Turnigy 9XR Kumanda / ER9X yazılımı ile V911 ve V922 Nasıl SETUP / Ayarlarım

Ynt: Turnigy 9XR Kumanda ile V911 ve V922 nasıl ayarlarım

Yok arkadaşlar usbasp cihazi kuramadım 6 bilgisayarda denedim heralde ürün arızalı her bilgisayarda unknown device olarak görüyor.

akan tekin' Alıntı:
Yok arkadaşlar usbasp cihazi kuramadım 6 bilgisayarda denedim heralde ürün arızalı her bilgisayarda unknown device olarak görüyor.
Bu durumda aynen dediğiniz gibi, ürün arızalı olsa gerek :embarras:

Peki bu cihazdan başka nerden alabilirim

akan tekin' Alıntı:
Peki bu cihazdan başka nerden alabilirim
Akan Bey, benim bildiğim bu versiyon bir tek Hobbyking'de satılıyor. Benzerlerini ise E-Bay bulmak mümkün.

Eğer isterseniz, özelden adresinizi mesaj olarak gönderin. Ben elimdekini size göndereyim. Nasıl olsa 2-3 hafta benim işime yaramayacak. Siz de o sıra yenisini sipariş edersiniz. Bundan 1 adet elde mutlaka olmalı. Zira model ayar dosyasını kumandaya import ederken de buna ihtiyaç var ;)

Turnigy 9XR Kumanda ile V911 ve V922 nasıl ayarlarım

mehmet bey er9x atarken avrdude.exe: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update. böyle yazıyor

akan tekin' Alıntı:
mehmet bey er9x atarken avrdude.exe: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update. böyle yazıyor
ok er9x yükledim

akan tekin' Alıntı:
ok er9x yükledim
Hadi hayırlı olsun :bravo: Şimdi bu durumda sizin sipariş edip aldığınız USB cihaz mı arızalı gelmiş oluyor :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun :bravo: Şimdi bu durumda sizin sipariş edip aldığınız USB cihaz mı arızalı gelmiş oluyor :rolleyes:
evet arızalı heralde sizinkini takar takmaz kuruldu.v922 ayarlarını import edemiyorum daha doğrusu ediyorum yüklendi yazıyor fakat kumanda üzerinde çıkmıyor

akan tekin' Alıntı:
evet arızalı heralde sizinkini takar takmaz kuruldu.v922 ayarlarını import edemiyorum daha doğrusu ediyorum yüklendi yazıyor fakat kumanda üzerinde çıkmıyor
Allah allah. Zannedersem bu ben benim de başıma geldi bir kere. Yeniden yüklemeyi deneyin. Paylaştığım video bir kere daha bakın, acaba bir noktayı mı atlıyorsunuz :rolleyes:

Allah allah. Zannedersem bu ben benim de başıma geldi bir kere. Yeniden yüklemeyi deneyin. Paylaştığım video bir kere daha bakın, acaba bir noktayı mı atlıyorsunuz :rolleyes:
er9x yükledim v922 ayarları olmadı bir türlü
kumandada bad epprom data yazıyor.eepe de yükleme başarılı yazıyor

akan tekin' Alıntı:
er9x yükledim v922 ayarları olmadı bir türlü
kumandada bad epprom data yazıyor.eepe de yükleme başarılı yazıyor
Akan Bey,

Şimdi aklıma geldi tam emin değilim ama bir de şu dosyayı dener misiniz. Bu ektekini kesin yüklediğimi ve problemsiz çalıştığını hatırlıyorum.

[attachurl=1]

Ekli dosyalar

• 2_ER9x - v922_Asanado_170413.rar
    641 bayt · Görülme: 2

Bir de şunu deneyin.

Bu dosya şu ana kadar bulduğum tüm V922 model ayarlarını içinde bulunduruyor. Toplam 5 adet değişik kişiler tarafından yapılmış, değişik hassasiyetlerde V922 ayarları var.

Tavsiyem yükleme sonrası 3. model olarak "Daryoon-1" seçmeniz. Softstart özelliği var zira.

Sonra istediğiniz şekilde bu model üzerinde size özel ince ayarlamaları yapabilirsiniz.

[attachurl=1]

Ekli dosyalar

• V922 MK_Final2.rar
    1.2 KB · Görülme: 2

bu iki dosyayıda yükledim ve denedim ama model sürekli sağa yatıyor sanki sola komut almıyor bütün dosyalarda aynı şey oluyor acaba başka ayar mı yapmak lazım

akan tekin' Alıntı:
bu iki dosyayıda yükledim ve denedim ama model sürekli sağa yatıyor sanki sola komut almıyor bütün dosyalarda aynı şey oluyor acaba başka ayar mı yapmak lazım
Turnigy yazilim upgrade sonrasi stick kalibrasyonu yaptiniz mi peki ? Verdigim ilk ugrade anlatan video da bu kisimda vardi.

Turnigy yazilim upgrade sonrasi stick kalibrasyonu yaptiniz mi peki ? Verdigim ilk ugrade anlatan video da bu kisimda vardi.
Hayır Kalibrasyon yapmadım