Turnigy 9XR Kumanda Kutu Inceleme - Unboxing

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Turnigy 9XR kumandamız geçen hafta elimize ulaştı. Bizde hemen bir Kutu inceleme- Unboxing videosu hazırlayalım dedik.

Daha önce de belirtiğim üzere, bana göre ürünün en büyük artısı "PPM, "PCM" desteğinin bulunması ve şu an için piyasadaki nerede ise TÜM PROTOKOLLERI alacağınız extra moduller ile destekliyor olması(DSMX,DMS2,FASST, FrSky).

Sırf bu yüzden 2. bir kumanda olarak, özellikle micro modellerde kullanmak için, bir tane sipariş ettim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün Adı: Turnigy 9XR
Fiyatı : $ 50 (Bu fiyata modul,alıcı ve pil dahil değildir)
Ürün Linki:
Ürün Web Sayfası:

Özellikleri:
Kanal Sayısı: 8ch ppm/9ch pcm
Ekran: 128*64LCD (Backlit)
Model Tipi: Heli/Acro/Glid
Model Hafızası: 16
Mod Desteği: 1, 2, 3, 4
Encoder tipi: PPM / PCM
Modul Arayüzü : JR Uyumlu (DSMX,DMS2,FASST, FrSky)
Simulator Bağlantısı: Var (JR & Futaba)
Buzzer: Var

Extra Gerekli Olanlar:
1- RF Haberleşme için Kumanda Modulu
2- RF Haberleşme için Alıcı
3- Kumanda için 3S Lipo pil

Öne Çıkan ARTILARI:
1- "PPM, "PCM" desteğinin bulunması ve şu an için piyasadaki nerede ise TÜM PROTOKOLLERI alacağınız extra moduller ile destekliyor olması(DSMX,DMS2,FASST, FrSky).
2-9XR DSM2 protokolünü kullandığı için geriye dönük 9X uyumluluğu takılan FlySky modülü ile sağlanabiliyor
3- 9XR 9X gibi açık kodlu frimware'e sahip.
4- Üzerindeki Frimware portu sayesinde yazılımlar ER9X tarzı Custom Frimware'ler daha kolay yüklenip güncelleme yapılabiliyor
5- Ekranı artık ışıklı
6- Kasası swithleri knobları kısaca malzeme kalitesi 9X'den çok daha iyi. Ekranı çizilmez Gorilla Glass ekran...
7- 9XR, 9X'de kullanılan Atmega çipi kullanıyor...

EKSİLERİ:
1-Her ne kadar üzerinde bulunan yazılım (ER9X) çok esnek bir yazılım olsa da, alışıla gelmiş standard kumanda menulerinden farklı. Bu da özellikle başlarda biraz zorlayıcı olabilir. Ama internet üzerinden araştırma yaparak, her türlü ayar detaylarına videolu anlatımlar ile ulaşmak mümkün.
2- Ele oturma ve kavraması bir önceki model olan Turnigy 9X kadar rahat değil. Ama sıkıntı da yaratacak boyutta kötü de değil

Kutu Inceleme Videosu:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu kumanda için üretilen ÖZEL LIPO Pil de sipariş ettim. Bu pilinde özelliklerini kısaca paylaşalım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ürün Adı: Turnigy 9XR Safety Protected 11.1v (3s) 2200mAh 1.5C Transmitter Pack
Fiyatı : $ 13
Ürün Linki:

Özellikleri:

Bu LIPO pilin en büyük özelliği AŞIRI DISCHARGE karşı (9 V) koruması olması. Böylece kumandanız alarm vermesine rağmen sesini duyup kapatamadığınız durumlara gibi, LIPO'nun enerjisi kesileceği için RISK durumu ortadan kalkmaktadır.

Spec:
Capacity: 2200mAh
Voltage: 11.1v
Constant discharge: 1.5C (3.3amps)
Max charge rate: 1C (2.2amps)
Standard rate: 0.5c (1.1amps)
Charge cut off: 12.6v
Discharge cut off: 9.0v

Kumandada Kullanılabilecek MODULLER

[attachimg=1]​

Ekli dosyalar

• Destekledigi Moduller.jpg
    Destekledigi Moduller.jpg
    36.5 KB · Görülme: 886
Ynt: Turnigy 9XR Kumanda Kutu Inceleme - Unboxing

Bunlarda resimlerimiz ;)

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Ekli dosyalar

• IMG_5767.JPG
    IMG_5767.JPG
    60.8 KB · Görülme: 858
  • IMG_5768.JPG
    IMG_5768.JPG
    56.4 KB · Görülme: 844
  • IMG_5769.JPG
    IMG_5769.JPG
    55.8 KB · Görülme: 842
  • IMG_5772.JPG
    IMG_5772.JPG
    52.7 KB · Görülme: 840
  • IMG_5773.JPG
    IMG_5773.JPG
    54.4 KB · Görülme: 840
  • IMG_5774.JPG
    IMG_5774.JPG
    74.2 KB · Görülme: 838

ürün BACKORDER :D
videoda kumanda için 55 dolar diyorusun komisyonamı başladın :D

Mehmedim hayırlı uğurlu olsun. :).Güzel bir konu ,merak edenler için de yeterli bir kaynak olmuş. :saygilar:

Ynt: Ynt: Turnigy 9XR Kumanda Kutu Inceleme - Unboxing

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Mehmedim hayırlı uğurlu olsun. :).Güzel bir konu ,merak edenler için de yeterli bir kaynak olmuş. :saygilar:
Yarında inşallah Tuker kardeşimin sunumu ile Hızlı bir şekilde menuler üzerinden geçeceğiz ;)

Mehmet abi hayırlı olsun özelliklerinde anlamam ama :) tasarımı çok şık

Tamda bir arkadaşımız için kumanda baktığımız sırada güzel bir paylaşım oldu sana ve Türker'e teşekkür ediyorum.
Ben bu kumandanın modul ve alıcı gerktirdiğini bilmiyordum ingilizcemde çok iyi değil alıcı gerektiğini anlardım ama modul gerektirdiğini anlarmıydım ona emin değilim ;D

Ne demek Ragıp, birilerin işine yarıyor ise ne mutlu bize %p Bu arada pil de yok, unutma ;)

Mehmet Abicim tebrikler, yine detaylı anlatımınla harika bir tanıtım videosu hazzırlamışsın :) Bu ürünü özellikle PPM ve protokol desteğindeki çeşitliliği sebebiyle merakla incelemiştim, bir de uçuşta canlı canlı görürsem herşey tam oturacak :)
Yayında (Türkercim bu sen oluyorsun :D) ve yapımda emeği geçen herkese çok teşekkürler, hepinizin eline sağlık!!

bu kumandaya bu modul u taksam uyarmı ve v911 uçurabilirmiyim.

güncel

barış altun' Alıntı:
bu kumandaya bu modul u taksam uyarmı ve v911 uçurabilirmiyim.
Galiba bu modul uyuyordu Barıs Bey ama notlarıma bakıp, teyid etmem lazım. Emin olamadım birden :rolleyes:

Barıs Bey,

Az önce kontrol ettim. Sizin linki vermiş olduğunuz FS-TH9X-B-Module +Antenna ( Flysky module) modulunu gerek V911 gerekse Turnigy 9X alıcılarını modellerinizde kullanmak için 9XR takıp problemsiz şekilde çalıştırabiliyorsunuz ;)

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Fly Sky Modul.jpg
    Fly Sky Modul.jpg
    28 KB · Görülme: 721

süper işte bu

Bu kumandanın görüntüsüne ve parasal anlamda özelliklerine hastayım ama Mehmet abininde dediği gibi revizyona uğraması ve yazılımının hat safhayı bulmasını bekliycem bence fiyat performans açısından Turnigy 9x ten sonra en iyi kumanda revizyon ve yazılımların tamamen oturmasından sonra 1nci sıraya geçicek :)