uçak başlangıç

sevgili dostlar uçağa merak sardım simulatör çalışıyorum ve bu trainer model ile başlamak istiyorum başlangıç için safe adlı bir sistem kullanıyor oldukça güzel özelliklere benziyor ürün ile ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

uçak başlangıç

Emre Bey standart alışılagelmiş training bir uçak değil seçtiğiniz model. Üzerinde özel bir sistem barındırıyor, malesef deneme şansı bulamadığımız bir ürün olduğu için Safe sistemi hakkında bir yorum yapamayacağım.

Fikrimi sorarsanız rudder kontrolü olmaması sebebiyle tam anlamıyla bir training uçak olmadığını ve delta kanat olması sebebiyle de kendine özgü bir uçuş karakteri olabileceğini düşünüyorum.

Ama keyifli bir model olduğuna da hiç şüphe yok.

uçak başlangıç

Emre bey başlangıç için genelde üstten kanat havada rahat durabilecek kuş misali uçaklar tercih ve tavsiye edilir.Bu uçakta son zamanlarda wing dragondur.Hem uçuşu çok rahattır hem ön gövdesi plastiktir motor arkadadır ufak tefek düşüşlerde kırım yaşamazsınız çoğu zamanda motoru korumuş olursunuz.
Türker beyde gereken açıklamayı yapmış.

Benimde şahsi fikrim üstten kanat bir modelle başlamanız. %p

uçak başlangıç

Emre Bey, çok basit birşey söyleyeyim. Bu uçağı ilk uçağınız olarak düşünürseniz panik butonunun yerini hatırlayana kadar olan olur. :D
Bakın, size öğrenme ile ilgili sayfalarca yazı yazabilirim. Ama bence gereksiz. Sadece kendi yaşamınızı düşünün. Ya da varsa küçük kardeşinizi...
Hiç emeklemeden koşabilen birini gördünüz mü? Ya da durup dururken ayağa kalkıp son derece düzgün yürüyen bir bebekle karşılaştınız mı?
Sanmam.
Senelerdir bu işin içindeyim ve emin olun sizin durumunuzda onlarca arkadaşımız oldu. Tümüne de bunları anlattık. Üzülerek söylemeliyim ki büyük çoğunluğu içlerinden şöyle düşündüler:
"Herife bak, kendi yeteneksizliğini bana yamamaya çalışıyor, o üstten kanat trainerden başkasını uçuramayabilir ama bendeki yetenek ona beş basar". Gidip önerileni değil kendi kafalarındaki "güzel görünümlü", "şık görünümlü", "heyecan verici" olanı seçtiler. Hemen tümünün ilk ve son modeli oldu.
Çok az bir bölümü ise, anlatılanlara kulak verdi, önerileri dinledi ve aslında hiç hoşuna gitmese de yamuk yumuk görünümlü bir trainer ile başladı. Hızla deneyim biriktirdi ve sonra kendi yolunu çizerek emin adımlarla devam etti.
Bazıları, birtakım stabilizasyon sistemlerine bel bağladı. Halbuki bu işte ilerleyebilmek için temel mekanizmaları kavrayabilmek ve alışkanlıklar edinmek gerekiyor. Stabilizasyon sistemleri ise kişiyi köreltmekten başka bir işe yaramıyor. Ara sıra saçmalayıp uçağı pert etmeleri de cabası.
Şunu lütfen hiçbir zaman unutmayın. Bu iş bir YETENEK İŞİ DEĞİL!!! Evet yetenek önemli. Yani eğer yetenek yoksa uluslar arası bir yarışmadan başarı elde edemezsiniz büyük olasılıkla. Ama ayakkabısını bağlayabilen ya da üzerine dökmeden bir tas çorba içebilen herkes doğru yoldan giderek ve çalışarak model uçak uçurabilir. Demek ki ben nasıl model uçak uçurabiliyorsam siz de uçurabilirsiniz. Herhangi bir stabilizasyon sistemine gerek duymadan...
Eğer bu uğraşı kalıcı olarak yapacaksanız doğru yoldan gitmenizi hararetle öneririm. Satıcıların mesnetsiz önerilerine, ürünlerin internet sayfalarındaki gerçekten uzak tanımlamalarına takılmadan, bu yolu sizden önce katetmiş insanların yardımıyla akıllıca hareket ederseniz hem yapacağınız harcamanın ve ayıracağınız zamanın karşılığını en iyi şekilde alır hem de bu muhteşem hobiyi hayat boyu sürdürebilirsiniz.
Şimdi diyeceksiniz ki, "iki satır birşey yazıp bir soru sordum, herif masal yazmış". Bunları sadece sizin için yazmadım. Burayı okuyacak başka arkadaşlara da naçizane fikir vermeye çalıştım.
Kolay gelsin.

uçak başlangıç

herkese teşekkürler özellikle sümer beye :lollol:

Uçak başlangıç

Sümer Yamaner' Alıntı:
Senelerdir bu işin içindeyim ve emin olun sizin durumunuzda onlarca arkadaşımız oldu. Tümüne de bunları anlattık. Üzülerek söylemeliyim ki büyük çoğunluğu içlerinden şöyle düşündüler:
"Herife bak, kendi yeteneksizliğini bana yamamaya çalışıyor, o üstten kanat trainerden başkasını uçuramayabilir ama bendeki yetenek ona beş basar". Gidip önerileni değil kendi kafalarındaki "güzel görünümlü", "şık görünümlü", "heyecan verici" olanı seçtiler. Hemen tümünün ilk ve son modeli oldu.
............
Eğer bu uğraşı kalıcı olarak yapacaksanız doğru yoldan gitmenizi hararetle öneririm. Satıcıların mesnetsiz önerilerine, ürünlerin internet sayfalarındaki gerçekten uzak tanımlamalarına takılmadan, bu yolu sizden önce katetmiş insanların yardımıyla akıllıca hareket ederseniz hem yapacağınız harcamanın ve ayıracağınız zamanın karşılığını en iyi şekilde alır hem de bu muhteşem hobiyi hayat boyu sürdürebilirsiniz.
Abi, genel olarak yeni başlayanlar için durumu o kadar güzel özetlemişsin ki, ağzına klavyene sağlık :thumbup: İzninle bu mesajını bire bir aşağıdaki

Ilk RC Model Uçak Seçimi : Hangi Modeli Tercih Edeyim‏ :

konusuna taşıyorum %p