Uçmayı Özleyen Excel 2000 Nitro Modeli Semalara Kavuşturduk.

arda

Kıdemli Uye
Merhaba Arkadaşlar. :saygilar:

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 600 nitroyu fazlaca detaylı bir bakıma aldım. :) Ptt sağolsun kargomu bir türlü getirmek bilmeyince can sıkıntısından biraz stres atmak amaçlı bir iki uçuş yaptım ve paylaşmak istedim.:D

Helici olduğum için uçak konusunda istikrarlı bir pilotajım yok ama uçurmaktan zevk alıyorum. Zaten model uçak kullananların hislerini anlamak için topladığım ilk model uçağım. O yüzden video için çok bir uçakçı pilotajı beklentiniz olmasın. Ama eleştiriye her zaman açığım. :)

Ayrıca başlıktada belirttiğim üzere , yaklaşık 10 aydır uçağın moturuna start vermemiştim.Birazda motorun pasını atmak istedim aslında.
7 şer dk ' dan iki uçuş sonucu , deponun nerdeyse yarısı doluydu.( İlgili foto aşağıda mevcut ) Tahminmice 1 depo ile 25-30 dk civarı uçuş süresi var oldukça ekonomik. Maşallah :laugh: :laugh: Motor , Thunder tiger 42 lik.

** Yerde ufak bir taxi yapmaca ,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

** Ve uçuş videosu ,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçuş gününden bazı kareler ,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda böyle bir poz olsun. :D :D ,

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. :saygilar:

Arda Inanmayacaksin ama dun imzandaki ucagi gorunce aklima gelmisti askerden once topladigin ucak :thumbup: ve sorayim dedim ne yaptin hala duruyormu diye ama sonradan unutmustum :D

Gordugum kadari ile saglam ve hala ucar vaziyette sen de :halay: Ucak isinden pek anlamam o yuzden detayli yorum yapamayacagim ama sanki gorebildigim kadari ile donuslerde hic rudder kullanmiyor sadece aileron ile donus yapiyorsun gibi geldi bana dogru mudur ? Eger oyleyse usta bir Heli pilotu olarak rudder kullanmadigin icin seni kiniyorum Arda :lollol:

Bu arada bu ozel pozun adi da AE pozu olsun ( Meshur MA pozundan esinlenerek verilmis bir isimdir :laugh: )

Uçak duruyor abi ama alıcı çıkarsa uygun bir fiyata bırakacağım.:) Aslında baya rudder kullandım.Özelikle sonlara doğru heli gibi uçurmuşum dedim. :lollol: :lollol:

Poz benimde hoşuma gitti.Heliyi toplayınca birde onla deneyeceğim. :lol: :lol:

arda en iyisini yapmıssın. en azından haftayı uçussuz bırakmamıssın. helikopter işallah haftaya ayağa kalkar.

Ynt: Uçmayı Özleyen Excel 2000 Nitro Modeli Semalara Kavuşturduk.

Arda inis basariliydi ama neden ruzgari arkana alarka piste yaklastin ? ve o nasil bir rudder kullanarak piste ani bir donustu ? sok okdum :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Uçmayı Özleyen Excel 2000 Nitro Modeli Semalara Kavuşturduk.

Mesut AKIN' Alıntı:
Arda inis basariliydi ama neden ruzgari arkana alarka piste yaklastin ? ve o nasil bir rudder kullanarak piste ani bir donustu ? sok okdum :D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Teşekkürler abi.

Uçuş yaptığım alanın sağ tarafı çok işlek bir anayol. Yoldaki sürücülerin dikkatini dağıtıp herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için o taraftan yaklaşmayı tercih etmiyorum. Bu yüzden diğer taraftan yaklaşıp iniyordum fakat bu inişte hızım yüksek kaldı dediğin gibi rüzgarında etkisi olabilir.

Vazgeçip tekrar deneyecektim fakat böyle ilginç bir iniş yaptım nedense. Hem ani rudderla modeli tehlikeye attım hemde model yere indirdikten sonra taşlara vurmak üzereyken son anda kurtardım.Baya atraksiyonlu bir iniş oldu.;D

Eline sağlık Arda. :bravo:

Esasında bende zaman zaman helilerimin kıymetini daha iyi bileyim diye uçak uçurayim diyorum ama elim gitmiyor bir türlü. :lollol: :lol:

Hatta 700'ümü kırdığımda ceza olsun diye bir uçak almayı düşünmüştüm ama insan kendine kıyamıyor işte. ;D

Sağolasın abi ,

Öyle dediğin gibi helinin yerini tutmaz bencede. Fakat genede bir şekli şemali , uçuşu zevk veriyor bana. :)