Uçuş süresi hesaplaması

Ahmet SAĞIR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese Merhaba Arkadaşlar

Yeni yapacağım 6s setup quadcopter için uçuş süresi hesaplaması ile ilgili pil kısmında aklıma takılan bir konuyu size sormak istedim. Hesaplamamı ecalc sitesi ile yapıyorum. Bu quad üzerinde kullanacağım tüm ekipmanı ecalc sitesi üzerinde tanımlıyorum. Pil kısmında ise 6s1p 7000 mah 870gr ağırlığında bir pil tanımlıyorum manuel olarak ve pilin %85'ini kullanacağımı öngörüyorum. Quadın pil hariç ağırlığı 1558gram. Tüm hesaplamaları bu değerlere göre yaptırdığımda 6s1p 7000 mah 870gr pil ile belirlediğim konfigde 22 dakika uçuş süresi hesaplanıyor.

6s3p 9500mah 900gr ağırlığında bir pil tanımladığım zaman aynı setup ile uçuş süresi 83 dakikaya fırlıyor. Normal mi bu.

Son düzenleme:
Bu kadar fark olmaması gerekiyor. Belki başka ayarları değiştirmiş olabilirsiniz. Motorlar toplam kaç Amper çekiyor?

Bu kadar fark olmaması gerekiyor. Belki başka ayarları değiştirmiş olabilirsiniz. Motorlar toplam kaç Amper çekiyor?

Başka bir ayar değiştirmediğime eminim. Ayarları ekte ki resimde görebilirsiniz. Bu ayarlarda tek değiştirdiğim kısım pil ile ilgili bilgiler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol