[Urun]: Compass Chronos 700

Teşekkür ederim Cengiz.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
"Rotordaki damper" sistemi gerçekten ilginç ve değişik :thumbup: Herhalde sistem kafa devrine bağlı değişen "Merkezkaç kuvvetine" göre çalışıyor.

Ne işe yarar peki abi.. :rolleyes:

serkan sinan' Alıntı:
Ne işe yarar peki abi.. :rolleyes:
Cengiz ilk mesajında şu şekilde bir açıklamada bulunmuş Serkan :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rc helikopter dizaynında ilk kez kendi kendiliğine ayarlanabilir(CRS) ana rotor damper sistemini cıkarttı bu peki nedemek;

-Değişken kafa turunda damper sıkılıgını kendi ayarlıyabılıyor ve böylece maximum performans gösterebiliyor.

-pallerde uçuş esnasında zorlamalarda vs oluşan tracking problemini ortadan kaldırıyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Abi gerek var mı dersen benim pilotajım bunu algılayacak düzeyde değil henüz :(

deneyeniz mutlaka vardır dusuk kafa devrinde ucmaya çalıştıgımızda %90 helikopter govdeden itibaren zangır zangır titremeye baslar kafa turunu yukselttıgımızde bu sarsıntı kesılır. Ben compass 7hv ultimate de 1400-1500 kafa devrine dustugumde titremeye başlıyordu. ama şimdi videodan da anlaşılacagı üzere 1200 kafa devrine kadar düşmüşler ki bu kafa devrinde 3d ucmak cok ayrı bir zevktir hiç bir titreme vs olmuyor buda demektirki yaptıkları sistem cok iyi iş görmüş %p

Ben bundan alacağım ,çok beğendim,mekanık çok güzel... :yuppi: :yuppi: :yuppi:

Bende düşük kafa turunda ki uçuşunu çok beğendim. Kuğu gibi süzülüyor. Yurtdışında servo ve ünite hariç 1050$ gibi bir fiyatı var. Gayet makul geldi bana.

Ahmet SAĞIR' Alıntı:
Bende düşük kafa turunda ki uçuşunu çok beğendim. Kuğu gibi süzülüyor. Yurtdışında servo ve ünite hariç 1050$ gibi bir fiyatı var. Gayet makul geldi bana.

esc de var mı? yoksa sadece kit paller motor mu?

bir de düşük kafa turunda uçmak da iyi pilotaj ister hee :D

bu 7hv'de kullanılan c5828 diye bi motoru var compass'ın. nasıldır bilen var mı? 555kv imiş

Emre Kaman' Alıntı:
bu 7hv'de kullanılan c5828 diye bi motoru var compass'ın. nasıldır bilen var mı? 555kv imiş

abi ilk 7hv cıktıgında 500kv lık motoru vardı yanıyodu havada sonra o motoru gelsıtırdıler super motor dıye mıllet öve öve bitiremiyolar yurtdısında.yani problemler çözuldu ve kullanılıyor sıkıntısız bildiğim kadarı ile ünlü bir firmaya yaptırıyor motorları

Rasim Öztürk' Alıntı:

aynen abi dusuk kafa turunda pitch acılarını duzgun kullanmak gerekıyor. bu arada fiyatta esc yok abi kıt-motor-paller

Rasim Öztürk' Alıntı:

Sadece kit, motor ve pal var.

Düşük kafat turu ile işim olmadığından 70 dolar daha verip forza 700 almayı tercih ederim. Hemide kırmızı :)

Fena çakmış
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol