[Urun]: Goblin Nitro Black SPORT

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Goblin kendi ifadesiyle "Goblin Thunder SPORT" yakalanan güzel satış rakamları sonrası SPORT serisi BLACK NITRO ailesine de bugün itibariyle girmiş bulunmakta :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok güzel helikopter de, renk teması eskimedi mi artık?
Goblini goblin yapan şeylerden biri de görünüm, son zamanlarda çıkan hiç bir kanopi ilk çıkan yeşillerin yanından bile geçemez.
Align'a hep laf çakarız kanopi dizaynını neden böyle yapıyorlar diye, demek ki bir süre sonra tasarımlar kendini tekrarlar hale geliyor. Havada görünürlük olarak da çok sıkıntılı bu sarı siyahlar.

fosforlu yeşil pek kalmadı evet, düz sarıya bi kayma var gibi... bir de siyahta artış var sadece nitroya özgü de değil bu.

hayırlısı olsun alacaklara :)

Kağan Kazancı' Alıntı:
Çok güzel helikopter de, renk teması eskimedi mi artık?
Goblini goblin yapan şeylerden biri de görünüm, son zamanlarda çıkan hiç bir kanopi ilk çıkan yeşillerin yanından bile geçemez.
Align'a hep laf çakarız kanopi dizaynını neden böyle yapıyorlar diye, demek ki bir süre sonra tasarımlar kendini tekrarlar hale geliyor. Havada görünürlük olarak da çok sıkıntılı bu sarı siyahlar.
Kağan ben de eski canopy daha çok beğeniyorum, özellikle havada görüş kolaylığı adına.

Malum bu siyah teması ilk önce "Carbon Edition" adı altına yan model olarak çıkmıştı ama daha sonra ana tema haline geldi ne yazık ki :-\ Zannedersem bunda en büyük etken Sarı, yeşil fosforlu renklerin zaman içerisinde solması :embarras:

Goblin goblin yapan bence iki etken var. Biri canopy ve boom dizaynı diğeri de havada resmen patlayan renkleri. İşte renklerin bu şekilde gözükmesi sağlayan ise renklerin fosforlu olması. Hal böyle olunca da zaman içerisinde renklerde solma ortaya çıkıyor. Bazı kullanıcılar, ben dahil bundan şikayet edince, Goblin ara bir yol bulup Carbon edition temasını artık ana tema olarak piyasaya sürüyor diye düşünüyorum. Keşke eski temaya geri dönüş olsa ama bu gidişle bu imkansız gözüküyor. Bu elbette sadece benim tahminim :D

Alig'ı canopy konusunda eleştirenlerden birisi olarak, küçük bir ilavem olsun. Benim eleştirdiğim nokta yıllarca Align hala karışık, bol renkli canopy dizayn kullanmaya devam etmesi. Oysa daha sade, havada rahat görünen canopy çıkarsalar daha hoş olacak. ;)

Diğer taraftan dediğin gibi her firmanın gebel bir çizgisi var ve o yolda devam edip, kendini tekrar ediyor. Şahsen ben bunda herhangi bir sıkıntı görmüyorum :) Bu modellere ve markaya bir karakter veriyor diye düşünüyorum.

Fastlad önsipariş başladı. Kullanıcı girişli son fiyat 580 pound olacak, bunun 25 poundunu peşin alıyorlar.

İngiltere ve anakara avrupasına kargo ücretsiz demişler. Ne yazık ki ülkemiz bunun dışında olacaktır diye tahmin ediyorum.

82,5+19,5= 102 pound pal parasını da ekleyelim (sab 690 ve 105 paller)... Toplam fiyat bu haliyle 682 pound yapıyor. Sport olmayanı 752 pound, aradaki fark 70 pound... (700 boyutu için)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kağan ben de eski canopy daha çok beğeniyorum, özellikle havada görüş kolaylığı adına.

Malum bu siyah teması ilk önce "Carbon Edition" adı altına yan model olarak çıkmıştı ama daha sonra ana tema haline geldi ne yazık ki :-\ Zannedersem bunda en büyük etken Sarı, yeşil fosforlu renklerin zaman içerisinde solması :embarras:

Abi ya sarı yeşilde bişeyler var dediğin gibi, yada imalatta bi durumlar olabilir. Mikado kanopilerinin üzerine vernik atılmış gibi parlak bir katman var. Goblinde bu denli bir parlak katman yok, belki boyanın dış etkilere daha fazla maruz kalmasına yol açıyordur.

Şu konunun 14 üncü mesajında xcellfury nickli arkadaş renk solması olayından bahsetmiş.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi ya sarı yeşilde bişeyler var dediğin gibi, yada imalatta bi durumlar olabilir. Mikado kanopilerinin üzerine vernik atılmış gibi parlak bir katman var. Goblinde bu denli bir parlak katman yok, belki boyanın dış etkilere daha fazla maruz kalmasına yol açıyordur.

Şu konunun 14 üncü mesajında xcellfury nickli arkadaş renk solması olayından bahsetmiş.

HF buna benzer çok fazla şikayet var Rasim.

Boya fosforlu olunca, zaman içerisinde her fosforlu boya gibi canlılığını kaybediyor ne yazık ki :-\

Boya korumasına yönetim bazı özel koruyucu uygulayanlar olmuş ama sonuçları ne yazık ki paylaşmamışlar. Hatta 3 ay önce ben de yurtdışından sırf deneme yapmak için teknelerde kullanılan özel bir koruyucu sprey sipariş ettim ;) Ama henüz test etmeye fırsatım olmadı.

Denemeyi eğer yapabilirsem, ki bunun için Murat'ın hasarlı ama sıfır kuyruk boom aldım ödünç, sonuçları detaylı bir şekilde konu olarak paylaşmayı düşünüyorum :RCKolik:

Çok faydalı bir çalışma olur Mehmet abi :bravo:

Fosforlu boyalar kullanan firmalar var, sab goblin bu konuda tek değil. Logo da forforlu turuncu, msh protoslar da öyle. O elemanın dediği gibi hepsi goblin gibi solmuyor.

İki ihtimal var. Ya fosforlu sarı/yeşil (eski borussia dortmund rengi) solmaya meyilli... Yada goblinde boya üzeri koruyucu katman yeterli değil. (buna senin çalışman cevap verecek)

Gerçi logo SE serisi veya Protos'un bir kanopi tipi de fosforlu sarı ama onlarda durum nedir bilmiyorum.

Bence renk soluyor diye üretimi bitmemeli, bir kanopinin ömrü kaç sene ki kırımsız ? 2 sene desek yeterli bir süre bence.

İlk çıkan goblinlerin tiplerini çok beğenen biri olarak son zamanlarda bu geriye doğru yaptıkları minik skidleri ( sanırım speed tarzı ) ve renklerini hiç beğenmiyorum.
Şu black nitroyu güzel bir fosforlu yeşil - kırmızı karışımı yapsalardı bence çok çok daha iyi olurdu.

Bununla beraber, Rasim'in dediği gibi solmayan boya örnekleri de piyasada mevcut. Hala karabaş modunda üretiyorlar güzelim helikopterleri

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çok faydalı bir çalışma olur Mehmet abi :bravo:

Fosforlu boyalar kullanan firmalar var, sab goblin bu konuda tek değil. Logo da forforlu turuncu, msh protoslar da öyle. O elemanın dediği gibi hepsi goblin gibi solmuyor.

İki ihtimal var. Ya fosforlu sarı/yeşil (eski borussia dortmund rengi) solmaya meyilli... Yada goblinde boya üzeri koruyucu katman yeterli değil. (buna senin çalışman cevap verecek)

Gerçi logo SE serisi veya Protos'un bir kanopi tipi de fosforlu sarı ama onlarda durum nedir bilmiyorum.
Logo 800 canopy hesapta Fosforlu Turuncu, tipki MSH kuyruk kısmına sonradan yapıştırılan sticker gibi.

Ama bence Goblin fosforlu renği ile arasında epey bir fark var

Eğer koruyucu gibi basit bir çözümü olsa, bence kesinlikle yaparlardı. Bakalım bizim test sonucu nasıl çıkacak ;)

Kağan Kazancı' Alıntı:
Bununla beraber, Rasim'in dediği gibi solmayan boya örnekleri de piyasada mevcut. Hala karabaş modunda üretiyorlar güzelim helikopterleri
Konu hakkında pek bir bilgim yok, dolayısıyla bu kısma pek yorum yapamayacağım Kağan :)

Mehmet abi oto için olan pasta cilalar ile, bir deneme yaparmısın? Boyası solmuş canopy ve boom üzerinde.

Ben kds nin rjx beyaz pallerine, çiziklerden ve soluk renginden dolayı, pasta cila yapmıştım harika sonuç vermişti, hatta Dinçer abi görür görmez palleri sıfır mı aldın diye sormuştu. [emoji2]

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Yalçın' Alıntı:
Mehmet abi oto için olan pasta cilalar ile, bir deneme yaparmısın? Boyası solmuş canopy ve boom üzerinde.

Ben kds nin rjx beyaz pallerine, çiziklerden ve soluk renginden dolayı, pasta cila yapmıştım harika sonuç vermişti, hatta Dinçer abi görür görmez palleri sıfır mı aldın diye sormuştu. [emoji2]
Malzeme kalırsa bir deneme yapmaya çalışırım Ali ;)

Bu arada aldığım sprey, teknelerde kullanılan UH koruma özelliği olan özel bir spreymiş. Bakalım sonuç nasıl olacak :D

Bert amcamızdan bir inceleme videosu gelsin. Bakalım neler söylemiş model hakkında :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Emre Kaman
Bu da Tareq'in uçuş videosu. Governor sensorde sıkıntı olmasına rağmen kısa bir video çekmek istemiş.

Bu arada videonun 00:33 özellikle dikkat. Bizim başımıza gelse model perk olurdu :lollol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol