[Urun]: Futaba T16 SZ Geliyor

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Futaba 18SZ modelinden sonra yine dokunmadık Renkli ekranlı ama bu sefer 16 kanal bir kumanda çıkarıyormuş. Meraklılarına duyrulur :laugh: :D

Ağustos, Eylül gibi raflarda yerine alması beklenen modelin ana özellikleri :

** 4.3 inch Renkli LCD Dokunmatik Ekran
** 16 Kanal
** FASSTest , FASST Multi , FASST-7CH , T-FHSS , S-FHSS desteği

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ön sipariş vereyim hemen[emoji16]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bak şimdi, tamda kumanda bakındığım bu günlerde hiç hoş olmadı. :laugh:

Futaba eğer yazılımında FBL ünitelerle entegrasyon işini çözerse ciddi ciddi düşünebileceğim bir kumanda. :coolxf:

Tabi fiyatı da görmek lazım. ;D

Yakışıklı kumanda çok hoşuma gitti :)

Türker Akgün' Alıntı:
Bak şimdi, tamda kumanda bakındığım bu günlerde hiç hoş olmadı. :laugh:

Futaba eğer yazılımında FBL ünitelerle entegrasyon işini çözerse ciddi ciddi düşünebileceğim bir kumanda. :coolxf:

Tabi fiyatı da görmek lazım. ;D

Ben ona çok fazla ihtimal vermiyorum. Futaba diğer iş kollarında, yani ürettiği endüstriyel makinelerinde de sbus ve sbus2 başta olmak üzere, kumandalarda kullandığı aynı teknolojileri kullanıyor. Bu nedenle işin detaylarını başka firmalarla paylaşmak istemeyecektir kolay kolay... Ama küçük de olsa bir umudum var, Futaba sürpriz yapmayı seven bir firma :)

fatih cebir' Alıntı:
Yakışıklı kumanda çok hoşuma gitti :)

Bence de, baya karizmatik yapmışlar %p

Alıcı takarak kullanacaksak kalsın [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erkan gürbüz' Alıntı:
Alıcı takarak kullanacaksak kalsın [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şimdiki kumandanız telepatiyle mi haberleşiyor?

Güzel kumandaya benziyor ama fiyatı da güzel olacağından ancak hayalini kurarım böyle bir kumandanın. :laugh: En iyisi Turnigy 9X V2'ye devam. :halay:

Futaba sayfasında biraz teknik detay paylaşılmış %p

Fiyat olarak RCJapan sitesinde fiyat da belli olmuş :thumbup:

Kumanda + Alıcı = ¥66,750 = $585 . Muhtemelen Fast-Lad 1 tık daha yüksek olacaktır.

Introducing the 16SZ
Looking for a feature-packed and versatile system with the freedom of 16 channels? You can stop looking, because the 16SZ is it.
Not only is the 16SZ compatible with FASSTest, FASST, T-FHSS and S-FHSS protocols, but it also includes a large 4.3” LCD touch screen, full telemetry and an R7008SB S.Bus2 high-voltage receiver, too.
Want to know more about the 16SZ? Check out the features below and visit this webpage for more updates. Look for the 16SZ at your favorite dealer this summer.

Features
FASSTest, FASST, T-FHSS and S-FHSS protocols.
4.3” LCD touch screen.
Full telemetry compatible.
30-model memory.
10 programmable mixes.
15-character naming.
S.Bus servo programmer.
R7008SB receiver.
Swash and throttle mixing.
V-tail mixing.
EPA.
Adjustable servo speed.
8 flight conditions.
3-axis gyro support.
Software-updateable.
Micro memory card slot.
Voice message/audio earphone jack.
Up/down/integral timer.
Lap timer/memory.
…and much, much more!

Futaba güzel hoş ta, çok karışık geliyor bana. Belkide problem bende, bilemiyorum :laugh:
Spektrum can can :thumbup:

Çok güzel olmuş.Onsekiz kanalı olan 18 SZ yerine renginden dolayı bunu tercih ederdim.Tabi kumanda alacak olsam vede fiyatı ucuz olsa :)

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Futaba güzel hoş ta, çok karışık geliyor bana. Belkide problem bende, bilemiyorum :laugh:
Spektrum can can :thumbup:

Ctesi sana kısa bir futaba turu yaptırayım :D

kafamda deli sorular :laugh: :laugh:

16sz ile 18sz arasındakı ( gorunurdekı rengı dısındakı ) tek fark kanal sayısımıdır ?

hıtec den sonra spektruma gecınce , spektrumun menusu bıldıgın stajyer ogrencıye yaptırılmıs gıbı basıt ve sade, ekranındakı cozunurlukle alakalı sıkıntılar cekmıstım. Zamanla alışıyor tabı ınsan spektrumun bu halıne , spektrumun sattalıte olayı , uygun fıyatlı alıcı ( sattalıte ) en buyuk + 'sı heralde bu yuzden de cok pilot tarafından tercıh edılıyor.
Futabada 18 veya 16sz kalıtesı tartışılmaz tabi , ama extra alıcı tak alıcı ıle fbl arası baglantı falan gözüm pek yemıyor , Sbus olayınada cok hakım olmadıgımdan bır turlu gozum yemedı desem yerıdır futaba kumandayı:) sadece uçak kullanıcak olsam heralde futabadan başka kumanda kullanmazdım.

Futaba , FBL unıteler ıle Sattalıte gıbı bır anten veya baska bısey pratık bırsey cıkartırsa , gözüm kapalı atlarım heralde :)

18 & 16 da belkı bıraz cesarete ıhtıyacım var bılemedım ben onu :islik: :islik: