[Urun]: XT150 Batarya - ESC ve Motor Konnektorleri

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Malum son 2 yildir ozellikle yuksek akim cekilen modellerde tum dunyanin tercihi "6mm RCPROPLUS Supra X" konnektorler :thumbup:

Forumca da severek kullandigimiz bu marka hakli bir sekilde basariya ulasti. Bu hakli basarisina lehim olayindaki ve kullanim kolayligi ile basarili temas yuzeyi ve dizayni ile hak ettigini dusunenlerdenim.

Birlesik ve ayri ayri olmak uzere bir cok cesiti mevcut. Zamaninda bunlari su konuda detaylica ele almis idik.

550-800 İçin İdeal Konnektorler (RCPROPLUS SupraX)

Bugun ise Hobbyking'de yeni cikan bir urunu sizlerle paylasmak istiyoruz. XT150 konnektorler.

Asagida gorulecegi uzere iletken yapisi olarak sanki Suprax birebir kopyalamislar. Tek farki eskiden oldugu gibi disi (batarya) ve erkek (esc) olarak 2 farkli paketleme yapmislar. Diger en onemli ozelligi ise ayni konnektoru isterseniz ayri ayri isterseniz de birlesik olarak kullanmaniz mumkun %p

En buyuk artisi ise fiyati. Suprax konnektor icin tek elestiri biraz pahali olmasi idi. XT150 ise fiyat olarak oldukca uygun gozukuyor. 5 set fiyati $3.70

6mm versiyonu Suprax benzer sekilde 250 A kadar kullanilabiliyormus. Bakalim kalite olarak nasil bir is cikarmislar ;)

BATARYALAR icin :

ESC icin :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:

Güzel alternatif olmuş :)

Bu saatten sonra bizimkiler zor değişir, bir sürü konnektör var pilde, escde, adaptörlerde vs... Ama yeni başlıyor olsam 550-600-700 için ciddi ciddi düşünürdüm.

Ben bunlardan denedim abi. Metal kısımları gayet başarılı. Hatta suprax'tan sonra elimde kalanları motor konnektörü olarak değerlendiriyorum hala. 6mm, taş gibi konnektör.

Ancak ve ancak plastik kısımları için aynı şeyi söyleyemem. Bunların RJX ve Amass markalı olanları da var, onlar nasıldır bir bilgim yok ama, HKing olanların plastik kısmı biraz sıkıntılı. Resimlerden görülebildiği gibi bir erkek bir dişi şeklinde bağlanıyor ve bunlar ister ayrı, ister birbirine geçmeli olarak kullanılabiliyor. HK malı olanların birbirine geçme kısmı sorunlu. Ya hiç geçmiyor, yada çok gevşek geçiyor. Ben bir kısmını birbirine japonlayarak kullandım, o şekilde iş gördü.

Suprax mı bu mu derseniz, tabi ki suprax. Bu arkadaşların fiyat avantajı, suprax'ların tekrar tekrar kullanılabilme avantajının gerisinde kalıyor. Bunları plastiğe bir kere geçirdikten sonra iş bitiyor, aynı EC5'lerde olduğu gibi.

Benim fikrimce, kötü konnektör değiller, ama bir suprax da değiller. :) :saygilar:

Oncelikle arkadaslar kusura bakmayin ilk mesajda kucuk bir yanlislik olmus :-\ Ben yeni ciktigini zannediyordum megersem Emre kardesimiz coktan kullanip notunu bile vermis :laugh:

Tam tahmin ettigim gibi cikti. Ben de daha onceki HK konnektor tecrubelerimden dolayi plastik konusunda endiseliydim ve Emre kardesimizin tecrubeleri ile bu konuda ne kadar hakli oldugumuz ortaya cikti :'(

Bu durumda ben olsam bu konnektorleri kesinlikle kullanmazdim. O zaman Suprax aynen devam :thumbup:

Bu konnektör bahsine girmişken ben de birşey sorsam... Malum benim X3 üzerinden Emreden aldığımda XT60 vardı.. Bende aynen devam ettim, lipolarda... Sıkıntı yaşar mıyım? Suprax'a geçmemin aciliyet derecesi nedir? :) Saygılar...

Sent from my iPhone using Tapatalk

O boyutta gerek yok Fatih abi, Zaten akım 20-30A en fazla 40A...

Ben suprax d4 kullanıyorum P380'de ama tamamen zevkine :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bildiğim kadarıyla boyut olarak da xt60 a göre büyük.. Canopy'e dayanıyor bu halde.. Onu da taksak Canopy'i kapatmak falan da sıkıntı.. Teşekkür ederim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rasim Öztürk' Alıntı:
O boyutta gerek yok Fatih abi, Zaten akım 20-30A en fazla 40A...

Ben suprax d4 kullanıyorum P380'de ama tamamen zevkine :D
Sesi ve kullanim kolayligi yeter be Rasimcim :hoppa:

Ben xt60 hala kulanıyorum. Hiç sıkıntı çıkarmadı bana...

Emre Kaman' Alıntı:
Ben xt60 hala kulanıyorum. Hiç sıkıntı çıkarmadı bana...
Ben sahsen hic kullanmadim ama Turkerden gordugum kadari ile bazilarini takip cikarmak acizik eziyet olabiliyor :D

XT60'ta bir sıkıntı yok fakat bazi partilerde plastik kalitesi değişkenlik gösterebiliyor. :rolleyes:

Mehmet abinin örneğini verdiği sorunlu bir partiye denk gelmiştim ve plastiği o kadar sertti ki söküp takmak eziyet oluyordu. :mad: