[Urun]: Yeni Proje: Goblin 550 Sport

Kanopi çatlak geldi mail attım bakalım yarın dönerler :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bu kanopiyi tamir eder kullanırım. Paller gibi kanopide çift olur :p

Rasim Öztürk' Alıntı:
Kombo fiyatı oldukça güzel bence... 750 dolar... Yaklaşık 2200 liraya geliyor. İki takım pal var. Motor, esc, servolar hepsi güzel. Keşke std size servo koysalarmış ama sağlık olsun. Pil de 700 için çok uyumsuz olmayacak, mümkün olan en büyük boyut seçilirse...
Aynen oyle Rasim. Bu fiyata gayet guzek bir combo olmus, nerede ise Align fiyatina :thumbup: FBL uniteni al ve uc :halay: Ama Dedigin gibi Keske servolar da standard boy olsaymis.

Insallah benzer fiyatlara diger modeller icin de guzel combolar cikarda Goblin en cok elistirdigimiz combo maliyetleri Biraz daha uygun hale gelir ve herkesin en azindan bir Goblini olur ;D

Bu arada gereksiz yere bu kite Neden 2 tane pal koymuslar onu anlamis degilim :rolleyes: ???

İlker Sönmez' Alıntı:
Kanopi çatlak geldi mail attım bakalım yarın dönerler :)

Ben bu kanopiyi tamir eder kullanırım. Paller gibi kanopide çift olur :p
Buyuk sanslizlik. Gerci o kadar guzel kirik ki Dedigin gibi tamir edilince hic belli olmayacak bir yer :thumbup:

Böyle yapmasınlar mini koyacaklarsa, servosuz kit+motor+esc kombosu yapsınlar. Pali de teke düşürsünler. İlk gördüğümde farklı boyutlardadır belki gibi düşünmüştüm bi an, sonra baktım ki aynıymış ne gerek var... Pal kıran kırım, muhtemelen spindle shaft da büküyor. Bi tek palle kalmaz büyük ihtimal ve kırımdan sonra herşey alınırken pal de alınır yani sorun olmaz.

Fazlalık pal ve mini servoları çıkarıp, fiyatı da 600 dolar veya altına çeksinler (çok bişey istemedik, sadece servoları ayrı almaya kalksak 200 dolar tutar. Paller 70-80 dolar.. Yani 150 dolarlık indirim çok da öldürmek değil).

Ben bile alabilirim ilerde ;D

ESC nin plastik koruyucusunu vidalarından söküp çıkardım , yerine iki kat şeffaf shrink yaptım. Soğutucu metal bölümü açıkta bıraktım. ESC ye hiçbir zarar vermeden sökülüp takılıyor görünün plastik kısım.

ESC geniş geniş yerleşti yuvasına , yanlara kablolama için yer mevcut.

Pil tepsisi hiçbiryere değmeden rahat girip çıkıyor. Pil frame'i sıfırlıyor.

Motor şaftını kestim , piniona göre sıfırladım. Zaten manuelde milimetrik olarak ne uzunlukta olması gerektiği yazıyor.

Motorla pil arasında temas yok.

Herşey içerde kanopi rahat kapanıyor , hiçbir yere temas yok.

Vay super haberler Ilker hocam :thumbup: Desene kritik ekipmanlar sorunsuz bir sekilde olmasi gerektigi gibi yerlerine oturdular :halay:

Bu arada su an Resimde gordugumuz pil kaclik ? 7s 5000 mAh degil mi ??

Sadece sunu fark ettim, olurda piller ucus sirasinda hafif sisme yaparsa, pili sokmek icin Biraz sogumasini beklemek gerekecek gibi. Zira resimden gordugum kadari ile tam limit olarak frame giriyor :rolleyes:

İlker abi bende ince fiber bant var. Bende tamir etmiştim zamanında hatırlarsın. Parçayı aldığında onuda eklerim.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ok Erhanım sağol.
BU arada Mehmet hocamla telefonda konuştuğumuz için soruyu ordan cevapladım . Ancak paylaşım olması amacıyla modelde kullandığım pil 700 speed de kullandığım pildir. Gens Ace 4400 mah 7S 65C
7S 4400 mah piller 6S 5000 mah piller ile hemen hemen aynı ağırlıkta. Sadece bir hücre fazla olduğu için enine biraz daha geniş , boyuna biraz daha kısa oluyor. Bu modele milimetrik olarak sığdı. Arkasında bayağı yer kaldığı için en arkaya kadar götürebiliyorum. Ağırlık merkezi problemi olmayacak gibi duruyor. Ancak en ufak bir şişmede içeri girmez o yüzden yüksek c li olmasında fayda var .

Stretch kitte rodu uzatmak için kullanılan metal parça rodda çatlama yapıyormuş. O yüzden Goblin 570 tail control rod aldık. Bunu uygun boyutlarda kısaltıp eksiz bir rod elde edeceğiz.
Bu arada 7S uygun pinionda geldi. Stretch kit Amerika'dan 19 ekimde çıkmış. Ay başında elimde olmasını bekliyorum.

İlker Sönmez' Alıntı:
Stretch kitte rodu uzatmak için kullanılan metal parça rodda çatlama yapıyormuş. O yüzden Goblin 570 tail control rod aldık. Bunu uygun boyutlarda kısaltıp eksiz bir rod elde edeceğiz.
Bu arada 7S uygun pinionda geldi. Stretch kit Amerika'dan 19 ekimde çıkmış. Ay başında elimde olmasını bekliyorum.
Hadi inşallah ay başına yetişir :thumbup:

ilker hocam tekrardan hayırlı olsun.
takipteyim :saygilar:

Hayırlı olsun ilker beyikırımsız uçuşlar...

Çok şekerler maşallah diyelim nazar değmesin :halay:

Evde beş tane helikopter var , acilen sahiplerine dağıtmam gerekiyor yoksa hanım beni dağıtacak. :lollol: