[Urun]: Yeni Synergy 766

DenizSERT' Alıntı:
Son sahip oldugum 700l nin havada kuyruk rotoru patladı gittiğimde civatanın kırılmış olduğunu gördüm. Kuyruk rotor spindlesi fabrika tarafından toplı geliyor. Kimse kusura bakmasın da align kaliteli bi marka değil geçende 700n nun havada slider kolu kırıldı :)
Valla sen de kusura bakma Deniz ama Align 4x4 kaliteli marka olmayabilir kabul de ortalamanın çok üzerinde bir kaliteye sahip bence.

O söylediğin problemlerin kök sebebini bence iyice bir analiz etmek lazım ki her markada olacağı üzere malzeme hatası da olabilir. Bu Align KALITESIZ'dir demek anlamına gelmiyor bence ya da bunu demek bence markaya haksızlık anlamına gelir.

Bu arada sırf meraktan soruyorum, sence kaliteli markalar hangisi Deniz ?? Diğer bir sorumda bu markalar mesela kalite olarak Align 2'ye katlar mı ? Yani 10 üzerinden kalite için puan verirsek Align kaç alır, diğer senin kaliteli bulduğun markalar kaç alır ??

kuyruk slider ını niyeyse yoluna koyamadılar. 700n nun zamanında ben dede havada kuyruk bıraktığı oldu. havada slider ın vidası çıkmış yere indirince farkettim.

ama şuan dünyada tartışmasız fiyat - kalite bakımından tek marka oda align.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
kuyruk slider ını niyeyse yoluna koyamadılar. 700n nun zamanında ben dede havada kuyruk bıraktığı oldu. havada slider ın vidası çıkmış yere indirince farkettim.

ama şuan dünyada tartışmasız fiyat - kalite bakımından tek marka oda align.
Hatırlarsan senin GAUI NX4 kuyruk da bir sorun olmuştu. X7 belli başlı sorunlu noktaları var ki Emre buna daha açıklık getirecektir.

Şimdi bu mantıkla gidersek GAUI'de pek kaliteli bir marka değil demek gerekmiyor mu ??

Goblinin kuyruk control rodu o kadar dandik geldi ki bana , Align kat ve kat bu konuda daha iyi. Şimdi goblinde mi dandik oluyor :)

Align fiyat performans ama keşke sadece kit olarak da girseler... Sürekli piyasaya kendi motorunu, servolarını, ünitelerini pompalamaca :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Align fiyat performans ama keşke sadece kit olarak da girseler... Sürekli piyasaya kendi motorunu, servolarını, ünitelerini pompalamaca :D
O konuda çok haklısın 450L ye başka servo takamiyorsun sadece 430m olacak veya başka servo yu modifiye etmek lazim

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Rasim Öztürk' Alıntı:

Servolarından çok memnunum , dominator motorları çok başarılı , ESC zaten combo paketlerde Castle yüksek amperli geliyor , gördüğüm kadarıyla tek üniteden memnun değil kullanıcılar. Ben de kullanmadığım için yorum yapamayacağım :)

DenizSERT' Alıntı:
Son sahip oldugum 700l nin havada kuyruk rotoru patladı gittiğimde civatanın kırılmış olduğunu gördüm. Kuyruk rotor spindlesi fabrika tarafından toplı geliyor. Kimse kusura bakmasın da align kaliteli bi marka değil geçende 700n nun havada slider kolu kırıldı :)

Bildiğim kadarıyla o slider kopan 700 senin değildi ve eski kasa bir 700'dü. Ömrünü doldurmuş olamaz mı? Ya da gözden kaçmış problem vs..

Benim modelim Align Trex 600N. Model 3 senedir bende.Bu süre zarfında ortalama haftalık olarak uçuşlar yaptım sürekli.Forumumuzda bir sürü uçuş videosu mevcut.

Kuyruk rotoru,ana rotor ve üstündeki dampeler bile hala orjinal çoğu linki hiç değişmedi.En ufak parça kalitesinden dolayı en ufak sorun yaşamadım.

Align bana uçmayı öğreten helikopter bir çoğumuza olduğu gibi o yüzden biraz vefalı olmaktan zarar gelmez.:)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Servolarından çok memnunum , dominator motorları çok başarılı , ESC zaten combo paketlerde Castle yüksek amperli geliyor , gördüğüm kadarıyla tek üniteden memnun değil kullanıcılar. Ben de kullanmadığım için yorum yapamayacağım :)

Elektroniği dandik demedim zaten, sadece seçenek sunsunlar. Diğer markaların var sadece kit, kit+motor, combo, super combo... Hatta palsiz kit, palli kit...

Seçenek sunabilirler ama işlerine gelmiyor sanırım :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hatırlarsan senin GAUI NX4 kuyruk da bir sorun olmuştu. X7 belli başlı sorunlu noktaları var ki Emre buna daha açıklık getirecektir.

Şimdi bu mantıkla gidersek GAUI'de pek kaliteli bir marka değil demek gerekmiyor mu ??

valla abi ne yazıkki çoğu markada böyle mühendislik hataları var. veya kullanıcıya kurulumda daha fazla yük bindiriyorlar.

Ben şimdi şu helikopter çok iyi veya kötü desem yalan olur. veya inandırıcı olmaz.

Ama şu var mühendislik bakımından çok az kusuru olan. olabildiğince kurulumda kullanıcıya ağır yük bırakmayan kaliteli markalar da var. isim vermeye de gerek de yok. Onlar kendini biliyor :lol: :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Elektroniği dandik demedim zaten, sadece seçenek sunsunlar. Diğer markaların var sadece kit, kit+motor, combo, super combo... Hatta palsiz kit, palli kit...

Seçenek sunabilirler ama işlerine gelmiyor sanırım :laugh:

adamalrın heralde komple kit halinde sattıklarında istedikleri % kar marjını alabiliyorlar. bazı sitelerde çıplak kit oluyor ama fiyatı uygun olmuyor. ne yazıkki.

Bir marka hakkında yorum yaparken kullanıcı sayısının ne olduğuyla alakalı parametre de çok mühim bence. Satışı fazla olan kitlerde daha çok şikayet duyulması olağandır.

Bu bahsedilen havada patlama olaylarında verileri iyi takip edip, istatistikleri dikkatli okumak lazım. :rolleyes: Ben kalite değerlendirmesi yaparken işin önyargı, kulaktan dolma hatalı bilgi, yanlış montaj ve kullanıcı hatası gibi kısımlarını tamamen bir kenara bırakarak fabrikasyon hatalı üretim kısmına bakmayı tercih ediyorum.

Örneğin bir firma düşününki dünya çapında 1000 adet kit satmış ve bu kitlerin 10 tanesi havada patlamış :laugh: diyelim. Bu durumda hatalı üretim oranı %1 çıkıyor. Diyelimki siz bu 10 olayıda duydunuz. Bir başka firma ise 100 adet kit satmış ve bu kitlerin 1 tanesi havada patlamış olsun. Bu durumda da hatalı üretim oranı yine %1. Bunu da kaçırmayıp yakalamış olun. ;) Bu tabloya bakınca firmanın birinden 10 olay, diğerinden ise yalnızca 1 olay tespit ettiniz. Yani 1 olay duyduğunuz firma ötekinden 10 kat daha mı kaliteli oluyor sizce. :-\ Bence olmuyor. Sanıyorum ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Son olarak birebir yaşadığım bir tecrübeyi paylaşarak bitireyim. Ben bundan 3 yıl önce Aling'ın 700N DFC kitini almıştım. Bu model daha rödaj aşamadında komik ama buradaki havada patlama tabirine çok uygun bir şekilde DFC Rotorun Ana Pali tutan linkinin havada çıkması sonucu feci şekilde kırıldı. :'( Sonra aynı kitten birtane daha topladım ve 2 senedir sorunsuz uçuyorum. Kit aynı kit, toplayan aynı adam, pilotaj aynı pilotaj yani herşey aynı... Özetle aynı firmanın kendi kitleri arasında bile kalite farkı olabilir, fabrikasyon hatalarda... İnşallah size hep kaliteli olanlar denk gelsin arkadaşlar. :RCKolik:

Son bir parantez açıp model ve kit alırken malzeme kalitesi yanında dizayn ve mühendislik hatası yapılmış mı diye de araştırmak gerekir bence. Diğer iki konuda yapılmış hatalar malzeme kalitesinin düşük olmasından çok daha fazla can sıkabilir. Şahsen Align overall'da benim hala tecrübesine güvendiğim bir firmadır.

Spindle kopmaları genelde fazla sıkmaktan oluyor. Kuyruğun dönmesinden dolayı oluşan merkezkaç kuvvetinin üzerine vidanın sıkılmasının kuvveti eklenince vida kopmalar olabiliyor.
Malesef kullanıcı hatası :eek: