[Urun]: Yeni Synergy 766

Doğukan Ocak' Alıntı:
Pil kızağı sistemini pek kavrayamadım ama yararlı bir şeye benziyor :D
Tahmin ettigim gibi hem kilitliyor ve esas olarak da Agirlik merkezini ayarliyormus ;D

and an adjustable battery tray system for quick CG tuning.

Dört tane delik delmiş oraya, ayarlanabilir demiş :laugh:

Fiyatı açıklamıyor bu özellik, farklı bişeyler olmalı... Mesela altın kaplama ana şaft :D

ali yanlız' Alıntı:
Mekanik aksam ve frame yapisi olarak basit olmus. Daha karmasik ve alisik olmadigimiz bi mekanik sistem ve aktarma beklerdim.Bu sistemi bildigimiz aligin[emoji57]
Keza frame de oyle basit olmus oyle ekstrem bi tasarım yok.
Canopy i bende begenmedim.

Ozetle fiatina gore basit olmus.
Belki malzeme kalitesi cok iyidir ama aligin de dusurmedigin surece havada sorun cikaran modeller degil zaten.

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam basit tasarım derken neyi kasdediyosunuz basit olmayan karmakarışık bi sistem istiyorsanız flybarlı model kullanmanızı öneririm.
Bana göre model basit ve anlaşılır olmalı kırımda çabuk toparlanılabilir olmalı synergy de çok güzel bir model çıkarmış align in sorun çıkaran bir model olmadığını söylemişsiniz ama havada infilak eden alignleri de çok duyuyorum bu ara herkes bi yorum yapmış ama aslı astarı yok bence türkiyede tutulmama meselesine gelince türkiyenin en çok tutulan arabası şahin doğan diye şahin doğana binelim o zaman e çünki o tutuluyo e ama bentley continental gt ye de binenler var nasıl olacak ? :)
adamlar taş gibi model çıkarmış bize alkışlamak düşer bence herkese saygılar.

Türkiye'den alan olmaz bence modeli, Kemal bey de dahil :laugh:

kemalcan' Alıntı:
Hocam basit tasarım derken neyi kasdediyosunuz basit olmayan karmakarışık bi sistem istiyorsanız flybarlı model kullanmanızı öneririm.
Bana göre model basit ve anlaşılır olmalı kırımda çabuk toparlanılabilir olmalı synergy de çok güzel bir model çıkarmış align in sorun çıkaran bir model olmadığını söylemişsiniz ama havada infilak eden alignleri de çok duyuyorum
Hangi Alignlar havada patlıyormuş Kemalcan, biz neden duymadık acaba ??

Valla kimse kusura bakmasın. "Fiyat / Performans" ilişkisi konusunda hala açık ara önde olan ALIGN firmasının kalitesine laf söylemek bence büyük bir haksızlık olur...

kemalcan' Alıntı:
bu ara herkes bi yorum yapmış ama aslı astarı yok bence türkiyede tutulmama meselesine gelince türkiyenin en çok tutulan arabası şahin doğan diye şahin doğana binelim o zaman e çünki o tutuluyo e ama bentley continental gt ye de binenler var nasıl olacak ? :)
Lütfen diğer arkadaşların yorumları için biraz daha saygılı olalım... Bu ifadeler bize pek yakışmıyor kanaatindeyim..
Bu arada dikkat ettinse genelde yorumlar tipine ve fiyatına yönelik. Yoksa kalite konusunda kimse modeli bir şey demiyor :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Türkiye'den alan olmaz bence modeli, Kemal bey de dahil :laugh:
Keşke forumdan birisi alsa da biz de birinci ağızdan yorumlarını duyma imkanımız olsa :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hangi Alignlar havada patlıyormuş Kemalcan, biz neden duymadık acaba ??

Valla kimse kusura bakmasın. "Fiyat / Performans" ilişkisi konusunda hala açık ara önde olan ALIGN firmasının kalitesine laf söylemek bence büyük bir haksızlık olur...
Lütfen diğer arkadaşların yorumları için biraz daha saygılı olalım... Bu ifadeler bize pek yakışmıyor kanaatindeyim..
Bu arada dikkat ettinse genelde yorumlar tipine ve fiyatına yönelik. Yoksa kalite konusunda kimse modeli bir şey demiyor :saygilar:
Keşke forumdan birisi alsa da biz de birinci ağızdan yorumlarını duyma imkanımız olsa :)

Mehmet abi align firmasının fiyat performansa göre açıkara önde olduğunu bende kabul ediyorum şu anda sıfır kit veya kombo alacak olsam kesinlikle align alırım sebep ;
birincisi basit yapısı kırımdan sonraki tamir aşaması kolay montak vb.
ikincisi parça bulunulabilirliği hemen hemen her yurtdışı sitesinde parçası var align firmasının.
ama eleştri yaparken lütfen mantıklı eleştiri yapalım benim kızdığım nokta bu bu hobide ben çok çok yeniyim sizler benden çok çok daha tecrübelisiniz mehmet abi.
maksadım kimsenin kalbini kırmak değil sadece nacizane içimden gelenleri yazdım.
align in havada patladığını deniz sertten duysum sözü deniz serte bırakıyorum ( şahsen benim pilotajımla havada helikopter patlatmam zor deniz kendi pilotajıyla patlatabilir diye düşünüyorum :) )

kemalcan' Alıntı:
...ama eleştri yaparken lütfen mantıklı eleştiri yapalım benim kızdığım nokta bu bu hobide ben çok çok yeniyim sizler benden çok çok daha tecrübelisiniz mehmet abi.
maksadım kimsenin kalbini kırmak değil sadece nacizane içimden gelenleri yazdım.
Hiç birimizin öyle bir niyeti yok. Saçma da olsa insanlar fikirlerini paylaşabilir. Sen kendi fikrini gerekçeleri ile ortaya koyarsan zaten okuyan kime nasıl hak vermek istiyorsa onu tercih eder.

kemalcan' Alıntı:
... align in havada patladığını deniz sertten duysum sözü deniz serte bırakıyorum ( şahsen benim pilotajımla havada helikopter patlatmam zor deniz kendi pilotajıyla patlatabilir diye düşünüyorum :) )
Düzgün toplanmış ve hasarsız bir Align kiti havada patlamaya bırak Deniz'in, Tareq'in bile pilotajı yetmiyor Kemalcan rahat ol ;)

Deniz de patlatamaz... Düzgün toplamamışsa iş başka :D

Dünyada ne pilotlar ne biçim kullanıyorlar bişey olmuyor. Ülkede düzgün montajı yapılmış, bakımına vs dikkat edilmiş bir modeli "patlatacak" pilotaja sahip kimseyi görmüyorum, buna "dünya şampiyonu adayı" Deniz Sert de dahil...

Edit: aynı anda aynı şeyleri yazmışız, silmeye gerek duymadım Mehmet abi :D

kemalcan' Alıntı:
havada infilak eden alignleri de çok duyuyorum bu ara herkes bi yorum yapmış ama aslı astarı yok bence türkiyede tutulmama meselesine gelince türkiyenin en çok tutulan arabası şahin doğan diye şahin doğana binelim o zaman e çünki o tutuluyo e ama bentley continental gt ye de binenler var nasıl olacak ? :)

Bir Align kullanıcısı olarak söz sahibiyim diye düşünüyorum , bir kere kusursuz (özenle ve dikkatle) toplanmış bir modelin havada infilak etme oranı Goblin , Gaui , Synergy vs. herhangi bir model ile mantiken aynıdır. Bunu yapan firma havada infilak etsin diye üretmiyor değil mi? Bu çok yanlış bir tabir. Ama dikkat et , ''kusursuz toplanmış , biraz daha açarsak : özenle , dikkatle toplanmış bir model'' kolay kolay havada infilak etmez. Bir diğer sebep fabrikasyon hata olabilir yine patlar gider.. Ediz abinin ThunderTiger Raptor E700 daha maiden esnasında havada infilak etti. Sebebi neydi dandik olmasından kaynaklı mı? Yoksa iyi toplanmadığından dolayı mı? Bence kesinlikle değil.. Daha düşük devirdeyken swashplate orta ortaya patlayıp , şaftın kırılmasıda doğal bir durum değil sanırım.. %95 fabrikasyon hatalı bir durum.. Geçen sene üst üste yine Ediz abinin ve Salih abinin goblini havada boom strike yedi peş peşe. Ne sebepden şimdi gobline dandik mi diyelim?
Bence çok yanlış tabir kullanılıyor , haksızsam düzeltin. Align'ın yeni serilerine dandik diyen lütfen kendi modelini bir gözden geçirsin. 1 senedir bu modeli kullanıyorum ve her kullandığım da iyi ki almışım diyorum.. Her modelin kendince güzelliği var. Ama şuna eminim ki çok daha pahalı bir marka kullansam bu kadar rahat model kullanamazdım.Şuan elimde başka modeller de var TSA haricinde. Malzeme kalitesi olarak ben fazla fark anlayamıyorum. Sonuç olarak Gaui ile overspeed esnasında infilak edeni de gördüm , Goblin ile hover yaparken boomstrike yiyeni de gördüm , Trex 800 ile funnel yaparken boomstrike yiyeni de gördüm , havada dişli sıyıran goblin de gördüm , feathering şaftı fırlayan Raptor da gördüm , gördüm de gördüm... Kulakten duyma sözlerle marka kötülemek ne kadar doğrudur sizce? Sadece bu konu için değil , bu hobi de gördüm ki hep kulaktan duyma sözlerle iş yapılıyor. Bir üstadın , işin ehli bir insanın sözünü dinlemeyip kendi bildiklerini hatta işi bilmeyenlerin dediklerini okuyup uyguluyorlar.

Ama şöyle de gerçek var , ''ucuz etin yahnisin pek olur'' zihniyeti hepimiz de var. Ufak bir problemle karşılaşsak yerden yere vurmayı seviyoruz ;)

Align'da ucuz olunca... :)

Ali'nin yorumundaki karmaşık heli iyidir şeklindeki (bence) yanlış ifadeyi hemen hepimiz fark ettik, ancak birşey söyleme gereği duymadık. Kendi takdiridir, o da tecrübe kazandıkça fikirleri değişecektir, hepimizin olduğu gibi.

Ancak bu havada patlama efsanesi neden Align ile bağdaştırılıyor onu anlamıyorum. Heli dediğimiz kompleks mekanizma havada büyük kuvvetlere maruz kalıyor, bir parçasında bir hata yada yıpranma, yada yanlış montajdan kaynaklanan bir sorun varsa elbette patlar. Ama sadece Align patlamaz. Örneğin Goblin'lerin de bir serisi kuyruktaki 2 derecelik bir hatadan dolayı habire boomstrike yapıyordu. Goblin havada patlar demek doğru mu, değil.

Şu videodaki helilerden biri Gaui X7, biri Align Trex700. Birinin yapıp diğerinin yapamadığı birşey göremiyorum ben:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğukan'la aynı şeyleri söylemişiz :D Olsun, video güzel izleyin :D

Emre Kaman' Alıntı:
Ali'nin yorumundaki karmaşık heli iyidir şeklindeki (bence) yanlış ifadeyi hemen hepimiz fark ettik, ancak birşey söyleme gereği duymadık. Kendi takdiridir, o da tecrübe kazandıkça fikirleri değişecektir, hepimizin olduğu gibi.

Ancak bu havada patlama efsanesi neden Align ile bağdaştırılıyor onu anlamıyorum. Heli dediğimiz kompleks mekanizma havada büyük kuvvetlere maruz kalıyor, bir parçasında bir hata yada yıpranma, yada yanlış montajdan kaynaklanan bir sorun varsa elbette patlar. Ama sadece Align patlamaz. Örneğin Goblin'lerin de bir serisi kuyruktaki 2 derecelik bir hatadan dolayı habire boomstrike yapıyordu. Goblin havada patlar demek doğru mu, değil.

Şu videodaki helilerden biri Gaui X7, biri Align Trex700. Birinin yapıp diğerinin yapamadığı birşey göremiyorum ben:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Doğukan'la aynı şeyleri söylemişiz :D Olsun, video güzel izleyin :D

Haha aynen abi , aynı şeyleri yazmışız :lollol:

Bir diğer not ; bu uşaklar her ne kadar 2150 - 2200 devirle uçuyoruz deseler de , 2300-2400 devirden daha düşük devirler de uçmuyorlar. Pal firmalarının verdiği maksimum devirin 2500 olduğunu düşünürsek bu uşakların çok model infilak ettirmeleri lazımdı Yozgatta :)

Sayın deniz sert e sözü veriyorum ;D havada patlayan align lerle ilgili olarak .

Son sahip oldugum 700l nin havada kuyruk rotoru patladı gittiğimde civatanın kırılmış olduğunu gördüm. Kuyruk rotor spindlesi fabrika tarafından toplı geliyor. Kimse kusura bakmasın da align kaliteli bi marka değil geçende 700n nun havada slider kolu kırıldı :)