Uygun Fiyatlı Yakın Mesafe FPV Sistemi : Hobbyking 5.8g 200mw FPV Unboxing

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Daha önce paylaştığımız üzere Mesut üstadımızdan aldığımız Quadro + GoPRO ile yapmayı planladığımız hava çekimleri için sipariş ettiğimiz "Hobbyking 5.8g 200mw FPV Seti" dün elimize ulaştı :D

Amacımızın FPV olmadığını , sadece video çekimi sırasında kamera katrajına giren görüntüyü yerden görüntülemek olduğunu vurgulamıştık.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu nedenle Mehmet Aydın abimizin tavsiyesine uyarak ;

Ekonomik FPV Sistemi Ne Kadara Mal Olur ? Neler Gereklidir ? :

1- 2.4 GHz kumandaları etkilemeyen
2- Yakın mesafe kullanıma uygun (300 mt- 500 mt)
3- Oldukça Ekonomik ($55)

olduğu için bu ürünü tercih ettik.

Ürün Linki:
Hobbyking 5.8g 200mw FPV Wireless AV Tx & Rx Set

Her zaman olduğu gibi hemen bir Unboxing videosu çektik.

Ürün inceleme videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bakalım sonuç ne olacak ;)

Mesuttan Quatroyu alabilirsek mi :D abi yok vermiyorum parasını aldım yedim quadta bende kaldı :lol: :lol: şaka bir yana haftaya gelebilirsem ben gelmek isityorum arslanbeye hem yeni uçağımı orda uçurmak hem quadı test etmek hemde sizlerle sohpet etmek istiyorum :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Mesuttan Quatroyu alabilirsek mi :D abi yok vermiyorum parasını aldım yedim quadta bende kaldı :lol: :lol: şaka bir yana haftaya gelebilirsem ben gelmek isityorum arslanbeye hem yeni uçağımı orda uçurmak hem quadı test etmek hemde sizlerle sohpet etmek istiyorum :)
Ofiste çekim yapınca performans düşük oldu biraz :laugh: Sonradan problemin bizden olduğunu da ayrıca vurgulamaya çalıştım üstad, rica ederim lutfen o kısmı atlamayalım :D

Bence de güzel olur :thumbup: Haftaya ben de Türker'de buralardayız. ;)

Hayırlı olsun Mehmet bey.Umarım beklentilerinizi karşılayan ekipmanlar olurlar.

Heyecan yaptım şimdi. :laugh:
Hadi hayırlısı. :coolxf:

maydin67' Alıntı:
Hayırlı olsun Mehmet bey.Umarım beklentilerinizi karşılayan ekipmanlar olurlar.
Teşekkür ederiz Mehmet abi, inşallah işimizi görür :D
Türker Akgün' Alıntı:
Heyecan yaptım şimdi. :laugh:
Hadi hayırlısı. :coolxf:
Ben de ben de :laugh:

MERHABA

bu sistem ile dji phantom+go pro ikilisinin görüntüleri yakın mesafeden(300-500) gelecek anladığım kadarıyla
peki go pro hd kalitesinde olduğundan yine 300 mt civarı görüntüyü alabilecek mi yani bildiğim kadarıyla(yanlış olabilir) 5.8 ghz ile hd kalitesindeki aktarım en fazla 10-15mt ile sınırlı kalıyor.. bunu aşabilecek bir ekipman mıdır bu?

yada sorumu şöyle sorayım
go pro da wifi var ve akıllı telefon ile bağlanıp canlı görüntü almak(2,7sn gecikmeli) ve kameranın ayarlarını değiştirmek mümkün.. bu mesafe nekadardır.. yani 10-15mt gibi bir bilgi edindim ve hayallerim yıkıldı...
eğer gerçekten 10-15 mt ise bu bahsi gecen sistem bu mesafeyi 300-500mt lere çıkarır mı

ya da go pro olayına hiç girmeden tam bir sistem mi yapmalıyım..
yani camera anten verici alıcı monitör vs

bu konularda hiç bişi bilmiyorum
:eek: :eek: :eek: :eek: meraqkla cvp bekliyorum

lütfen biri desin ki go pro wi fi ile en az 50 mt den kopmasız sıkıntısız görüntü aktarır... :thumbup: :thumbup: :thumbup:(beni en çok memnun edecek cvp bu olur sanırım:)

Merhaba Vural Bey,

Keşke ilk mesajınız Tanışma bölümünde kendinizi tanıtan kısa bir mesaj olsaydı :embarras:

Gelelim sorularınıza. Öncelikle ben bir soru sorayım. Size gelen online görüntünün neden HD olmasını istiyorsunuz ? Zaten Go PRO kendisi HD kayıt yapıyor. FPV amaç görüntünün net ve kesintisiz bir şekilde taşınmasıdır. Bildiğim kadarı ile HD kalitesi FPV için biraz lüks.

Bu cihazla kısa mesafe içerisinde oldukça kaliteli (HD mi emin değilim) görüntü almanız mümkün.

Bu konuyu açtık ama gerisi gelmedi :laugh: Zira Türker ile ben, bu işi yapamayacağımızı anladık ;) Yani bu aralar bunun için vakit ve ilgimiz yok ne yazık ki.

Bu nedenle de ekipmanlar boş duruyordu. Boş durmasın belki bir işe yarar diye, test amaçlı olarak bu sisteni Delikopter- Hüseyin kardeşimize bugün kargoya verdim. İnşallah bizim şu aşamada yapamadığımız, Hüseyin kardeşimiz yapacak ve DJI Quadrosu ile bu sistemin hakkında verecek :thumbup: Bakalım sistemin performansı nasıl olacak, hep beraber bekleyip göreceğiz ;)

Sistemi kargoya vermeden önce kısa bir bağlantı detay videosu çektim. Elimde daha önce ilk çektiğimiz video ile birleştirip, bu konu da sizlerle paylaşım dedim :D bundan sonra konunun sorumlusu Hüseyin kardeşimizdir :laugh: Sistem hakkında doyurucu yorumlar ondan gelecektir :RCKolik:

[smg id=2329 type=av]

Mehmet abi sistem için teşekkürler, inşallah umduğumuz gibi randımanlı çalışır ve başka sistem arayışına girmeyiz, sanırım bu haftasonu çekim yapıp deneme şansım olur :saygilar:

Delikopter' Alıntı:
Mehmet abi sistem için teşekkürler, inşallah umduğumuz gibi randımanlı çalışır ve başka sistem arayışına girmeyiz, sanırım bu haftasonu çekim yapıp deneme şansım olur :saygilar:
Biz aldık ama ne yazık ki güzel bir şekilde test etme imkanımız olmadı Hüseyin :D Senin de dediğin gibi inşallah güzel ve efektif bir sistem olur. Sonuçu merakla bekliyoruz ;)

Bu 200mw olanından bende sipariş etmiştim ki 2 ay sonunda yanlış kargo gelmiş ne yazık ki. Onun yanına yedekte bulunsun diye 500mw olanını da sipariş etmiştim. Şimdi gümrüğe takılmış gidip aldıktan sonra sonuçları paylaşırım.

bilginozi' Alıntı:
Bu 200mw olanından bende sipariş etmiştim ki 2 ay sonunda yanlış kargo gelmiş ne yazık ki. Onun yanına yedekte bulunsun diye 500mw olanını da sipariş etmiştim. Şimdi gümrüğe takılmış gidip aldıktan sonra sonuçları paylaşırım.
Sonuçları ve özellikle ürünün performansı ile ilgili yorumlarını merakla bekliyoruz Bilgin Bey ;)

Ortalama 300 metre menzil üzerine çıkıldığından yada menzil limiti aşıldığında görüntü hemenmi kayboluyor...?
Menzil dışına çıkılmaya başlandığından sesli yada monitör üzerinde görüntülü bir geri dönüş ikazı için herhangi bir sinyal sistemi varmı?
Ortalama bir uçuş için 300 metre menzil bizi tatmin edermi?
Sistem monitör üzerinde modelin bulunduğu bölgenin koordinatlarını veriyormu?

Ferhat bey ne yaptınız ya :) Konu başlığı uygun fiyatı sistem ama sorduğunuz sorular profesyonel :) burada buyuk bir çelişki var bana göre :)

Kısaca sorduğunuz uyarıların hic bii bu sistemde olmaz. Kaldı ki bu sistem kopuk uçakta olsa geniş alan yarayan modeller ıcın de uygun degil. Hic zevk alamazsınız kısaca :)