uzaktan kumanda yapımı

• Konbuyu başlatan cagdas3358
  • Başlangıç tarihi
  • 4,572
C

cagdas3358

Guest
arkadaslar merhaba ben çağdaş gaziantep universitesi elektrik elektronik muhendislisğinde okuyorum ve bir proje aldım elektrikli kaykay bunun için uzaktan kumanda ve kontrol panelini ben yapıcam ve bu yüzden sizin de yardımlarınıza ihtiyacım var pic veya baska bir yazılımla veya bildiğiniz başka bir yol varsa bu anlattıklarımı nasıl yapabilirim yardımlarınız için şidmiden teşekkürler
:RCKolik:

uzaktan kumanda yapımı

Kemal Çağdaş Metin' Alıntı:
arkadaslar merhaba ben çağdaş gaziantep universitesi elektrik elektronik muhendislisğinde okuyorum ve bir proje aldım elektrikli kaykay bunun için uzaktan kumanda ve kontrol panelini ben yapıcam ve bu yüzden sizin de yardımlarınıza ihtiyacım var pic veya baska bir yazılımla veya bildiğiniz başka bir yol varsa bu anlattıklarımı nasıl yapabilirim yardımlarınız için şidmiden teşekkürler
:RCKolik:

Çağdaş merhaba,

ihtiyacın olan şey tam olarak "arduino". Önce youtube'dan ve webden neler yapılabiliyor bir bak,
'da arduino diye arat, uygun olan kitlere göz at.
Eğer beklemeden almak istersen robotistan.com da süper bir site, ancak normal olarak biraz fiyat farkı var,
kolay gelsin şimdiden %p

uzaktan kumanda yapımı

İstediğin tam olarak ne?
- Elektronik devre şemaları ve kodlar mı istiyorsun?
- Okuyup araştırıp bir şeyler yapmaya çaba harcayacaksın da yardım mı istiyorsun?

Ben mühendis değilim. Ama en basit bir projeye girişirken bile temel hedefleri, kullanılacak yöntemleri falan bir liste halinde yazıp ona göre ilerlemek isterim. Yani eğer "bir mühendise yakışır" şekilde ayrıntılı bir bilgi vermezsen buradan başka bir yanıt alamayacağını garanti edebilirim.

uzaktan kumanda yapımı

Sümer Yamaner' Alıntı:
İstediğin tam olarak ne?
- Elektronik devre şemaları ve kodlar mı istiyorsun?
- Okuyup araştırıp bir şeyler yapmaya çaba harcayacaksın da yardım mı istiyorsun?

Ben mühendis değilim. Ama en basit bir projeye girişirken bile temel hedefleri, kullanılacak yöntemleri falan bir liste halinde yazıp ona göre ilerlemek isterim. Yani eğer "bir mühendise yakışır" şekilde ayrıntılı bir bilgi vermezsen buradan başka bir yanıt alamayacağını garanti edebilirim.
haklısın tabikiama ben geri kalanları hallettiğim için kagan arkadasımızın bahsettiği gibi ardunio ya da pic kullanarak uzaktan kumanda kontrol paneli yapmam lazım ve bu konu hakkında arastırma yapıyorum şuan için nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak istiyorum

uzaktan kumanda yapımı

Kağan Kazancı' Alıntı:
Çağdaş merhaba,

ihtiyacın olan şey tam olarak "arduino". Önce youtube'dan ve webden neler yapılabiliyor bir bak,
'da arduino diye arat, uygun olan kitlere göz at.
Eğer beklemeden almak istersen robotistan.com da süper bir site, ancak normal olarak biraz fiyat farkı var,
kolay gelsin şimdiden %p

Abi arduino burada yetersiz kalmaz mı ? Ya da arduinonun hangi modeli için dedin ? :saygilar:

uzaktan kumanda yapımı

Ögrendiģim kadarını sizinle paylasmak isterim udea şirketinin üretmis oldugu alıcı ve vericiler sayesinde tabiki pic programlama ya da ardunio ile kendi uzaktan kumandamızı ve kontrol panelimizi yapabiliriz isterseniz udea nin modellerini bilgilendirebilirim

uzaktan kumanda yapımı

Yazmayayım diyorum ama genç arkadaşların meslekleri ile ilgili konuları nasıl hafife aldıklarını görünce dayanamıyorum. Son bir kez daha yazayım.

Sana yardım edebilmemiz için lütfen şu soruları yanıtla:

1- Kaç kanallı bir kumanda gerekiyor?
2- Bu kanalların kaçı proporsiyonel kaçı switch kanalı olmalı?
3- Proporsiyonel kanallarda trim, endpoint, reverse ve expo gibi ek işlevler gerekiyor mu?
4- Kumanda tek bir aracı mı kumanda edecek yoksa birden çok araç olacak da seçim mi yapılacak?
5- Kumandanın temel ayarlarını yapabilmek için bir ekrana ihtiyaç var mı?
6- Yaklaşık menzil beklentisi nedir?

İkincil sorular da şöyle:
1- Mikrokontrolör kullanımı konusunda bilgi ve deneyimin ne düzeyde?
2- Temel programlama mantığına hakim misin?
3- C programlama dili deneyimin var mı?
4- Elektronik devre elemanlarını ne kadar tanıyorsun?
5- Lehim deneyimin ne düzeyde?
6- Sistem için gerekecek mekanik altyapı için atölye imkanların ve deneyimin ne düzeyde?

Forumda burada: altı kanallı, trim, endpoint, reverse ve expo işlevleri içeren, 20 model hafızalı ve ekranlı bir kumanda sisteminin tüm ayrıntıları mevcut.
Burada: yine bir kumanda ile ilgili tüm ayrıntılar bulunabilir.
Bunlar yetersiz kalırsa elimizden gelen her türlü desteği de veririz tabii...

uzaktan kumanda yapımı

Ne yazık ki üzülerek Kemal kardeşimizle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık... Kendisine hem projesinde hem de ilerleyen mühendislik hayatında başarılar diliyoruz..