Uzun kullanım için kumanda önerisi

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba herkese,
Uzun kullanım için hem kaliteli hem de bütçemi(max5000tl) aşmayacak, hem simülasyonda hem kendi fpv dronumu yaptığımda, hem de farklı projelerde kullanabileceğim 3.parti alıcılarla eşleşebilecek bir kumanda arayışındayım.

Radiomaster pocket kumandası ilgimi çekti 4in1 modülü ile birlikte 133 dolar. önerir misiniz ve kargo geldiğinde fazla vergi çıkar mı?

yardımcı olursanız sevinirim.

Drone uçuracaksan herhangi bir kumanda alabilirsin. Pocket gayet iyi bir kumanda ama 4in1 modülün eşleşebileceği alıcı listesine mutlaka bak önceden.
Yurt dışından kumanda alımı biraz şans işi. Vergiye gelene kadar başka sorunlar çıkabilir. Pocket, boyut ve görünüm itibarıyla bu konuda daha şanslı olabilir. Aliexpress, Banggood gibi bir yerden alırsan zaten vergiyi peşin ödeyeceksin. Checkout sayfasında dökümü görebileceksin.

Drone uçuracaksan herhangi bir kumanda alabilirsin. Pocket gayet iyi bir kumanda ama 4in1 modülün eşleşebileceği alıcı listesine mutlaka bak önceden.
Yurt dışından kumanda alımı biraz şans işi. Vergiye gelene kadar başka sorunlar çıkabilir. Pocket, boyut ve görünüm itibarıyla bu konuda daha şanslı olabilir. Aliexpress, Banggood gibi bir yerden alırsan zaten vergiyi peşin ödeyeceksin. Checkout sayfasında dökümü görebileceksin.
Tamam hocam araştırıyorum. Peki yurtiçinden alabileceğim ve önerdiğiniz kumanda var mı

Sahsim ve kendim olarak duron ve duronculuktan hazetmesem de benim icin kumandanin olmazsa olmaz iki sarti var, birincisi opentx(edgetx), ikincisi telemetry. Frsky ve benzer protokolleri kullanan kumandalarin baska bir avantaji da sbus/fbus protokolu ile her turlu raspberry veya arduino kart ile konusabilmeleri. Ayni sekilde duronculuk yapacak isen en cok kullanilan kontrol kartlarinin cogu icin icinde lua scriptleri de bulunan model dosyalarinin olmasi. Son sart olarak ta ELRS modulu uyumlu olmasini ekleyebilirim ki ELRS hem cok uzun menzil sagliyor hem de alicilari nispeten cok ucuz. Bu yuzden de flysky, radyolink vs ekonomik olsa da fonkisyonellik bakimindan cok kisitli kumandalar. Bir de renkli LCD ekran vs olayina da fazla aldanmamak lazim edgetx/opentx suit'in sagladigi esnekligi hicbir ekran veremeyecegi gibi illa da ekran dersen, basit bir BT modulu ile istedigin datayi telefondan dahi gorebilirsin.

Son düzenleme:
Sahsim ve kendim olarak duron ve duronculuktan hazetmesem de benim icin kumandanin olmazsa olmaz iki sarti var, birincisi opentx(edgetx), ikincisi telemetry. Frsky ve benzer protokolleri kullanan kumandalarin baska bir avantaji da sbus/fbus protokolu ile her turlu raspberry veya arduino kart ile konusabilmeleri. Ayni sekilde duronculuk yapacak isen en cok kullanilan kontrol kartlarinin cogu icin icinde lua scriptleri de bulunan model dosyalarinin olmasi. Son sart olarak ta ELRS modulu uyumlu olmasini ekleyebilirim ki ELRS hem cok uzun menzil sagliyor hem de alicilari nispeten cok ucuz. Bu yuzden de frsky, radyolink vs ekonomik olsa da fonkisyonellik bakimindan cok kisitli kumandalar. Bir de renkli LCD ekran vs olayina da fazla aldanmamak lazim edgetx/opentx suit'in sagladigi esnekligi hicbir ekran veremeyecegi gibi illa da ekran dersen, basit bir BT modulu ile istedigin datayi telefondan dahi gorebilirsin.
mesajınızı gönderdikten sonra gördüm. Sizin bir öneriniz var mıdır peki

Bu yuzden de frsky, radyolink vs ekonomik olsa da fonkisyonellik bakimindan cok kisitli kumandalar.
Forumda bazıları şu anda çok aktif olmayan kıymetli abilerimiz var, konuları çokça açıldı veya başka konuların altında mesajlar yazıldı falan. FRSKY TARANIS mesela, fonksiyonellik bakımından çok kısıtlı bir kumanda mıdır?

Bu soruyu aynı zamanda @Sumer Yamaner, @Zafer ŞAHİN abilerimize de sormuş olayım :saygilar:

Forumda bazıları şu anda çok aktif olmayan kıymetli abilerimiz var, konuları çokça açıldı veya başka konuların altında mesajlar yazıldı falan. FRSKY TARANIS mesela, fonksiyonellik bakımından çok kısıtlı bir kumanda mıdır?

Bu soruyu aynı zamanda @Sumer Yamaner, @Zafer ŞAHİN abilerimize de sormuş olayım :saygilar:
Simdi farkettim yazarken hata yapmisim. FLYSKY demek isterien FRSKY yazmisim. Tam aksine kendim ve sahsim cok kullanisli buldugumdan dolayi azili ve fanatik derecede FRSKY kullanicisiyim.

Benim bildiğim kadarıyla Taranis hiç de kısıtlı bir kumanda değil. Sadece klasik kumandalara alışkın kişiler OpenTX gibi bir sisteme geçişte zorlanabiliyorlar.