Uzun kullanım için kumanda önerisi

Alışveriş yaparken, özellikle bir malı satın almayı düşünürken, karar verme sürecimiz genellikle üç önemli faktörün kesişim noktasında gerçekleşir: aradığımız malın özellikleri, bütçemiz ve kişisel tercihlerimiz. Hobi olunca da is kisisel tercih bazen biraz agir basiyorken bugunlerde ortak sorunumuz sanirim butce. Bu durumu en iyi anlatan afislerden biri geldi aklima ve paylasmak istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar.
Kumanda için bütçemi Futaba 18sz , FrSky X20S yada bunlara denk bir kumanda için ayırmıştım. Acaba gereksiz bir harcamamı olur yada siz ne tavsiye edersiniz? Elimdeki diğer ufak olan uçakla beraber gelen kumanda FLYSKY FS-İ6X, bu kumandayı sadece bu uçakla kullanmayı düşünüyorum.

FrSky X20S yada bunlara denk bir kumanda için ayırmıştım. Acaba gereksiz bir harcamamı olur yada siz ne tavsiye edersiniz?

Güvenli ve kaliteli bir kumanda seçimine yapacağınız, asla gereksiz bir harcama olmaz... İyi bir yatırım olarak görmekle birlikte, gelecek tercihleriniz açısından da kritiktir...

Kumanda tercihini aşağıdaki başlıklarla ele alın:

1)Aldığınız verici
2)Bu vericiyle çalışacak olan alıcı envanteriniz (Birden fazla uçağınızın olması, ya da gelecekte olma ihtimalini gözeterek)
3)Yapım / malzeme kalitesi
4)Haberleşme/Modülasyon teknolojisi

1 numaradaki verici tercihiniz sonrası eğer vericiyi kazara elinizden düşürmez, sıvı teması vs olmazsa rahatlıkla 10 yıllık beraberliğinizin olması olası

2. Konuyla ilgili özellikle elinde onlarca modeli olan modelcilerin kumanda marka değişimi dendiğinde en büyük çekinceleri: "İyi de elimdeki 20 tane alıcıyı envanterini nasıl değiştireyim oluyor". Şu an yalnızca bir uçak için bu çok büyük problem değil gibi görünse de yarın öbür gün filonuza eklenecek modeller ve alıcılar sonra geriye dönüşsüz bir yere doğru evrilebilir. Bu gözle bir değerlendirme yapmanız yerinde olur

3. Para çokomel ilişkisi genellikle tutar

4. Jeti ve Fsky çoklu bantta yayın yapabiliyorlar...

Jeti 2.4 aktif, 900 mhz back up yayın yapıyor...

Frsky ise 2.4 aktif 900 aktif Tandem yayın yapabiliyor... Pro ve R versiyonlarında ise Tri-Band yani 2.4 aktif, 2.4 lora aktif, 900 aktif olarak haberleşme sağlıyor...

Diğerleri tekil bant yayını yapan teknolojiler...

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Araştırdığım kumandalar içinde FrSky Tandem X20S karar vermiştim lakin FrSky Tandem X20 HD nin dahili ekranını FPV uçuşu içinde kullanılması fikrimi değiştirdi. FPV uçuşlarda daha fazla keyif sağlayacağını düşünüyorum. Sizlerin de fikrini öğrenmek istiyorum.

[​

Son düzenleme: