v922 kuyruk motoru sorunu

Akan Tekin

acemi helici
İlgi Alanı
Heli
v922 havalandıktan sonra kuyruk motoru duruyor ve model dönmeye başlıyor bazen çalışıyor bazen çalışmıyor gibi bir durum var

Sokette temassizlik, kabloda problem olabilir gibi geliyor :rolleyes:

modelin kuyruğunu sağa çevirdiğimde motor hızla dönmeye başlıyor sola çevirdiğimde videoda görüldüğü gibi duruyor bu normal midir yoka başka bir arıza mı var.kuyruk motorunu ve kabloyu yeniledim bu videoyu ondan sonra çektim ama sorun hala devam ediyor acaba gene anakart problemi mi heralde yeni bir 922 almam lazım model artık teklemeye başladı 2 gün önce de servo arızalandı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

akan tekin' Alıntı:
modelin kuyruğunu sağa çevirdiğimde motor hızla dönmeye başlıyor sola çevirdiğimde videoda görüldüğü gibi duruyor bu normal midir yoka başka bir arıza mı var.kuyruk motorunu ve kabloyu yeniledim bu videoyu ondan sonra çektim ama sorun hala devam ediyor acaba gene anakart problemi mi heralde yeni bir 922 almam lazım model artık teklemeye başladı 2 gün önce de servo arızalandı
Kuyruk pal acisi sabit oldugu icin saga dogru donecek, sola dogru donmeyecek. Emin olmak icin benim V922 den de kontrol ettim, bu sekil %p

Yani videodaki durum normal ;) Bu Kuyruk motoru ile kac ucus yaptiniz ? 150 ve uzeri oldu ise, acaba motor mu eskidi ki ?

Ama yedek V922 guzel fikir :)p Bu en kotu ihtimal yedek parca olur. Zira V922 gercekten adami ucuruyor :thumbup:

Bu problemin ara ara olmasi en kotusu :embarras: Problemin kaynagi bulmak gercekten Cook zor :-\

Son olarak kuyruk motorunun ana kart girisi soketini kontrol edin. Bir de anakart tarafina da bakin. Belki dusme ve darbeler sonucunda lehimlerde bir catlama meydana gelmis olabilir :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kuyruk pal acisi sabit oldugu icin saga dogru donecek, sola dogru donmeyecek. Emin olmak icin benim V922 den de kontrol ettim, bu sekil %p

Yani videodaki durum normal ;) Bu Kuyruk motoru ile kac ucus yaptiniz ? 150 ve uzeri oldu ise, acaba motor mu eskidi ki ?

Ama yedek V922 guzel fikir :)p Bu en kotu ihtimal yedek parca olur. Zira V922 gercekten adami ucuruyor :thumbup:
kuyruk motoru yeni ve kablosuda yeni ikisinide yeniledim

sorunu çözdüm :thumbup: kuyruk motor bağlantısını ters lehimlemişim :embarras: