V922 Mİ V977 Mİ

erenmert

Yeni Uye
Merhabalar ben Erenmert kendimi daha önce tanıtmıstım 14 yasındayım .Daha önce hiç helikopter kullanmadım ama bu yaz almaya karar verdim.En çok begendim modeller V922 ve V977 bu iki model hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim.Ve sizce hangisi daha iyi ve dayanaklı.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜLER :saygilar: :saygilar:

V922 Mİ V977 Mİ

selam,,,
tabiki v977 ama uçurmadan önce sim kumandası alıp çalışman lazım yoksa heliyi 2 günde çöpe atarsın.

V922 Mİ V977 Mİ

V977 nin kumandası ile simülatör yapılıyormu?Hemde V977 hem 4 kanal hemde 6 kanal kullanabilme özelliği varmıs basta 4 kanalla elimi alıştırıp sonra 6 kanal kullansam olmazmı ??

V922 Mİ V977 Mİ

Erenmert.14' Alıntı:
V977 nin kumandası ile simülatör yapılıyormu?Hemde V977 hem 4 kanal hemde 6 kanal kullanabilme özelliği varmıs basta 4 kanalla elimi alıştırıp sonra 6 kanal kullansam olmazmı ??

olabilir, 4 kanal kullanmak için yine sim çalışman lazım ... sim kumandası olarak kullanılabilirmi bilmiyorum rft kullanmadım hiç

V922 Mİ V977 Mİ

Erenmert.14' Alıntı:
Eren,

V977 yeni bir ürün ve bildiğim kadarı ile henüz forumdan alıpta test eden olmadı. V977 ürünü özellik olarak V922 daha iyi ama dayanıklılık konusunda bir şey söylemek için erken. Mesela dizayn olarak şahsen V922 servo yapısını tercih ederim.

Özetle yerinde olsam biraz daha bekler ve V977 ile ilgili kullanıcı yorumlarını takip ederdim. Yok abi beklemeye sabrım yok diyorsan o zaman ikisinden birini tercih edeceksin mecburen.

Hazır beklerken de önce bir USB Simulator kumandası al ve pc başında simulatör çalışmaya başla ;) Simulatör ile ilgili tüm bilgiler burada. Tek tek tüm konulara bakmanı tavsiye ederim ;)

NOT: 4 kanal heli uçurmak süretiyle el alışması ne yazık ki olmuyor. 6 Kanal için sim mutlaka şart.
Kendi kumandasını simde kullanmak için de ilave bir ekipman alman gerekiyor. Öyle direkt kumanda kullanılmıyor. Bu cihaz da (dongle) usb sim kumandası ile aynı. Bu nedenle yerinde olsam Usb sim kumandası alırdım.

V922 Mİ V977 Mİ

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Eren,

V977 yeni bir ürün ve bildiğim kadarı ile henüz forumdan alıpta test eden olmadı. V977 ürünü özellik olarak V922 daha iyi ama dayanıklılık konusunda bir şey söylemek için erken. Mesela dizayn olarak şahsen V922 servo yapısını tercih ederim.

Özetle yerinde olsam biraz daha bekler ve V977 ile ilgili kullanıcı yorumlarını takip ederdim. Yok abi beklemeye sabrım yok diyorsan o zaman ikisinden birini tercih edeceksin mecburen.

Hazır beklerken de önce bir USB Simulator kumandası al ve pc başında simulatör çalışmaya başla ;) Simulatör ile ilgili tüm bilgiler burada. Tek tek tüm konulara bakmanı tavsiye ederim ;)

NOT: 4 kanal heli uçurmak süretiyle el alışması ne yazık ki olmuyor. 6 Kanal için sim mutlaka şart.
Kendi kumandasını simde kullanmak için de ilave bir ekipman alman gerekiyor. Öyle direkt kumanda kullanılmıyor. Bu cihaz da (dongle) usb sim kumandası ile aynı. Bu nedenle yerinde olsam Usb sim kumandası alırdım.

Simülatör konusunda eklemek istediklerim var. USB sim kumandaları (Arttech Esky) biraz kalitesiz oluyor, v922 kumandasından stickleri falan daha kalitesiz. Elde oyuncak gibi duruyor, v922 kumandası ise biraz daha profesyonel kumandalara yaklaşmış durumda. Bu bakımdan ben önceleri usb sim kumandası kullanıyordum, sonra dongle aldım ve v922 kumandası ile kullanmaya başladım. Çok daha hoşuma gitti.

Bir de dongle ile beraber gelen dvd içindeki phoenixin kurulumu ve en son sürüme güncellenmesi, güncellendikten sonra sorunsuz çalışmaya devam etmesi vb. tüm bunlar çok sıkıntısız mevzuular. Torrentten indirdiğim phoenixte bu kadar basitçe bir kurulum ve kullanım deneyimi yaşamamıştım.

Tek sorun v922 kumandasının stickleri güzel çalışıyor da Throttle Hold ve Idle-Up fonksiyonlarını kumandaya atayamıyoruz, klavyeye atadım. Ama Spektrum, Jr, Futaba gibi bir kumandada sanırım bu da problem olmuyor.

Ek olarak v977 ile ilgili kullanıcı yorumlarını takip etmek gerektiğine ben de katılıyorum. v922 ile 3-axis gyro sistemine ek olarak v977 de ayrıca 6-axis gyro sistemi de var. Bunun kullanımı kolaylaşırdığı, 4 kanala yakın bir kullanım sunduğu söyleniyor. Kullanıcılar ne diyecek ona bakmak lazım.

V922 Mİ V977 Mİ

Bende zaten yazın alıcaktım o zamana kadar sim calısır ve forumda V977 kullanan kişileri takip edebilirim...

TEŞEKKÜLER..

V922 Mİ V977 Mİ

Evet abiler arkadaşlar forumdada baktım ama tam net karar veremedim şimdi micro bir helikopter alıcaz ama sonuç olarak v922 mi v977 mi karar veremedim hala :-\ sonuç olarak abiler üstadlar sizin yorumlarınızı bekliyorum :halay:

V922 Mİ V977 Mİ

Recep Şurgun' Alıntı:
Evet abiler arkadaşlar forumdada baktım ama tam net karar veremedim şimdi micro bir helikopter alıcaz ama sonuç olarak v922 mi v977 mi karar veremedim hala :-\ sonuç olarak abiler üstadlar sizin yorumlarınızı bekliyorum :halay:
Açıkçası Recep V977 ile ilgili bizde tecrübe eden arkadaşlarımızdan geri dönüşleri bekliyoruz.

Bizde bir tane olsaydı şimdiye kadar netleştirmiş olurduk fakat malesef yok. :'(

V922 Mİ V977 Mİ

Türker Akgün' Alıntı:
Açıkçası Recep V977 ile ilgili bizde tecrübe eden arkadaşlarımızdan geri dönüşleri bekliyoruz.
Bizde bir tane olsaydı şimdiye kadar netleştirmiş olurduk fakat malesef yok. :'(
Peki Türker abi 3 adet arka karbon cubuk 1 adet gövde 1 çift kanat 2 adet arka motor kablo 2 adet ekstra pil toplam 4adet 2 adet arka motor blok 1 usb charger ile temiz bir v922 350 TL nasıl bir fiyat :rolleyes:

V922 Mİ V977 Mİ

Recep Şurgun' Alıntı:
Peki Türker abi 3 adet arka karbon cubuk 1 adet gövde 1 çift kanat 2 adet arka motor kablo 2 adet ekstra pil toplam 4adet 2 adet arka motor blok 1 usb charger ile temiz bir v922 350 TL nasıl bir fiyat :rolleyes:
Recep bir şey söylemek zor. Biz fiyatlarını unuttuk inan ki :-\ En güzeli Banggood bu ürünleri sepete eklerek kendin kontrol et. Çıkacak fiyata göre karar vermek daha doğru olur.

Bir de unutmayalım V922 fırçalı motor ve belli bir ömrü var. 2.el alınca bu motorları değiştirmek zorunda kalabilirsiz.

Son olarak 2.el her zaman bir risk. Forumdan tanıdık birisi ise alın, yoksa kendiniz SIFIR sipariş edin ;)

V922 Mİ V977 Mİ

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Son olarak 2.el her zaman bir risk. Forumdan tanıdık birisi ise alın, yoksa kendiniz SIFIR sipariş edin ;)

Mehmet abi çok haklısın %p sıfır vermek daha mantıklı ve galiba v977 fırçasız olduğu için daha bi beni çekiyor yanlışmıyım ?

V922 Mİ V977 Mİ

Recep Şurgun' Alıntı:
Alt alta koyup bakman lazım Recep. V922'nin sıfırının fiyatı belli yaklaşık 93 dolar. Yedeklerin de fiyatlarını yine banggood'dan görebilirsin. ;)

Fiyatın iyi veya kötü olması beklentiye göre değişir, örnek olarak sen havalar güzelken uçuş sezonunu kaçırmamak için 1 ay beklemektense maliyete katlanmayı tercih edebilirsin. Veya aradaki fiyat farkını fazla görüp beklerim acelem yokta diyebilirsin.

Hobi işi olduğu ve devreye marjinal faydalar girdiği için birşey söylemek zor. Birsürü şey yazdım ama hiç yardımcı olamadım kusura bakma. :laugh:

V922 Mİ V977 Mİ

Bana soracak olursan. Şimdilik v922'den şaşmamak gerek.

Hoş 2'side donanımsal olarak basit oldukları için. Muhtemel sorunları aynı olacaktır fakat şöyle bir örnek vereyim: V922'in ilk versiyonuyla 2.versiyonunda çok ince ayarlardan kaynaklı(fabrika ayarı ) performans düşüklüğü vardı(mış) pull rod denen parçaların gevşekliği ile ilgili(mehmet ve türker bey'in tespitleri). Şimdi 977 yeni üretim olduğu için bakalım ilk versiyonda neler çıkacak... Tabi 977 modelede bir yerden bir şekilde başlanacak, forum bu konuda şuan bilgiye aç :thumbup:

Ayrıca:
1- Sonuçta problemleriyle ilgili forumumuzda bir sürü çözüm mevcut.
2- 922'in yedek parçasının yurtiçi temini söz konusu.
3- versiyon atlamış bir heli.

2.El ile ilgili olarakta bencede o kadar para verip 2.el bir ürün almaktansa, sıfırını-yedekleriyle birlikte sipariş geçseniz daha iyi derim... Ben geçen gün BANGGOOD'dan 60$ değerinde sipariş geçtim. ve 11$ ekstra fark ödeyerek siparişimi tam 6 gün sonra teslim aldım! %p

Bunlarda benim fikirlerim recep :saygilar: