V922 Orjinal kutu açılımı.

omersahin

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Öncelikle herkese iyi forumlar :saygilar: . Yaklaış 35 gün önce aldığım V922 bugün sabah elime ulaştı. Tabi bende ilk olarak bir kutu açılımı videosu çekeyim dedim. Forumda birsürü kutu açılımı var ama bana gelen paket orjinal paket olduğu için paylaşıyım dedim , gereklimi gereksizmi bilmem kenarda köşede dursun dedim %p .

Şunuda belirtmek isterim daha önceden kumandasız olarak aldıgım v933 ile v922nin kumandası çok güzel bindlandı. Eğer aklınızda bir şüphe varsa V922 nin kumandası v933le uyumludur bunuda belitmek isterim :thumbup: .

Gelelim videoya çekim amatörce tabiki , ilerleyen dakikalarda kumandanın pil kapağını açamamamda enteresandı :lollol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayırlı olsun kardeşim kırımsız uçuşlar dilerim :thumbup: :RCKolik: :evil: :evil:

Hayırlı olsun Ömer. Uçuş videolarını bekliyorum %p

Öncelikle teşekkürler Ömer, eline sağlık :thumbup: Sayende V922'nin yeni kutusunu da görmüş olduk. Bu konuyu eski konulara link olarak verelim ;)

Yanlış bir şeyi tam anlamadım :rolleyes: Şimdi yukarda demişsin ki :" v933 ile v922nin kumandası çok güzel bindlandı". Tamam başarılı bir şekilde bind oldu ama peki sağlıklı ve düzgün bir şekilde V922'nin kumandası ile V933 uçurabildin mi ? Bu kısmı test ettin mi peki ?

Bence uçmaması lazım zira, 2 model temel anlamda, servo sayısı... farklı. Şimdi V922 kumandasında model değişimi yapılamıyor. Bu durumda V922 kumandası, V933 teorik olarak düzgün kontrol edememesi lazım ???

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle teşekkürler Furkan, eline sağlık :thumbup: Sayende V922'nin yeni kutusunu da görmüş olduk. Bu konuyu eski konulara link olarak verelim ;)

Yanlış bir şeyi tam anlamadım :rolleyes: Şimdi yukarda demişsin ki :" v933 ile v922nin kumandası çok güzel bindlandı". Tamam başarılı bir şekilde bind oldu ama peki sağlıklı ve düzgün bir şekilde V922'nin kumandası ile V933 uçurabildin mi ? Bu kısmı test ettin mi peki ?

Bence uçmaması lazım zira, 2 model temel anlamda, servo sayısı... farklı. Şimdi V922 kumandasında model değişimi yapılamıyor. Bu durumda V922 kumandası, V933 teorik olarak düzgün kontrol edememesi lazım ???

Mehmet abi furkan derken :D :lollol: :lol: :lollol: :lol:

Hayırlı olsun Ömer. :thumbup:

Paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Öncelikle teşekkürler Ömer, eline sağlık :thumbup: Sayende V922'nin yeni kutusunu da görmüş olduk. Bu konuyu eski konulara link olarak verelim ;)

Mehmet abi kumanda bind oldu ama dediğin gibi ben helikoptere bağlamıştı msen öyle diyince bir yandanda içi rahat etti evet servolar geçikmeli ve takılamlı geliyor komut verdikten yaklaşık 1 saniye sonra harek ediyor şimdiki denememde bunuda fark ettim düzeltmek istedim :)

İkisi de 6 kanallı değil mi ve servo sayıları aynı değil mi?

Cahit Kaş' Alıntı:
İkisi de 6 kanallı değil mi ve servo sayıları aynı değil mi?
Haksınız Cahit Bey, ben modelleri karıştırmışım :embarras: V933 de 6 kanal imiş :laugh:

Bu durumda birebir aynı model olmasa da kullanma ihtimali yüksek

Ömer ŞAHİN' Alıntı:
Mehmet abi kumanda bind oldu ama dediğin gibi ben helikoptere bağlamıştı msen öyle diyince bir yandanda içi rahat etti evet servolar geçikmeli ve takılamlı geliyor komut verdikten yaklaşık 1 saniye sonra harek ediyor şimdiki denememde bunuda fark ettim düzeltmek istedim :)
Ömer bu tipik Wltoys sıkıntısı, yani V933 heli- V922 kumanda uyumsuzluğu değil. Ara ara bind ederek denemeye devam et. Belli bir süre sonra düzelecektir. V922 yaşanan benzer sorun ile ilgili olarak zamanında aşağıdaki tespitte bulunmuştuk.

İlk kırmımı yaptım ;D Tabi herzamanki gibi elimde olmayan parçalar kırıldı bu artık nasıl bir şanssa :) . Acaba elinde kuyruk borusuyla kablosu olan varmı yurtdısından beklemek istemiyorum olan varsa mesaj atarlarsa sevinirim :saygilar:

Ömer ŞAHİN' Alıntı:
İlk kırmımı yaptım ;D Tabi herzamanki gibi elimde olmayan parçalar kırıldı bu artık nasıl bir şanssa :) . Acaba elinde kuyruk borusuyla kablosu olan varmı yurtdısından beklemek istemiyorum olan varsa mesaj atarlarsa sevinirim :saygilar:
Geçmiş olsun Ömer :embarras: Erkan gelen bir kırım olmuş. Ama kırılan parçalar en çok hasar gören parçalar, keşke yedek siparişini aşağıdaki konuya göre yapsandın :embarras:

Bu arada ilk uçuşları açık ve çim alanda yapmak olası kırım hasarlarını oldukça azaltacaktır, aklında olsun ;)

Peki onarılamaz mı. Etrafında anlayan biri varsa yedeklerin gelene kadar en azından onarabilir belki.

Cahit Kaş' Alıntı:
Peki onarılamaz mı. Etrafında anlayan biri varsa yedeklerin gelene kadar en azından onarabilir belki.

Cahit abi bikere yapıştırdım inceydi ikincisinde ufak bir darbede ikiye ayrıldı. Onarılcak gibi durmuyor pek boom. İnş satan biri çıakr yurtiçindede ilk günden çöp etmeyiz heliyi :-\