V922 yardım tavsiye öneri help

epkr

Yeni Uye
Merhabalar;

uzun bir sure 4 kanal V911 uçurdukdan sonra artık
6 kanal a geçmek istedim ve V922 aldım.

burda yayımlanan ilk uçuş gibi bir cok video yu seyrettim ama helicopteri kaldıramadım.
mode olarak L ve mode 2 de deneme yaptım
şunada karar veremiyorum acaba benmi uçuramıyorum yoksa helicopter mi arızalı bunu anlamanın bir yolu varmıdır.

sıkıntısı bir tarafa çekiyor kalkmıyor bir kaç defa alttaki dişli çıktı yerleştirdim ama yok yani.

fikir yapabilecegim bir test yada Ankarada olan arkadaşlar buluşma gibi imkan olursa çok sevinirim

darmadağın etmeden uçurmak istiyorum :/ yardım lütfen :rolleyes:

Öncelikle şunu sorayım. V911 harici hiç 6 kanal tecrübeniz var mı ? Simulatorde 6 kanal heli ile çalıştınız mı ?

V922 micro da olsa neticede 6 kanal bir heli ve V911 farklı olarak, kutudan çıkarıp düzgün uçurmak pek mümkün değil.

Sorduğunuz soruda bir tarafa çekme kısmı, mesela pili bağladıktan sonra belli bir süre yerinden oynakmamak gerekiyor ki düzgün kalibre olsun. Ayrıca kalkışı 4 kanaldan farklı olarak bir tarafa yatma eğiliminde olur genelde 6 kanal heliler.

Bu durumu aslında video çekip, paylaşırsanız, size daha kolay yardımcı olabilir. Size yardımcı olabilecek şu konulara mutlaka bir göz atın.

Merhaba,

Aynen direk kutudan çıkartıp uçurabilecegimi sandım :/

dediğiniz gibi simulatorleri bi inceleyeyim şu an için bi iniş takımı siparişini beklemek durumundayım ondan sonra tekrar videosunu çekip gönderirim

ilgi alakanız için teşekkürler.

Bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum video çekip koyucam başka türlü sıkıntımı anlatamıcam sanırım benim heli bir tarafa çekme sorununu geçtim gaz verince kendi ekseni etrafında dönüyor çok hassas dokunuşlar yaptım hemen hemen herşeyi denedim fakat nafile uçuramadım.

Benden aldığın v922 yi mi uçuramadın. Sana tecrüben var mı diye sorduğumda evet ikinci helikoptrim yedek olması için alıyorum demiştin. Ve sende de anakartı sorunlu bir v922 var. Daha önce başka konuda anakart aradığını da söylemişsin. yanlışlıkla onu uçuruyor olmayasın.

Hayır alakası yok bakın video çekip gönderebilirim isterseniz öteki v922 nin mosfeti arıza idi ve hırpalanmıştı o yüzden sizin gönderdiğiniz gayet temiz bir problem gözükmüyor ama tam havalanıcakken kendi ekseni etrafında dönmeye başlıyor

sedriq' Alıntı:
Hayır alakası yok bakın video çekip gönderebilirim isterseniz öteki v922 nin mosfeti arıza idi ve hırpalanmıştı o yüzden sizin gönderdiğiniz gayet temiz bir problem gözükmüyor ama tam havalanıcakken kendi ekseni etrafında dönmeye başlıyor
Kuyruk pervanesi dönüyor mu ?
Eğer hiç dönmüyorsa muhtemelen kart arızalanmış olabilir.

Eğer pervane dönüyorken bunu yapıyorsa kuyruk motorunun kutuplarının ters lehimlenmiş olması ihtimali var. Bu sebeple pervane ters yöne döner ve sonuç olarakta kuyruğunuzu tutamaz.

Helikopteri kutulamadan önce test etiim. Ters lehimlenmesi mümkün değil.
Videodan daha net anlaşılır

Whatsapp kullanıyorsanız numarayı yazın video gönderiyim size bendemi hata var anlamadım

Kuyruk pervanesi gaz verince dönüyor ters dönme olayıda yok çünkü kırmızı artı siyah eksi kutupa bağlı fakat yerden yülksetmeye kalktığımda çok alakasız bir şekilde dönerek yere çakılıyor

sedriq' Alıntı:
Kuyruk pervanesi gaz verince dönüyor ters dönme olayıda yok çünkü kırmızı artı siyah eksi kutupa bağlı fakat yerden yülksetmeye kalktığımda çok alakasız bir şekilde dönerek yere çakılıyor
Renklere aldanmayın renkler ters olabiliyor.
Ama siz kuyruk motorunu değiştirmediğinize göre ve Cahit Bey'de size test edip gönderdiğine göre öyle bir olasılık kalmıyor zaten.

Kesinlikle uçurduktan sonra gönderdim. ama şu an olası bir ihtimal olarak kuyruk motoru lehimlerinde kopma olabileceği geliyor aklıma. Kuyruk motorunun kablolarını lehim yerlerinden hafifçe çekin. çok kuvvet uygulamayın. koparsa lehimde sıkıntı var demektir.
Ama nasıl oluyor da evde sorun yokken orada oluyor.

İşte yaşadığım problem

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videodan anladığım kadarıyla pervane ters dönüyor.

Benim gönderdiğim kuyruğu söküp kendiniz kuyruk takmışsınız. Bunu siz de belirttiniz. Çözünürlük iyi değil ama anladığım kadarıyla ters dönüyor. Benim gönderdiğim kuyruğun lehimlerini kontrol edin. Kopmaya bağlı temassızlık var mı. Onda ters dönme sorunu kesinlikle yok. Ben denedim çünkü.

Türker beyin dediği gibi renklere kesinlikle aldanmayın.

Bu da kutulamadan önceki test uçuşum

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
Renklere aldanmayın renkler ters olabiliyor.
Ama siz kuyruk motorunu değiştirmediğinize göre ve Cahit Bey'de size test edip gönderdiğine göre öyle bir olasılık kalmıyor zaten.

Türker Bey kuyruk motoru değil de kuyruğu tümden değiştirmiş. Videoda dikkatli bakılırsa tersmiş gibi görünüyor.

Ama dediğine göre benim gönderdiğim kuyrukla da uçuramamış. Ben lehimlerin bir şekilde temassızlık yaptığını düşünüyorum. Makaron (heat shrink) uyguladığımdan kabloları sadece bir arada tutuyor ve yeterince akım gitmiyor kuyruk motoruna.