V977 Sim Yardım Lütfen Gaz Yemiyor

tomcrusse

Uye
selam arkadaşlar bugün elime ulaşan v977 simi bilgisayara kurlumunu yaptım
uçak modunda sorunsuz çalışıyor ama heliye aldığımda gaz yemiyor sağ kolu oynattığımda pal hareketleri falan var ama sol kolda yukarı kaldırdığımda gaz yemiyor yardımcı olacak arkadaşlar mümkünse teamviewer ile girip ayarlarını yapabilirmi şimdiden teşekkürler

simülator : Real Flight G7

real flightta sadece bu modelde değil helilerde genel olarak bu sıkıntı var bende de...

uçakta problem olmuyor...

helide sağ stick full fonksiyonel (aileron/roll ve elevator/pitch)... sol stickte rudder de sorunsuz, ama throttle da sadece pallere negatiften pozitife açı veriyor, motora devir vermiyor... yani helideki pitch curve'e uygun davranıyor ama throttle olayı yok.

bir ara bayağı channel mapping falan uğraştım, olmayınca phoenix ile devam ettim. zaten sim kullanımını da azalttım iyice :'(

Rasim Öztürk' Alıntı:
real flightta sadece bu modelde değil helilerde genel olarak bu sıkıntı var bende de...

uçakta problem olmuyor...

helide sağ stick full fonksiyonel (aileron/roll ve elevator/pitch)... sol stickte rudder de sorunsuz, ama throttle da sadece pallere negatiften pozitife açı veriyor, motora devir vermiyor... yani helideki pitch curve'e uygun davranıyor ama throttle olayı yok.

bir ara bayağı channel mapping falan uğraştım, olmayınca phoenix ile devam ettim. zaten sim kullanımını da azalttım iyice :'(

yani çöpemi atacaz :(

V 977 sim nedir ? Merak ettim :rolleyes:

Mert Bey V977 kumandasının zaten sim desteği yok ki :rolleyes: Yerinizde olsam THK'den USB sim kumandası alıp, aşağıdaki ayarları birebir yapıp, keyfime bakardım ;)

yeni geldi bugün aldım simülatör

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mert akdeniz' Alıntı:
Mert bey bu resimden hiç bir şey anlaşılmıyor ki ?? Sim kumandası olarak ne aldınız ? Marka, modeli ne ? Varsa ürün linki.

Gördüğüm kadarı ile siz extra kumanda almamışsınız, V977 kumandasını sime bağlamaya çalışıyorsunuz. Bu konu zamanında konuşuldu : V977 kumandası hiç bir simi desteklemiyor. O yüzden ayrı bir sim kumandası almanız gerekiyor. Detaylar üsteki mesajımda ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mert bey bu resimden hiç bir şey anlaşılmıyor ki ?? Sim kumandası olarak ne aldınız ? Marka, modeli ne ? Varsa ürün linki.

Gördüğüm kadarı ile siz extra kumanda almamışsınız, V977 kumandasını sime bağlamaya çalışıyorsunuz. Bu konu zamanında konuşuldu : V977 kumandası hiç bir simi desteklemiyor. O yüzden ayrı bir sim kumandası almanız gerekiyor. Detaylar üsteki mesajımda ;)

bunu aldım mehmet abi orjinal kumandasına sim ekli bir şekilde geldi

mert akdeniz' Alıntı:

sim desteği eklemişler mehmet abi gelen kumandada orjinal sim çıkışı var RealFlight G7 ile satışa sunmuşlar zaten 10/ 15 adet satışmış bende sipariş vermiştim bugün ulaştı elime kurulumunu anlattıkları gibi yaptım ama yanlış birşeyler yapıyorum sanırım calivrasyon ayarlarında gazı yukarı çektiğimde ekranda aşağı doğru aşağı çekdiğimdede yukarı doğru çıkıyor işin içinden çıkamadım :(

soldaki sim girişi olmayan sağdakide bugün gelen sim girişi olan kumanda WLtoys v977 orjinal kumandası yani bir yerden extra kumanda almadım orjinal kutusunda gelen kumanda

mert akdeniz' Alıntı:
sim desteği eklemişler mehmet abi gelen kumandada orjinal sim çıkışı var RealFlight G7 ile satışa sunmuşlar zaten 10/ 15 adet satışmış bende sipariş vermiştim bugün ulaştı elime kurulumunu anlattıkları gibi yaptım ama yanlış birşeyler yapıyorum sanırım calivrasyon ayarlarında gazı yukarı çektiğimde ekranda aşağı doğru aşağı çekdiğimdede yukarı doğru çıkıyor işin içinden çıkamadım :(
Evet yeni bir model çıkarmışlar. Keşke aradaki fiyat farkı ile THK'den Art-tech alsaydınız. Onun ayarları bilinen ve test edilen ayarlar. Şimdi yeni kumanda ve bir de üstelik versiyon son versiyon RF7, destek almanız zor bu durumda :-\ Nette bakmaya devam edin, belki birileri video anlatımlı paylaşımda bulunur .....

Evet yeni bir model çıkarmışlar. Keşke aradaki fiyat farkı ile THK'den Art-tech alsaydınız. Onun ayarları bilinen ve test edilen ayarlar. Şimdi yeni kumanda ve bir de üstelik versiyon son versiyon RF7, destek almanız zor bu durumda :-\ Nette bakmaya devam edin, belki birileri video anlatımlı paylaşımda bulunur .....

tamam abi çok saol nette bulamadım ama bekleyeceğiz o zaman yapacak birşey yok

mert akdeniz' Alıntı:
tamam abi çok saol nette bulamadım ama bekleyeceğiz o zaman yapacak birşey yok
Mert Banggood'un hazırladığı şu video aslında durumu güzel özetlemiş.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Senin ilk ayarın olduğu için mutlaka bir yerleri atlıyorsun. Istersen şu konulara bir bak, mantık aynı çünkü. O zaman nerede yanlış yaptığını kendin de rahatlıkla çözebilirsin ;)

Mert Banggood'un hazırladığı şu video aslında durumu güzel özetlemiş.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Senin ilk ayarın olduğu için mutlaka bir yerleri atlıyorsun. Istersen şu konulara bir bak, mantık aynı çünkü. O zaman nerede yanlış yaptığını kendin de rahatlıkla çözebilirsin ;)

aynen bu videoya göre kurulum yaptım abi şimdi ben ayarlardan gaz ayarını buldum şimdide sağ kol sıkıntı oldu :laugh:

yukarı çekiyorum sola dönüyor aşağı çekiyorum sağa dönüyor bunun ayarlarınıda artık deneyerek yapmaya çalışacağım beceririm inşallah :)

bu ekranda gaz çalışıyor ama sağ sitiği ayarlayamadım

bu ekrandan çıkamadım diğer 6 kanallı simülatorler ile aynı değilmi bu ekran ayarları şimdide gaz çalışıyor sağ stick ayarlarını yapamıyorum sağa çekiyorum sola sola çekiyorum sağa gidiyor
bu sıralama nasıl acaba üstatlardan cevap bekliyorum.