v977 sola çekiyor

Whıteandbrıdge

Yeni Uye
Öncelikle merhaba Ankara dan yazıyorum ismim muhammed yeni bir v977 aldım ama sıkıntım heli tam havalanacakken sola doğru çekiyor kendi kendine komut veriyor pilota dışında sürekli sağa tam tersi hareket yapıyorum bende çözümü ne nasıl halledebilirim yardımcı olabilirmisiniz umarım sorun anakartta demezsiniz... :( :( :'(

v977 sola çekiyor

Selam Muhammed aramıza hoş geldin. Öncelikle helikopterlerin kalkış anında sola doğru yatması beklenen bir durumdur ancak ters komut vererek kumandadan bu durumu çözebiliriz, eğer ki bu şekilde çözülemeyecek kadar fazlaysa o zaman ilk bakman gereken swashplate in konumudur, yere paralellik durumu bu konularda gerekli tüm bilgiler mevcut biraz forumu karıştırman gerekecek :) . Bir püf noktası da heliye enerjiyi verirken düz bir zemin üzerinde olmasına dikkat etmen olcak.
Deneyim durumun ne bilmiyorum ancak, ilk defa 6 kanal bir mikro heli uçuracaksan öncelikle bir süre simulatör çalışman hem zaman hemde maddi açıdan iyi olacaktır. :saygilar:

Bu konu işine yarayacaktır.

v977 sola çekiyor

Hocam bilgilerin için teşekkür ederim öncelikleama heli de swash'a da baktım ama hiç düzelmiyor trım sonuna kadar sağa çektiğim halde yine sola yatıyor bir de kuyruğu tutamıyoruZ aşırı oynuyo

v977 sola çekiyor

Mustafa bey' in dediği gibi swash yere paralel olmalıdır. servolar ile swash arasında bağlantıyı sağlayan ball linkler ile swash ayarı yapabilirsiniz. ball linki swastan çıkartıp her birinin plastik kısmını sağa sıkarak veya sola doğru açarak boylarını açık hale getirirseniz hiç bir şekilde trim vermeden modeli stabil bir şekilde kaldırabilirsiniz. her bir ball link boyu eşit olamalıdır. kuyruk kısmına gelince kuyruk pervanesi hucum kenarı doğru takılmamış olabilir. yani pervane açısı ters olabilir. yada gaz kolunun altındaki rudder trimi ayarını yanlışlıkla bozmuş olabilirsiniz. ayrıca modelin pilini taktığınız anda heli kesinlikle düz bir yerde hazır vaziyete gelmelidir. gyrosu kendini bu şekilde sağlıklı bir şekilde ayarlayabilir. forum da ve nette v977 ile ilgili bir çok ayrıntılı ayar videoları ve bilgileri mevcut. anladığım kadarıyla bu modele yeni geçtiniz. öncelikle modeli 6g modda kullanınız verici üzerindeki kırmızı ışık devamlı olarak yandığında model 6g modda olur ve düzeltmeler yapar.

kolay gelsin

v977 sola çekiyor

Muhammed sen simülatörde hiç 6 kanal model uçurdun mu? Yanı sim de hover dediğimiz düz pozisyonda rahatça durabiliyor musun ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

v977 sola çekiyor

Hocam sıfır farklı bir kumandayla denedim aynı hatayı yine veriyorur bence rudder ayarıyla alakalı olmayabirlir mi ? Linklerin boylarınıda eşit bir şekilde çok güzel ayarladım tahminimce son ayar anakart kaldı bence :(
Hocam hoverda duruyorum bol bol kulllanıyorum ama yönleri tam yapamıyorum tepesi bana bakarken kuyruk bende olmayınca da hover da duramıyorum