[Video]: 04.08.2014 Trabzon Çamburnu Tersanesi Buluşması

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Ramazandan sonra yeni yerler keşfetmeye başladık gerçekten uçak ve helikopter için Trabzon Sürmene Çamburnu beldesindeki bu pist ve alan her konuda mükemmel yaz sıcağından bunalınca 10mt ileride plaj hazır acıkınca karşıda balık ve et restorantı yanında petrol istasyonu wc ihtiyacı için ve market ihtiyacı için ve ayrıca uçak için beton iniş pisti ve bu piste gösteri uçağı daha öncesinde gerçekten iniş yapmış. :RCKolik: şimdi görsel şölenimizi başlatıyorum iyi seyirler :evil:

Fotolarımız :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

VİDEOLAR :
ilk takla denemem stiki fazla çektim :) ama iyi kurtardım
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. denemem başarılı gibi ilk taklalarım

3. deneme invert ve hazin son :(

hayati başkan ın ilk hover denemeleri

ıshak parmak ve yeni canopysi 1 yıldır bekliyordu canopyi

İskender çat trex 600n

ömer abi ve uçağı

Muammer yine bol görselli bir paylaşım olmuş :thumbup: Eline sağlık, teşekkür ederiz :bravo:

Trabzon'da modelci sayısı gün geçtikçe artıyor anladım kadarı ile. Hem katılımcı hem de model sayısı artmış gibi geldi bana :)

Yeni uçuş alanınız da çok güzel. Denize yakın olması ayrı bir avantaj olmuş. Hem uçuş hem pilaj keyfi. Bu yaz aylarında bulunmayacak bir nimet.

Öncelikle kırım için geçmiş olsun :-\ Ilk denemede nasıl model o şekilde yana fırlattı kendini anlamadım :rolleyes: En kötüsü de kırım sonrası Gens pilinde darbe alması olmuş.

Neyse cana gelecek mala gelsin. Bence bolca sim ve ardından V977 ile gerek takla gerekse Invert olaylarını biraz daha çalışıp, ondan sonra 450 dene. 450 sınıfı invert hover için gerçekten zor bir sınıf. Gerçi modelin DFC olması artı bir avantaj. V977 rahat rahat invert durduktan sonra 450'de de çok rahat yapabilirsiniz.

Hayati başkanın'ın da maşallah var. 600 Nitro ile ilk uçuş denemelerini yapmak gerçekten büyük cesaret :eek: :)

Ishak Beyin Yeni Raptor canopy bence çok sık. Özellikle orjianal Raptor beyaz canopy kıyasladığımızda.

Yanlış hatırlamıyorsam Iskender Bey'in seyrettiğimz bu ilk videosu. Anladığım kadarı ile modelcilik geçmişi var. Güzel uçmuş tebrikler.

Muammer Bey elinize sağlık, yine çok güzel bir paylaşım. :bravo:

Kırım için üzüldük ama malum hepimiz yaşıyoruz, sağlık olsun eminim en kısa zamanda eskisinden daha güzel toplarsınız modeli. %p

Takla denemelerinden bence başlangıçta model yüksekte hoverdayken yapın. Model bir yöne doğru hız almış giderken harekete girdiğinizde kontrol etmek daha zor olacaktır. ;)

Bu arada yeni pistiniz gerçekten harika. :halay:

Karadeniz ekibi de çok keyifli bir ekip gördüğümüz kadarıyla. :RCKolik:

Hem buluşma , hem deniz sefası , daha ne olsun , insan kırımına bile üzülemez böyle bir ortamda........Valla imrendim şimdi , :thumbup:

mehmet bey v977 70 gün oldu gelmedi kargo kayboldu heralde bende banggoodtan paramı iade aldım tmarttanda 75 dolarlık yedeği vardı onlarda aynı gün kargolanmisti onlarda gelmedi onlarinda parasini iade aldim anlayacağın invert takla tictoc icin elimde sadece 450 var ben v977 sizin dediğiniz gibi ilk denemeleri yapmak için sipariş etmiştim nasip olmadi fakat hala kargoda gözüküyorlar belki birgün gelirler :) . belki trex 150 alabilirim komple metal rotor burushles motorlar çok hoşuma gittii v977 den çok daha iyi . ilkk takla denemsinde modelin sapıtması ben simde hızlı ve sağ stiki tam aşşağı çekerek taklayı denedim ondan oldu neyseki mustafa hocam nasıl yapmam gerektiğini söyleyince 2. deneme başarılı . invert denemsinde çakılmam tamamen pilotaj hatası oryantasyon kaybı heyecan birleşmesi model inverte geçip geçmediğini tam göremedim geçmemiştir diye gaz sticki ni yukarı çekince kamikaze misali çakıldık aynen sadece gens pile acıdım fakat çok az ezilmiş ve hücrelerinde ve çalışmasında bir sorun yok. modeli 4 saatlik bir tamirat sonrasında eski haline getirdim 1300 tl lik 450 yedeği almamın faydaları :) . evet ekip ve modeller giderek artıyor facebook ta actığım trabzon rc hoby sayfası üyeleri kısa bir sürede 130 üyeye ulaştı ve rckolik forum sakinlerimiz trabzona yolları düştümü illaki bizimle irtibata geçip uçuşlarda bizimle oluyorlar buda ayrı bir gurur bizim için. türker bey saha gerçekten mükemmel özellikle uçak iniş pisti bulunmaz bir nimet yakında bir patlar uçak alırsam şaşırmayın. birde bu kırım bana goblin 630 için çok erken olduğu hissini verdi aynı kırımı onunla yaptığımı bir düşündüm de hazır olmadığımı anladım en fazla 550 boyutu ve daha uygun fiyatlı bir ara model almam lazim 6s , yeterli pilotaj seviyesine gelince goblin 630 yada 700 alabilirim yoksa bu pilotajla 630 12s o hızı kontrol kolay değil kaldıki 450 pro idle up ta çakılması saniye bile sürmedi ;) .

Bende Trex 150 de bu tur çalısmalar ıcın pek uygun bir mikro degil. Gerçi Kadir arkadaşımız yeni sipariş etti. Bakalım kullanıcı yorumları nasil olacak.

Diger taraftan Rckolik üyelerinin sizleri ziyaret ettigini. Farkındayım :) nü gercekten cok gurur verici ve sevindirici bri sey.

Goblin su aşamda ertelemeniz oldukça doğru bir karar olmuş. Aslında ne zamandır söylemeyi düşünmüştüm ama siz cok istekli olunca, söylemek soz kalmıyor bazen :)

trex 150 hareketleri ço seri geldi bana invert ve tic toc lar çok seri neyse belkide micro hiç almam 450 ye talim bu kadar yedeği birşekilde tüketmem lazım.
550 boyutu için 2 model var eminimki sizde beğenirsiniz biri gaui x5 ful süper combo premium edition

diğeri ise Align T-REX 550L Dominator Super Combo

2.el trex 550 pro dfc bulabilseydim alacaktım fakat flaybarlıdan dönme birtane buldum orjinal dfc bulamadım . Artık bu iki modelden birtanesini seçeceğiz öyle görünüyor

Her iki model de birbirinden guzel Muammer Bey. Sadece Gaui kendi servolari hakkinda herhangi bir fikrim yok...

Muammer bey bence bizim ekiple sizin ekip bi buluşmada bi şekilde bi yerde birleşmeli...

mehmet bey aling 550 nin esc si beni soğuttu gaui x5 kendi elektroniğiyle yapılan uçuş videoları süper çok seri ve tam bir 3d makinesi denilen cinsten galiba bu sefer tamam gibi gaui x5 premium edition + 4500 45c pulse x 2 :RCKolik: :evil:
murat bey bu çamburnu tersane bölgesindeki alan siz ile bizim tam ortamızda tam yeri alan çok büyük burda iki ekip süper bir buluşma olur benimde sürekli aklımda bu vardı :halay: :yuppi: :lollol: şenlik olur facebook tan haberleşelim konuyu netleştiririz

Tamam,muammer bey inşaallah,ancak pazar günü olabilir,ama israfil abimiz şehir dışında olabiliyor,onun da burda olması lazım...