[Video]: Büyük Kocaeli Buluşması - 22.03.2015

Bu gün hep gözüm bu konuyu aradı.
Ben gaıi x5 in neden düştüğünü tam anlamadım. Yanlışlıkla hold mu çekildi yoksa bir sorun mu oldu.
Neyse ki fazla bir kırım olmamış. Rasimin protosuna o kanopi çok yakışıyordu. nazar değmiş.

Cahit Kaş' Alıntı:
Ben gaıi x5 in neden düştüğünü tam anlamadım. Yanlışlıkla hold mu çekildi yoksa bir sorun mu oldu.
Neyse ki fazla bir kırım olmamış. Rasimin protosuna o kanopi çok yakışıyordu. nazar değmiş.
Bugün bütün gün Mehmet abi uğraşıyordu işlerin arasında videoları bilgisayarda derlemek için, video çok olunca baya bir zaman aldı tabi. :laugh:

Emre'nin X5'de yanlışlıkla bir HOLD çekme olayı var Rasim'in Protos'tada ben horizon modu kapatıcam derken yine HOLD'u çektim. Resmen HOLD zede olduk Pazar günü. :(

Rasim'in canopy hasar aldı ama sanki istenirse hala kullanılarbilirmiş gibi geldi bana. Haklısın bence de nazara geldi.

Neyseki Rasim'in günün ilerleyen zamanlarında Protos'la uçuşlara devam edebilmesi ve Emre'nin X7'nin muazzam uçuş performansı ve "Back to Home" özelliğinin güzel çalışması hepimizin keyiflerini yerine getirdi. :halay: :halay: :yuppi:

Protos o sıkıntıdan sonra skid bantlama ve fin değişimine müteakip çok deli uçtu abi :) Açılması için lazımmış böyle bişey :laugh:

Cahit Kaş' Alıntı:

Self level denemesi yapayim derken yanlislikla elim holda carpti. Resmen elim birbirine dolandi. Hemen geri kapattim ama heli gaz almadi. Hatta bugun escnin ayarini da kontrol ettim, 30sn bailout ayarinda, yani gazi kestikten 30 saniye gecene kadar yeniden gaz verince soft start falan dinlemeden gaz almasi lazim, ama almadi. O arada hem zaman kaybettim, hem hafif panikledim, cok saglikli dusunemedim. Sert bi inis oldu :) dun cok ustunde durmadim ama holdu kapatinca neden yeniden gaz almadigini bulucam escnin. Bi yerde bi hatali islem var.

Nazara şiddetle inanırım , Rasim'in Protos'a da , Emre'nin x5'e de çok üzüldüm , şükür çok hasarlı olmadı kırımlar , ancak kırımların , bir araya gelmenin ilk heyecanı yüzünden , dikkatlerin dağılması sonucu olduğunu düşünüyorum.Çünkü forumda yazıştığın kişileri birebir görüp , karşılarında ilk uçuşu yaparken , haliyle biraz sahne stresi oluşuyor. :)

Sahneye ikinci çıkışımızdı Hakan abi :laugh: Bende stres pek oluşmadı diyebilirim. ESC değişimi yapıldıktan sonra o gaz kesmeler gitti, model sorunsuz hale geldi. Üniteye de olan güvenden dolayı çok heyecan yapmıyorum artık. Bavarian'ı nerden aldık, bütün heyecanı sildi süpürdü :(

Bütün videoları tek tek izledim gerçekten güzel bir organizasyon olmuş hepinizin sticklerine sağlık

Mehmet abi X7 ve sk720 denemesi, spirit denemesi ne zaman gelicek?

2 saate fırından çıkmış olur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kpss olmasaydi Hakan abiyle beraber gelmeyi düsünecektim , mükemmel bir buluşma olmuş. Protos'un efsanevi yakışıklılığı nazara sebep olmuş başka izahı yok bence :)

Fırsat bu fırsat stretch yapsam mı dedim Mehmet, sonra çıktım bi hava aldım kendime geldim :laugh:

Uçuyor şu anda, bi sıkıntısı yok, dayanıklı alet...

Bir de benim artık kulağım alıştı, çok farketmiyorum ama ilk defa canlı duyanlar sesini beğeniyor. Bilmiyorum abilerim daha net yorumlar yaparlar bu konuda...

Rasim Öztürk' Alıntı:
.....Bir de benim artık kulağım alıştı, çok farketmiyorum ama ilk defa canlı duyanlar sesini beğeniyor. Bilmiyorum abilerim daha net yorumlar yaparlar bu konuda...
Bir Goblin kadar olmasa da sesi bence de gayet güzel :laugh: :thumbup: Şaka bir yana Align alıştığımız o dişli ve Tork Tube sesi gelmiyor, gayet güzel ve hoş bir sesi var. %p

Özetle model bizden tam not aldı diyebiliriz. (Gerçi Türker tam olarak zorlayamadı ama kırımdan o hasarla ayrıldığı ve biraz da kanaat notu kullanarak testen geçdi diyoruz :D )

Fiyatı da zaten goblin'in beşte biri ;D

Videoları şimdi izledim gerçekten keyifli bir gün geçirmişsiniz :halay: Yanlışlıkla çekilen holdlarda nazarlık olmuş hasarda çok çok az olmuş geçmiş olsun :)

Kadir Kurt' Alıntı:
Videoları şimdi izledim gerçekten keyifli bir gün geçirmişsiniz :halay: Yanlışlıkla çekilen holdlarda nazarlık olmuş hasarda çok çok az olmuş geçmiş olsun :)
Aynen oyle oldu Kadir, bir nevi nazar cikmis oldu :) Bu arada bundan sonraki bulusmaya Kemal Abi'n ile beraber Afyon ekibi olarak seni de mutlaka bekliyoruz ;)