[Video]: Hezarfen RC Club Bulsuması ve C130 Maiden - 16.10.16

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Günün yoğundan ancak fırsat oldu videoları yükleme. Buyurun keyifli seyirler arkadaşlar :RCKolik:

-- Önce sahadan genel görüntüler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

-- Ve beklenen C130 videolarımız :thumbup: Hazırlığından, maiden kadar bolca video çektik arkadaşlar :hoppa:

Hezarfen RC - C130 - Sumer Yamaner- 16.10.16

Hezarfen RC - C130 - Hazırlık- Sumer Yamaner - 16.10.16

Hezarfen - C130 - MAIDEN- Sumer Yamaner - 16.10.16

Hezarfen - C130 - 2. Ucus - Sumer Yamaner - 16.10.16

-- THK Sertifika programına ait görseller

Hezarfen RC Club THK Sertifikasyon - 16.10.16

Hezarfen RC Club THK Sertifikasyon - Mkucuksari- 16.10.16

Hezarfen RC Club THK Sertifikasyon - Turker Akgun - 16.10.16

-- Bizden uçuşlar: Özkan, İsmail, Mustafa, Selcuk ve Bartu

Hezarfen - Goblin Nitro Black- Ozkan Cıkıkcı - 16.10.16

Hezarfen - TREX 700 DFC- Bartu BAYTAROĞLU- 16.10.16

Hezarfen - Goblin 700 - Ismail Sencan - 16.10.16

Hezarfen - TREX 600 Nitro - Selcuk - 16.10.16

Hezarfen - Goblin 570 - Mustafa Timuray - 16.10.16

-- Turbine Jet Uçaklarına ait videolarımız

Hezarfen RC Club - Trainer Jet - Bulent Deveci

Hezarfen RC Club - Jet

Öncelikle Hezarfene gelen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Gelemeyen arkadaşlarımızı da herzaman Hezarfene bekleriz. Kapımız herkese açık
Günümüz çok keyifli ve eğlenceliydi. Tüm arkadaşlar başarılı şekilde uçuşlarını sergiledi. Ben ise günün sonuna yakın Goblin 700 ile Kırım yaşadım. Sağlık olsun diyelim yaklaşık 500 liralık bi masrafı var. Tekrardan teşekkürler.. :RCKolik:

Sümer abinin herkül maşallah güzel uçmuş :)
2.5m lik uçakta retract ve flap olsa güzel olurmuş

Videolar için teşekkürler Mehmet abi :thumbup:

Kadir Kurt' Alıntı:
Sümer abinin herkül maşallah güzel uçmuş :)
2.5m lik uçakta retract ve flap olsa güzel olurmuş

Videolar için teşekkürler Mehmet abi :thumbup:
Aslinda su an Flap var ve inislerde kullanildi diye biliyorum. Ayar sirasinda videoya cekmeyi unutmusuz :-\

Inis takimi ise en yok. Bu modelin inis takimi biraz ozelmis ve katlanmak yerine yukari dogru hareket ediyormus. Kim bilir belki ilerleyen gunlerde bunu da goruruz Kadir :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aslinda su an Flap var ve inislerde kullanildi diye biliyorum. Ayar sirasinda videoya cekmeyi unutmusuz :-\

Inis takimi ise en yok. Bu modelin inis takimi biraz ozelmis ve katlanmak yerine yukari dogru hareket ediyormus. Kim bilir belki ilerleyen gunlerde bunu da goruruz Kadir :halay:
Abi videoları izledim inişte bana da flap var gibi geldi ama ben fotoğrafta görememiştim. Büyük ihtimal alttan açılan türden :D

Birde Sümer abi böyle görsel şölen yaparsa süper olur :halay:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ellerinize sağlık. Görseller, uçuşlar harika. :bravo:

Uçuşlar buluşma şahane paylaşımlar için ve uçuşta emeği geçen herkese Teşekkürkler. :saygilar: :saygilar:

Ellerinize ve emeklerinize sağlık,güzel bir ortam ve de görseller harika . :saygilar:

Uçakta split flap var. Yani kanadın firar kenarının altından ayrı bir parça olarak açılıyor. SPlit flapların en önemli özelliği anormal kabarma. Bunu detaylı kılavuzda da net olarak belirtmiş ve % 10 flap to elevarot mix önermiş. İlk uçuşta bir denedim. Mix o kadar fazla geldi ki uçağı çakıyordum resmen. O nedenle inişte flap kullanmadım. İkinci uçuş için ayarı değiştirmeyi havalandıktan sonra hatırladım. Doğal olarak ikinci uçuşta da flap yok. Allah'tan sağlam bir rüzgar vardı, tam pist hizasından esiyordu ve darbesizdi. Yani tam maiden havasıydı ve flap ihtiyacı olmadı. Uçak gazı % 25'e falan çekince zaten beton blok gibi alçalıyor. Flapa ne hacet! :D
Kadir o görseli bir gün havada LiPo patlatınca elde ederiz diye düşünüyorum. :p :D
Retract konusuna gelince. Sıradışı bir retractı var bu uçağın ve öğrendiğime göre ASM firması yıllar önce kapandığı için artık retract bulmak neredeyse imkansız. Uçak sorunsuz olarak uçmaya devam ederse belki birgün bir retract projesi geliştirebilirim. Belli mi olur. :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Uçakta split flap var. Yani kanadın firar kenarının altından ayrı bir parça olarak açılıyor. SPlit flapların en önemli özelliği anormal kabarma. Bunu detaylı kılavuzda da net olarak belirtmiş ve % 10 flap to elevarot mix önermiş. İlk uçuşta bir denedim. Mix o kadar fazla geldi ki uçağı çakıyordum resmen. O nedenle inişte flap kullanmadım. İkinci uçuş için ayarı değiştirmeyi havalandıktan sonra hatırladım. Doğal olarak ikinci uçuşta da flap yok. Allah'tan sağlam bir rüzgar vardı, tam pist hizasından esiyordu ve darbesizdi. Yani tam maiden havasıydı ve flap ihtiyacı olmadı. Uçak gazı % 25'e falan çekince zaten beton blok gibi alçalıyor. Flapa ne hacet! :D
Kadir o görseli bir gün havada LiPo patlatınca elde ederiz diye düşünüyorum. [emoji14] :D
Retract konusuna gelince. Sıradışı bir retractı var bu uçağın ve öğrendiğime göre ASM firması yıllar önce kapandığı için artık retract bulmak neredeyse imkansız. Uçak sorunsuz olarak uçmaya devam ederse belki birgün bir retract projesi geliştirebilirim. Belli mi olur. :D
Abi sen rahat durmaz retrack i gelistirirsin Update halini piyasa ya sunarsın.[emoji106]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kadir o görseli bir gün havada LiPo patlatınca elde ederiz diye düşünüyorum. :p :D
abi pil yerine uçağın kargo bölümüne ateş böceği koyalım gün batımına doğru uçuşta işe yarar belki :D