[Video]: Spirit rescue özelliğinin dx9 yaysız switch ile kullanımı

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,

bugün spirit ile ilk uçuşumu yaptım ancak malesef çekemedim. Ancak şunu söyleyebilirim, bir preset ayarın bu kadar iyi uçtuğunu ilk kez görüyorum.

Goblin500/570 seçeneğini seçtikten sonra hiç oynamadım, governor kullanıyorum, belki biraz ince ayar gerekebilir ancak ilk uçuş için efsane diyebilirim :halay: :halay:

Rescue çok güzel çalışıyordu ancak yaysız switch ile kullandığımdan helikopter rescue çekince gökyüzüne doğru sürekli çıkıyor,

bunu engellemek için DX9'un sequencer özelliğini kullandım,

sequencer'da mantık şu:

aux4 kanalı rescue'ya atadığım switch çekildiğinde zaman çizelgesinde önce aux4 kanalı -100 değeri alıyor, sonra 0 değeri alıyor, zamanları ayarlayabiliyoruz, yani yukarı doğru kaç saniye tırmanmak istiyorsak ayarlayabiliyoruz,
sonra kanal 0 değerine döndüğünde aux4 kanalı tekrardan 0 değerinde duruyor.

Sonrasında ayarlayacağımız mix ile aux4 > Gyro şeklinde 100% mixledik mi , istediğimiz zamanlama ile çekebileceğimiz rescue fonksiyonumuz olmuş oluyor.

Ben sol alttaki A switchi ile ve E switchi ile kullanıyorum. İkisini de çektiğimde gyro kanalı 60'dan -60'a geçiyor, yaklaşık 1.5 sn böyle kaldıktan sonra tekrar 60'a dönüyor. işte video

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yapmak isteyen olursa video ile detaylı anlatırım,

Sequencer 1. ekran:
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sequencer 2. ekran:

Kırımsız uçuşlar :saygilar:

Yarın uçuş testini ve zaman ayarlamasının optimizasyonunu yaptıktan sonra sizlerle hem testi hem de ayarların detayını paylaşırım :saygilar:

Farklı ve güzel bir çözüm olmuş, paylaşım için teşekkürler Kagan, hemen indeks ilave edelim.

Biz fiziki olarak DX9 switch yer değiştirerek (TRAINER ile GEAR Switch arkasını açarak ) çözmüştük bu işi zamanında :)

Farklı bir yol kağan %p
Bahsetmiş olduğun saniye ayarlama işlevini ilk kez görüyorum bir şey daha öğrenmiş oldum :saygilar:
Mehmet Abi'nin bahsettiği butonlu swichi kullanmak daha basit oluyor ama.
Onu da değerlendirmeni isterim bas bırak ;)

Paylaşım için teşekkürler Kağan. :thumbup: Test sonuçlarını merakla bekliyoruz. :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Farklı ve güzel bir çözüm olmuş, paylaşım için teşekkürler Kagan, hemen indeks ilave edelim.

Biz fiziki olarak DX9 switch yer değiştirerek (TRAINER ile GEAR Switch arkasını açarak ) çözmüştük bu işi zamanında :)

Abi değişim de kolay çözümlerden birisi ancak kumandayı açmak istemedim ilk planda. Airware yazılımı Spektrum'un en iyi programlanabilen kumanda yazılımlarından biri olarak lanse ettiği bir yazılım olduğundan illaki yapmanın bir yolu vardır diye düşündüm.
Nitekim varmış da, sequencer 'i biraz kurcaladıktan sonra yapabileceğimi anladım, ama ilk başta baya bir karışık geliyor insana, boş boş baktım ekrana :lollol: :lol: :lol:
Sonra nasıl çalıştığını anladım, aux4'e istediğim zaman istediğim değeri aldırdığımda iş bitmişti, artık mixing menüsünden bir mix ile aux4>Gyro yapmak yeterli olacaktı. Bence çok hoş oldu,
2 farklı switche koydum, elim hangisine yakın olursa diye, birçok kişide dx9 olduğunu biliyorum, yapar yapmaz da paylaşmak istedim :RCKolik:
Sadece spirit değil birçok fbl bailout-rescue için kullanılabilir bence.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Farklı bir yol kağan %p
Bahsetmiş olduğun saniye ayarlama işlevini ilk kez görüyorum bir şey daha öğrenmiş oldum :saygilar:
Mehmet Abi'nin bahsettiği butonlu swichi kullanmak daha basit oluyor ama.
Onu da değerlendirmeni isterim bas bırak ;)
Teşekkür ederim :saygilar:
Farklı olduğundan paylaşmak istedim :lol: :lollol: İşin açığı yukarıda anlattığım gibi kumandayı açmadan bir önceki adım benim için :)
Açarsam yaylı switch alıp onu lehimlerim, bind butonunun yeri iyi ama diğer uzun arkada bir garip geliyor bana :lollol:
Belki dremelle kesip, yada küçüğünü satın alıp oraya takılabilir, yada bind butonu gibi buton alıp direk switch yerine takılabilir.
Ben bunlardan önce biraz kafa yordum bakalım dx9 neler yapıyor diye, utandırmadı o da bizi %p

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Kağan. :thumbup: Test sonuçlarını merakla bekliyoruz. :RCKolik:

Abi rica ederim, bugün test uçuşu yapmayı çok istiyordum, ancak kalktığımda havaya bir baktım :eek:
Resmen akşam gibi karanlık, gökyüzü koyu gri :'(
Akşamüstüne açılırsa hemen bir koşu giderim ama olmazsa birkaç gün sonra yapabilirim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Bunun daha güncel bir hali mevcut mu abi şu anda farklı bir çözümü?

Malesef, yaylı butonu kumandanın içerisini açarak alıyoruz. Başka yaylı buton yok DX9'da :)