VL TOYS V922 Anashaft Yapımı

arda

Kıdemli Uye
Merhaba Arkadaşlar ,

Geçenlerde heliyi uçurmak istedğimde yerde sürekli zıplama haline geçiyordu :D Elimle ana pal tutucuyu sağa sola yaptığımda fazlaca bir boşluk vardı..
Heliyi söktüğümde anashaftın ortadan çatladığını gördüm.

Ve bir anashaft için 15-20 gün kadar beklemek hoş olmayan bir durum olsa gerek. Elimdeki bir modelin tail boom bracer'ın ölçü ve malzeme olarak tutuğunu görünce kesip anashaft yapmaya karar verdim.

Kırılan orjinal shaftımız ölçü almak için idareten yapışıtırdım.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aynı ölçülerde kestim ,

Ana dişlinin yerini aynı şekilde belirlemeye çalıştım ,

Ana dişli gayet güzel oturuyor ,

Aynı şekilde rulmanların içinden sorunsuz geçiyor ve herhangi boşluk yok ,

Üst kafanın montajını yaparken diğer shaftmızın vida deliğini baz alarak vidalama yapıyoruz ,

Ve montajın tamaman bitmiş hali ,

Sıra test uçuşunda derken kuyruk motorunun kablosunun dibinden koptuğunu gördüm.

Denemeden olmazdı idareten 911 ' in kuyruk motorunu biraz bant sararak yerine taktım ve kablolarını lehimledim.

Sonuç : Ev içinde 4-5 uçuş yaptım herhangi bir soruna rastlamadım.

Ayrıca 911'in orjinalinden küçük olan kuyruk motoru agresif hoverlarda kuyruğu sabit tutmayı başardı. 3D uçuşlarda ne derece başarılı olur şimdilik bilemiyorum.

911in kuyruk motorunun iş görmesi hoşuma gitti ayrıca bişey daha sorucam iniş takımını kırmışsınız galiba onu neyle yapıştırdınız ben japonla yapıştırıyorum ama pek iyi olmuyo..

Ynt: VL TOYS V922 Anashaft Yapımı

Abdullah bey bana epoxy yada japon ustu makaron gibi geldi:) tahminim dogru mu acaba?

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Arda çok güzel bir paylaşım, süpersin. :bravo:

abdullah sapmaz' Alıntı:
911in kuyruk motorunun iş görmesi hoşuma gitti ayrıca bişey daha sorucam iniş takımını kırmışsınız galiba onu neyle yapıştırdınız ben japonla yapıştırıyorum ama pek iyi olmuyo..

Motor ile düz uçuş yapma fırsatım oldu dediğim gibi orjinalini aratmıyor.

İniş takımını , havya ile iki plastiği kaynaşıtırıp üstüne japon ve bant yaptım.Pek dayanaklı olmadı.

Darbelerde esnemesi açısından sicak slikon yaptım.

Arda Erkan' Alıntı:
Motor ile düz uçuş yapma fırsatım oldu dediğim gibi orjinalini aratmıyor.

İniş takımını , havya ile iki plastiği kaynaşıtırıp üstüne japon ve bant yaptım.Pek dayanaklı olmadı.

Darbelerde esnemesi açısından sicak slikon yaptım.
ben her seferinde japon yapıyorum esneklikten eser kalmıyor.. bidahaki sefere biraz altından gene kırılıyo

abdullah sapmaz' Alıntı:
ben her seferinde japon yapıyorum esneklikten eser kalmıyor.. bidahaki sefere biraz altından gene kırılıyo

Sicak slikonla kaplayın kırık tarafıyla beraber çevresini daha daynaklı oluyor.

silikonum vardı aslında ben pek işe yarayacağını düşünmemeiştim.. bi dahaki sefere öyle yapayım..

Arda Bey tam bir IDEAL modelci profili çiziyorsunuz :bravo: Elde ne varsa modifiye edip, orjinali gibi kullanma :D Bence uçmak kadar önemli bir konu %p

Bir de tüm bu çalışmaları resimli aşamalar halinde bizlerle paylaşınca tadından yenmiyor :thumbup: Tekrar teşekkür ederiz :)