volantex firstar rtf brushless

selamlar arkadaşlar uçak macerasına simulatör ile adım attım...ve simulatörde bütün dersleri bitirdim agreed.6 kanal helikopter ile uğraştıktan sonra uçak biraz daha kolay geldi bana.Sakın yanlış anlaşılmasın sadece başlangıçta kolay geldiğini söylüyorum :embarras: hobiye uçakla devam etme niyetindeyim ;) pilot tr den bu modeli aldım fiyatın oldukça uygun olması da tercih sebebim oldu açıkçası 189 tl köpük bir model...fırçasız motoru var başlangıç için uygun olup olmadığı tartışılabilir ama volantex markası yeni tanınan bir marka olmasına karşın ürün gözüme kaliteli göründü...

saygılar :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çorum'da bu işle ilgilenenlerin sayısının arttığını görmek sevindirici. Ben Sungurludayken bir kaç kişiydik.

Modeli bende aldım. Hafta başında elime ulaştı. Henüz toplama fırsatım olmadı ama nette görülen videolar ve forumlarda anlatılanlar iyi yönde. Kalite konusu tartışılabilir. Standart 9 gr servolar var. Motorun durumunu uçuşlarda göreceğiz ama nette stok motorla uçuşlarını gördüm. Sorun olacağını sanmıyorum. Kumanda için pek birşey söylemeye gerek yok. Basit bir kumanda. Mesafenin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama zaten model de küçük olduğu için görerek çok uzaklara gidilemez. Yine küçük olduğu için yaklaşık 100 metrelik boş alan fazlasıyla yeterli olacaktır. Sanıyorum tek sorun pervane kırılırsa yenisini bulmak olacaktır.

Ürün tanıtımı konusunda tek geçtiğim "Ali Shan" :laugh: tarafından hazırlanan bu video daha önce görmüştüm :)

Modelin klasik bir trainer karakteristiği sergileyeceğinden biraz şüpheliyim ama fiyat olarak gerçekten uygunmuş, eminim ki keyif alacaksınız ;) Köpük olması da yarı bir avantaj. Bakalım uçuş performansı nasıl olacak :) Şimdiden bol keyifli kırımsız uçuşlar Emre Bey :thumbup:

Bu arada bir helici daha kaydı :'( :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ürün tanıtımı konusunda tek geçtiğim "Ali Shan" :laugh: tarafından hazırlanan bu video daha önce görmüştüm :)

Modelin klasik bir trainer karakteristiği sergileyeceğinden biraz şüpheliyim ama fiyat olarak gerçekten uygunmuş, eminim ki keyif alacaksınız ;) Köpük olması da yarı bir avantaj. Bakalım uçuş performansı nasıl olacak :) Şimdiden bol keyifli kırımsız uçuşlar Emre Bey :thumbup:

Bu arada bir helici daha kaydı :'( :D

;D ;D
MEHMET BEY teşekkürler uçak çok keyifli ve sanırım daha kolay geldi bana :laugh: :laugh:

artık rc uçakçıyım :halay:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Çorum'da bu işle ilgilenenlerin sayısının arttığını görmek sevindirici. Ben Sungurludayken bir kaç kişiydik.

Modeli bende aldım. Hafta başında elime ulaştı. Henüz toplama fırsatım olmadı ama nette görülen videolar ve forumlarda anlatılanlar iyi yönde. Kalite konusu tartışılabilir. Standart 9 gr servolar var. Motorun durumunu uçuşlarda göreceğiz ama nette stok motorla uçuşlarını gördüm. Sorun olacağını sanmıyorum. Kumanda için pek birşey söylemeye gerek yok. Basit bir kumanda. Mesafenin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama zaten model de küçük olduğu için görerek çok uzaklara gidilemez. Yine küçük olduğu için yaklaşık 100 metrelik boş alan fazlasıyla yeterli olacaktır. Sanıyorum tek sorun pervane kırılırsa yenisini bulmak olacaktır.

Böyle üstten pervaneli bir modelde pervaneyi kırmak için yapman gereken manevrayı düşündümde bi an tüylerim diken diken oldu... Sonarım öyle bir düşüşte son endişe etmeniz gereken şey pervane olur...

Hayırlı uğurlu olsun Emre Bey. :)
Gerçi helici kalsaydınız daha iyiydi ama belli bir zaman sonra tekrar karanlık tarafı özleyip geri döneceğinizi düşünüyorum ben şahsen. :laugh:

Bakalım ilk izlenimleriniz nasıl olacak, keyifli uçuşlar. :saygilar:

TÜRKER BEY TEŞEKKÜRLER..

Bakalım göreceğiz artık :laugh:birşeyler havada uçsun yeter :D :D