Walkera HM 1-A problem

Süleyman58

Yeni Uye
Merhabalar, walkera hm 1-a son gaz veriyorum ama yerden
Havalanmıyor? Problem ne olabilir ...acaba motoru bozuldu yoksa anaçarkta mı problem vardır acaba
Bilgisi olan varsa yardımcı olur mu ?

Walkera problem

Motor çalışır durumda mı yani pervane devir kaybına uğramadan dönüyor da yeterli itiş güçü mü oluşmuoyr?

Walkera problem

Motor gayet iyi çalışıyor pervaneler dönüyor ancak havaya kalkmıyor
yani itiş gücü yok yoksa pervaneler dönüyor

Walkera problem

Kumandanız çok kanallı ise yanlışlıkile swichlerden birini açıp kapattıysanız uçaklardaki gibi iniş takımı görevni gören kanal 5 yada 6 yada belki kumandanızda ayrı bir Gear yada landing gear yasazn bir swich vardır onu acıksa kapalı kapalıysa acık durumda denermisinz. Similasyonlardada oyledir. Bir kanal pervaneleri tersine cevirir ve kalkış yonunde güç vericene iniş yönünde güç verir. Tam o modeli bilmiyorum fakat genel olarak bilgim bu kadar. Bir deneyin büyük ihtimal durum budur pervane tam deviriyle dönüyorsa...

Walkera problem

öncelikle şunu sorayım palleri hiç söktünüz mü?söktü iseniz ters takmış olabilirsiniz?Kumanda ayarları ile oynadı iseniz pitch yönü değişmiş olabilir.Gazı ittiğinizde swash hangi yöne gidiyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

resimdeki paller ile sizin heli aynı durumda mı onu kontrol edin.
Resimden gördüğüm kadarıyla paller saat yönünde dönünce ve swash aşağı doğru hareket edince paller + açı alıyor.
Son soru pillerinizi ölçme imkanınız var mı pil performansı nasıl?

Walkera HM 1-A problem

Bence de Celalettin abinin dediği gibi Paller + açı almadığı için yerden kalkış yapmıyor olabilir. Bu model 6 kanal olduğuna göre daha önce 6 kanal heli ayarla mantığı bunun için de geçerli olsa gerek. Açı konusunda şu konuya bir göz atın.

Aslında Kumanda da HOLD çekili iken (Yani gaz verdiğinizde paller dönmeyecek) kısa bir video çekerseniz, daha kolay yardımcı olabiliriz. Bu video da paller, aldığı açı ve kumanda gaz verdiğinizdeki hareketleri görmemiz gerekiyor ;)

Walkera HM 1-A problem

Hold atanmamış olabilir motor kablolarından ikisini sokup pili takarak gaz verip video koyabilirseniz tam bir fikir sahibi oluruz

Walkera HM 1-A problem

En kısa zamanda dediklerinizi yapacağım hatta videoya çekip yollayım....pilleri ölçme aletim yok ne yazık ki

Walkera HM 1-A problem

Süleyman Erdoğan' Alıntı:
En kısa zamanda dediklerinizi yapacağım hatta videoya çekip yollayım....pilleri ölçme aletim yok ne yazık ki
Avometre yani ölçü aleti olan herhangi bir elektronikçiden yardım alabilirsiniz ;)

Walkera HM 1-A problem

öncelikle swash ve pal hareketini videodan izlersek fikir sahibi oluruz.

motor kablosu 3 tanedir 2 tanesini sökmeniz yeterli.