Wing Tiger EP vs Black Horse Excel 2000 GP

Can merhaba Eskişehir e bir modelci daha katılması gerçekten güzel bende uzun süredir bu hobiye ilgiliyim ama işlerimden aktif bir şekilde katılamıyordum buluşmalara, Eskişehir modelci açısından şanslı bir yer inşallah buluşmalarda tanışırız yüz yüze , heli ile ilgilenmekteyim ama sanırım uçağa yöneleceğim bende ... ;) ama elektrikli düşünüyorum bakalım hayırlısı özelden de yazışalım görüşürüz yazın çok vaktim olacak Eskişehir ekibi olarak umarım daha aktif oluruz ... iyi günler görüşmek üzere......

Can merhaba

duruyorsa bu linkteki işini görür.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Can merhaba

duruyorsa bu linkteki işini görür.

Çok teşekkür ederim Celalettin abi, bir sorayım bakalım güncel mi ilan :)

hakan aygan' Alıntı:
Can merhaba Eskişehir e bir modelci daha katılması gerçekten güzel bende uzun süredir bu hobiye ilgiliyim ama işlerimden aktif bir şekilde katılamıyordum buluşmalara, Eskişehir modelci açısından şanslı bir yer inşallah buluşmalarda tanışırız yüz yüze , heli ile ilgilenmekteyim ama sanırım uçağa yöneleceğim bende ... ;) ama elektrikli düşünüyorum bakalım hayırlısı özelden de yazışalım görüşürüz yazın çok vaktim olacak Eskişehir ekibi olarak umarım daha aktif oluruz ... iyi günler görüşmek üzere......
Merhaba Hakan,
Şimdiden çok memnun oldum tanıştığıma, tabi ki ilerleyen zamanlarda sahada da tanışırız :) Eskişehir de olmak, ustalarla tanışabilmek adına büyük şans, umuyorum bizleri de aralarına kabul edeceklerdir :laugh:

İrtibat halinde kalalım, ilerleyen zamanlarda görüşmek üzere ;)

Herkese merhaba;

Bugün sabah, Ankara yolunu tuttum ve Arda Bey ile Excel 2000'i için el sıkıştık. Trenle getirmek biraz sıkıntılı olsa da, Excel 2000 artık Eskişehir'de yeni yuvasında. :bravo:

Yarın deneme için ilk kez motora start vereceğim, eğer sorunsuz bunu da halledersem, yoğunlaştırılmış simülasyon çalışmaları beni bekliyor olacak.

Tüm bu süreçte, öncelikle; Celalettin ve Mehmet hocama tavsiye ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. :saygilar: Arda Bey'e de, satış sonrası bile yalnız bırakmayıp, ilgilendiği için ayrıca teşekkür ederim. Şunu da söylemeden edemeyeceğim, üye olduğum günden bu yana, her türlü bilgiye, keyifle ve güvenle ulaşmamı sağlayan RCKolik'e ve ailesine çok teşekkürler. :RCKolik:

Bu da sahip olduğum ilk R/K modelin, ilk paylaşımı olsun; :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Can hayırlı olsun güle güle uçur simulatorden sonra gayet rahat ucuracagina eminim sim olarak RF kullanırsan birebir ayni model orada var nexstar .[emoji106] [emoji4]

Can Şişmaneli' Alıntı:
Bu da sahip olduğum ilk R/K modelin, ilk paylaşımı olsun; :thumbup:
Hayırlı uğurlu olsun Can. Bu modelle çok keyifli uçuşlarım oldu ve bana göre bu hobiye başlamak için en doğru model, özetle hiç pişman olmayacağını düşünüyorum. :thumbup:

Keyifli uçuşlar. :halay:

hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız ucuslar

Ynt: Wing Tiger EP vs Black Horse Excel 2000 GP

Hayırlı olsun Can bey aynı modeli ben elektrikli olarak kullanıyorum

Herkese güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. :saygilar: İnşallah kırımsız videolarını paylaşmak da nasip olur :)

Kardeşim tekrar hayırlı olsun. Çok güzel model aldın. :thumbup:

Kırımsız uçuşlar dilerim. :)

Hayırlı olsun Can, şimdiden kırımsız uçuşlar :thumbup:

Herkese merhaba,

Konu başlığının dışına çıkmış olsam da, artık Excel 2000 ile alakalı sorularımı ve paylaşımlarımı buradan yapmakta, umuyorum ki bir sakınca yoktur. :)

Pazartesiden bu yana, model üzerinde yoğun çalışmalarım devam ediyor ve her bir noktasını derinlemesine anlamak için çoğu vaktimi modelime harcar oldum. Bu süreçte güvenliği artırmak için yapılacaklar ya da motorun ve elektroniğin daha verimli çalışması için bazı notlar çıkarttım bile. ( Ömer, Sümer ve Türker hocalarımızın bu notları çıkartmamda emeği çok büyük, kendilerine ayrıca teşekkür ederim. :saygilar: )

İşe öncelikle, motor üzerinde bulunan pervaneyi değiştirmekle başladım ve üzerinde bulunan 11x8 lik pervaneyi çıkartıp, uygun olan 10x6 pervaneyi taktım.

Ancak kafama takılan şu ki, pervaneyi sabitlemek için kullanılan somun, iyice sıkıldığında, yeterince güvenli mi? Herkese şimdiden çok teşekkür ederim. :saygilar:

Can Şişmaneli' Alıntı:
... Türker hocalarımızın bu notları çıkartmamda emeği çok büyük, kendilerine ayrıca teşekkür ederim. :saygilar: )
Faydası dokunan birşeyler söyleyebilmişsek ne mutlu bize. :saygilar:

Can Şişmaneli' Alıntı:
Ancak kafama takılan şu ki, pervaneyi sabitlemek için kullanılan somun, iyice sıkıldığında, yeterince güvenli mi? Herkese şimdiden çok teşekkür ederim. :saygilar:
Merak edilecek birşey yok Can. Haklı bir tedirginlik fakat motor bu somunu sürekli sıkmaya çalışacak yönde dönmekte olduğundan bu somunun motor çalışırken gevşeyerek çıkma ihtimali yok denecek kadar az. ;)

Çok teşekkürler Türker hocam, içim rahatladı bu durumda :thumbup:

Bir de aklıma takılan diğer konu, rudder servosuna herhangi bir yönde hareket verince ve stick'i bıraktıktan sonra eski konumuna döndüğünde, servoda çok çok az da olsa bir ses oluyor, sanki hala akım çekiyormuş gibi. Tersine çok az hareket verdiğimde ise bu ses kesiliyor. Bu normal bir durum mudur, uzun vadede ne gibi etkileri olur?

(Ön tekerleğe bağlı, pushrodun setskurunu gevşetip serbest hale getirdiğimde böyle bir ses olmuyor. Sanıyorum ki ön tekerlek pushrodu fazla direnç gösteriyor.)

Can Şişmaneli' Alıntı:
Bir de aklıma takılan diğer konu, rudder servosuna herhangi bir yönde hareket verince ve stick'i bıraktıktan sonra eski konumuna döndüğünde, servoda çok çok az da olsa bir ses oluyor, sanki hala akım çekiyormuş gibi. Tersine çok az hareket verdiğimde ise bu ses kesiliyor. Bu normal bir durum mudur, uzun vadede ne gibi etkileri olur?

(Ön tekerleğe bağlı, pushrodun setskurunu gevşetip serbest hale getirdiğimde böyle bir ses olmuyor. Sanıyorum ki ön tekerlek pushrodu fazla direnç gösteriyor.)
Önden tekerli modellerde çok normal bir durum Can. Endişe edecek bir durum yok bence, yıllarca bu şekilde kullandığım modellerim oldu.

Mümkün olduğunca sürtünmeleri azaltmaya çalış ve ses yaparken servoya dokun, eğer ısınmıyorsa sorun yok demektir.