WL V922 Inverted Flight Photos + Video - 2

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar;

922 ile az stres ve bol keyifli uçuşlara devam ediyorum, birde fotoğraflarını çekmek istedik. Bu konuda Burak kardeşim bana yardımcı oldu, kendisine teşekkür ediyorum.

Ortaya oldukça güzel kareler çıktı sizinle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.
Foto çekimi amaçlı bir uçuş olduğu için bu amaçla kullandığımız bir pilin bir kısmıyla da video çekmek istedik.

Uçuş hakkında yorum yapmak gerekirse;

Rüzgar ve pilin düşük voltajı biraz zorlasada, bende heliyi zorladım. Videonun sonunda seri aileron komutlarıyla geçişlerinde pilinde etkisi ile hareketi tamamlamama rağmen motor bayıldı ve uzun otların arasına yumuşak bir iniş yaptık.
Genelde olduğu gibi kırım yok :D Ama genede hareketler arasında geçişlerde fazla seri olmamakta fayda var.

Ardından kontrol amaçlı uçuşumda bu heliyle Half Piro atabilir miyim? dedim ve 2 kere attım. Hareketi oldukça net bir şekilde sağa sola savrulmadan gerçekleştirmiş olmasına şaşırdım. Videoda maalesef yok.

İyi seyirler.

Video; ( Lütfen , tam ekran 720 hd izleyin )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Fotoğraflar;
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda Bey,

Fotolar tek kelime ile harika :bravo:

Video uçuş güzel, muzik süper. V922 siz de zorlamaya başlamışsınız. Yaptınız hareketlerden belli. Gerçi küçük oldu için bazı noktalarda gözden kayboluyor ama.

Geçenlerde bizde Türker ile video çekim dedik. Sert ve her yönde invert geçişler yapıyoruz bizde. Ama hareket ister istemez biraz uçaklaşıyor bizden. Bu durumda da ne yazık ki video çekiminde heli pek fark edilmiyor. Ama yakında yeniden bir çekim denemesi yapacağız.

Bizim tecrübelerimize göre ;

-- Max 4 dak uçun
-- İlk 2 dak sert ve seri hareketleri deneyin.
-- Geri kalan sürede invert düz hatta hareket edin, ani açı değişimleri yapmayın.
-- Açı değişimi sırasında collective management yapmaya çalışın. Yani açıyı birden arttırmayın, kuyruk o sıra ilave dönüş vermenin. Öyle bir komut verin ki bunların hepsi ihtiyaca göre tam zamanlı olsun. Oldukça zor bir kısım ama bunu mümkün olduğunca dikkat ederseniz, heli sert geçişlerde daha az dağılıyor.

Neyse çok uzattım. V922 ile siz de en az bizim kadar eğleniyorsunuz ve bu eğlenceli anları bizlerle paylaştığınız için teşekkürler, elinize sağlık %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arda Bey,

Fotolar tek kelime ile harika :bravo:

Video uçuş güzel, muzik süper. V922 siz de zorlamaya başlamışsınız. Yaptınız hareketlerden belli. Gerçi küçük oldu için bazı noktalarda gözden kayboluyor ama.

Geçenlerde bizde Türker ile video çekim dedik. Sert ve her yönde invert geçişler yapıyoruz bizde. Ama hareket ister istemez biraz uçaklaşıyor bizden. Bu durumda da ne yazık ki video çekiminde heli pek fark edilmiyor. Ama yakında yeniden bir çekim denemesi yapacağız.

Bizim tecrübelerimize göre ;

-- Max 4 dak uçun
-- İlk 2 dak sert ve seri hareketleri deneyin.
-- Geri kalan sürede invert düz hatta hareket edin, ani açı değişimleri yapmayın.
-- Açı değişimi sırasında collective management yapmaya çalışın. Yani açıyı birden arttırmayın, kuyruk o sıra ilave dönüş vermenin. Öyle bir komut verin ki bunların hepsi ihtiyaca göre tam zamanlı olsun. Oldukça zor bir kısım ama bunu mümkün olduğunca dikkat ederseniz, heli sert geçişlerde daha az dağılıyor.

Neyse çok uzattım. V922 ile siz de en az bizim kadar eğleniyorsunuz ve bu eğlenceli anları bizlerle paylaştığınız için teşekkürler, elinize sağlık %p

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

-İlk 2 dk invert , sert hareketler vs sonrası için düz uçuyorum normalde hatta ilk açtığım konuda aynı şekilde belirtmişdim. Bu konuda size tamamen katılıyorum ama birazda zorlamak istedim :D

-Evet videoda özelikle ilk iki invert sonrası geçişlerde fazlaca savrulmuş bende o anda ve videoyu izlerken rahatsız oldum.Devamındaki geçişleri kıyas edersek eğer daha düzgün gözüküyor.

Bazen invert pozisyonda özelikle videodaki gibi yan rüzgarda kuyruk istenmeyen yöne doğru kaçabiliyor buda geçiş öncesi dikkat kaybına yol açabiliyor. Dediğiniz gibi olması gereken neyse onu verince hem göze estetik geliyor hemde heli dağılmadan tamamlıyor.

Ben heliden biraz daha verim almak için ,

-Görünebilirlik için hisky canopy ,sarı anapal ve kuyruk pali ,
-İnce ayar için ht8 modül ( Ayarları istedğim gibi olurmu bilemiyorum şimdilik ) sipariş ettim.

Daha sonra zorlamaya tekrar devam :)

Arda Bey çok teşekkürler harika fotoğraf ve videolar için.

Bu ufaklık benim modelciliğe bakış açımı değiştirdi. Tası tarağı satıp microcu olasım var. :lollol:

Dilediğin gibi uç uçabildiğin kadar. Stres yok, kırılır mı tasası yok hayat budur işte. :thumbup: