WLtoys V922 Heli Kumandası Simulator Bağlantı ve Ayarı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
akan tekin' Alıntı:
arkadaşlar v922 im yeni geldi 6 kanal hiç tecrübem yok simulatorde çalışmak istiyorum arkadaşımda art tech flight sim v2 kablo var v922 kumandası ile simulatorde bağlantı yapabilirmiyim
Ne yazık ki hayır :embarras: En azından ben denedim olmadı. Çözüm için 2 mesaj yukarı bakar mısın Akan Bey ;)

Bu arada hayırlı ugurlu olsun %p Sim çalışmadan çok fazla V922 ile uçmayı denememenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde heliye kalıcı hasar vermeniz mümkün.
bi kaç uçuş denemye çalıştım ama baktım olmayacak bıraktım sim ile çalışmadan kullanmayacağım bu arada v911 ile uçmaya devam

bu kablo ve real flight simulator kullanarak 6 kanal destekler mi?

Kayratuana' Alıntı:
bu kablo ve real flight simulator kullanarak 6 kanal destekler mi?

real flight 4.5 i kurdum v922 kumandasında çalışmak istiyorum ancak emu33 den girince böyle bi pencere gelmiyor ekrana channel mapping nerden bulabilirim girebilirim ya yardım ederseniz sevinirim.

AHMET DOĞAN' Alıntı:
real flight 4.5 i kurdum v922 kumandasında çalışmak istiyorum ancak emu33 den girince böyle bi pencere gelmiyor ekrana channel mapping nerden bulabilirim girebilirim ya yardım ederseniz sevinirim.
Real Flight şu menüsünden olaşabilirsin Ahmet ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

çok teşekkürler abi emudan herhangi bi ayar yapmama gerek yoktur herhalde abi

AHMET DOĞAN' Alıntı:
çok teşekkürler abi emudan herhangi bi ayar yapmama gerek yoktur herhalde abi
EMU'yu burada kullanmıyoruz zaten Ahmet. Şöyle durumu özetleyelim.

Kullanılan Real Flight orjinal değilse kırmak için CRACK dediğimiz bir şeye ihtiyacımız var. CRACK'de iki şekilde yapılıyor :

1- Eğer USB sim kumandası kullanıyorsak, kullandığımız EMU yazılımı Crack işlemini gerçekleştiriyor
2- Eğer simulasyon kumandası olarak gerçek kumandamızı kullanıyor isek, o zaman kendi kumandamızı bilgisayara bağlayabilmek için DONGLE kullanıyoruz. Mesela bu konuda paylaşılan Hobbking wireless aleti de bir dongle. İşte bu dongle hem kumandayı pc ye bağlıyor hem de CRACK işlemi gerçekleştiriyor.

Bu nedenle bu tür kullanımda EMU.exe değil de, Real Flight kendi orjinal EXe dosyasını tıklayarak simulasyon yazılımını çalıştırıyoruz ;)

Mehmet abi sımdı bu v922 ye ait kumandaya gosterdıgın gıbı bı ekıpman degılde dırek 3,5 mm jakı usb 'ye cevrılmıs kablo yada sabıt jaklar var, onlardan almamız ısımızı gormezmı...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
EMU'yu burada kullanmıyoruz zaten Ahmet. Şöyle durumu özetleyelim.

Kullanılan Real Flight orjinal değilse kırmak için CRACK dediğimiz bir şeye ihtiyacımız var. CRACK'de iki şekilde yapılıyor :

1- Eğer USB sim kumandası kullanıyorsak, kullandığımız EMU yazılımı Crack işlemini gerçekleştiriyor
2- Eğer simulasyon kumandası olarak gerçek kumandamızı kullanıyor isek, o zaman kendi kumandamızı bilgisayara bağlayabilmek için DONGLE kullanıyoruz. Mesela bu konuda paylaşılan Hobbking wireless aleti de bir dongle. İşte bu dongle hem kumandayı pc ye bağlıyor hem de CRACK işlemi gerçekleştiriyor.

Bu nedenle bu tür kullanımda EMU.exe değil de, Real Flight kendi orjinal EXe dosyasını tıklayarak simulasyon yazılımını çalıştırıyoruz ;)

tamam abi teşekkürler :bravo:

Serkan DAĞDEVİREN' Alıntı:
Mehmet abi sımdı bu v922 ye ait kumandaya gosterdıgın gıbı bı ekıpman degılde dırek 3,5 mm jakı usb 'ye cevrılmıs kablo yada sabıt jaklar var, onlardan almamız ısımızı gormezmı...
Bir dönem bu şekilde çalıştı iddia edildi. Ama ben dahil ne yazık ki bunu başaran olmadı. Zira bu sistemde kullanılan driver artık yeni işletim sistemlerinde düzgün çalışan yeni versiyonu ne yazık ki yok :-\ Driver son versiyonu olduğunu iddea eden netteki bazı paylaşımlarda ne yazık ki virus içeriyor, bu nedenle denememenizi tavsiye ederim ;)

Mehmet bey v922 kumandasında idleup aktif edemiyor kimse ben kullanıyorum acaba benim gibi kullanabilen varmı merak ettim Yada kumandanın yeni eski yazılımıyla alakalı olan birşeymi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Serkan Büyükoğlu' Alıntı:
Mehmet bey v922 kumandasında idleup aktif edemiyor kimse ben kullanıyorum acaba benim gibi kullanabilen varmı merak ettim Yada kumandanın yeni eski yazılımıyla alakalı olan birşeymi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bende kullanamıyorum Serkan Bey. Hatırlarsınız o kadar yardımcı olmaya çalışmıştınız, resimli mesajlar falan... Ama çalıştıramadım ne yazık ki. Daha doğrusu IDLE UP SWITCH'i çalıştıramadım...