Wltoys V922 mi? Hisky FBL 80 mi? Hisky HCP 80 mi?

Süper görünüyor, heli uçurasım geldi resmen. :thumbup:

Daha önce 3D-6G için şöyle böyle dedim ama tecrübe ettikçe yazasım geliyor. Bence başlangıç seviyesi 6 kanal heli "budur".

Aradaki farkı daha kalkıştan itibaren hissediyorsunuz. 6G modda çok rahat kalkış, kolayca hoverda tutunma, cyclic komutları çok keskin verseniz de (stiği full sağa sola hızlı hızlı hareket ettirseniz de) heli kontrolden çıkmıyor kolay kolay, adeta havada dans ettirebiliyorsunuz, tabii invertlik pilotajım yok henüz, evde geniş uygun bir ortam da yok ama full ileri verince bile rotor diski çok yatmıyor yani zor geçilir bu modda inverte diye öngörüyorum. v922 böyle değildi odada kayık gibi ordan oraya giderdi, motor çok boğulurdu pitch pumplarda, bunda daha iyi durumda gibi geldi bana motor. 6G modda stabilite şahane ;)

3D mod ise özellikle kapalı alanda tam bir "challenge" :) Daha kalkıştan itibaren minik cyclic komutlarına bile verdiği tepkiler çok canlı. Bakalım bugün kırmadan rahat edebilecek miyim ;D Yarın sabah yolcuyum yine ama özleyeceğim gibi keratayı :rolleyes:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Daha önce 3D-6G için şöyle böyle dedim ama tecrübe ettikçe yazasım geliyor. Bence başlangıç seviyesi 6 kanal heli "budur".
Rasim yanlış bilmiyorsam 6G 4 kanal, 3D'de 6 kanal heli modu öyle değil mi ? Zaten öyle ise bu durumda 6G'de invert uçmaması gayet doğal gibi geldi bana. Yanılıyor muyum ??

Ynt: Wltoys V922 mi? Hisky FBL 80 mi? Hisky HCP 80 mi?

Rasim gözün aydın [emoji3] güle güle keyifle uçur. Herkese bir mikro lazım, bu aralar hava hep rüzgârlı ama mikroyu hergün 3-5 pil odada uçuruyor ve hevesimi almış oluyorum.

HTC Desire X cihazımdan gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasim yanlış bilmiyorsam 6G 4 kanal, 3D'de 6 kanal heli modu öyle değil mi ? Zaten öyle ise bu durumda 6G'de invert uçmaması gayet doğal gibi geldi bana. Yanılıyor muyum ??

Aynen öyle Mehmet abi, haklısın.. Tabii 6G modu uçuş karakteristiği olarak 4 kanal gibi olsa da, v911 gibilerle fark fixed pitch değil, yine collective pitch olması... Sadece verilen komutlara tepkisi daha sakin... Bu arada servo tepkileri için L ve H modu da var, dual rate... Ama bundaki fark 6G-3D kadar dramatik değil, yine de hissediliyor. L daha sakin, H daha agresif...

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Rasim gözün aydın [emoji3] güle güle keyifle uçur. Herkese bir mikro lazım, bu aralar hava hep rüzgârlı ama mikroyu hergün 3-5 pil odada uçuruyor ve hevesimi almış oluyorum.

Teşekkür ederim Tevfik abi, geldi küçük canavar :) Bir süreliğine Phoenix, Real Flight bitmiştir benim için... Biraz bununla oynayalım... Ekran başında çok çalıştık, hiç aynı tadı vermiyor ;D

Peki Rasim 6g modunda aynı 4 kanal gibi kendi kendine level yapıyor degil mı ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki Rasim 6g modunda aynı 4 kanal gibi kendi kendine level yapıyor degil mı ?

Evet abi, yapıyor. Yani paller kendini tekrar yatay düzleme alıyor ama heli kazandığı ivme ile komut verilen yöne biraz gidiyor tabii... Ters yönde düzeltmeye gerek yok, stickten eli çekmek yeterli...

Dipnotlar:

* Heli 6G modda iken idle up açsanız da işe yaramıyor normal modda devam ediyor. Yani gaz sticki minimum iken yüksek devirle tam negatif yere basmıyor kendini heli, duruyor motor aynı normal modda olduğu gibi... Bu bilgi ne işe yarar? Diyelim ki inverte geçtik ama sağa sola kaçmasın stabil olsun istedik 6G açalım dedik bu durumda iken... Yapmayın :)

* 6G-3D için ekranda bir bildirim yok. Kumandada üstteki kırmızı ışık sürekli yanıyorsa 6G modda, yanıp sönüyorsa 3D moddadır.

Güle güle kullanın,benim mikro halen gümrük de 3 günde tayvan dan geldi 3 günde istanbuldan gelemedi kafayı yicem...

kadir kocaman' Alıntı:
Güle güle kullanın,benim mikro halen gümrük de 3 günde tayvan dan geldi 3 günde istanbuldan gelemedi kafayı yicem...
Bence hic orali degilmis gibi davran kadir, ertesi gun kapinda olur ;)

Öncelikle helin hayırlı olsun Rasim abi. kırımsız uçuşlar. peki bir şey soracağım? 6G moddan 3D moda geçebilmek için tuşa kaç kere basıyorsun.

Aykut Hekim' Alıntı:
Öncelikle helin hayırlı olsun Rasim abi. kırımsız uçuşlar. peki bir şey soracağım? 6G moddan 3D moda geçebilmek için tuşa kaç kere basıyorsun.

Teşekkür ederim. tuşa bir kere basıyorum 3d moda geçiyor. Bir kere daha basarsam yine 6g moda geçiyor. bu böyle gidiyor, aynı tuş zaten.. dörtlünün sağındaki...

uçuşta basmıyorum ama, elim sert kullanmaya alışır sağ stiği, havada mod değiştirirsem bu sefer el alışkanlığı yine köklerim bu sefer çok hareketli olur kontrolü zorlaşır diye... kalkıştan itibaren aynı modu sürdürüyorum. diğer mod canım isterse indirip öyle geçiyorum.

İlk başlarda biraz korkmuştum 6 kanallı dan. Kumandasında bir sürü tuş var. ama sonra dan V922 nin ''kumanda inceleme'' videosunu izledikten sonra durumun o kadar da vahim olmadığı nı gördüm. Mehmet abi ve Türker abi öncelikle sizlere teşekkür etmek istiyorum. Bu forum da faydalı olan o kadar çok şey paylaşıyorsunuz ki bu yeni başlayanlar için bir nimet gibi. İleride büyük sınıf helilere geçtiğimde de buradaki bilgiler işime çok yarayacaktır eminim. Rasim abi sana da çok teşekkür ederim detaylı incelemelerin ve paylaşımların için. Kafamda olan V977 ye dair neredeyse bütün soruları giderdin. :)

Valla dün akşam geldim ben de eskişehire yarın sabah da izmire gidiyorum, bugün işyerine gidip modeli aldım. Öğleden sonra modelle 3 pil kadar uçtum benim kafamdaki soru işaretleri de gitti ne yalan söyleyeyim :D

Hele o 6G modunu yaşayınca bundan sonra 4 kanal bir heliye verilen her bir kuruş çöpe atılan paradır, o kadar net söylüyorum %p

Peki 3D moduna geçtikten sonra ıdle-up switch ini hava da açıyorsun değil mi? yani normalde öyle değil mi? :D