WLtoys V922 Nasıl ? V911 kadar Dayanıklı mı ? Tavsiye Eder misiniz ?

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar V922 inceleme serimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu süre zarfında özelden çok fazla mesaj ile "V922 Nasıl ? Dayanıklı mı ? V911'den çok memnunum, V922 alayım mı ? Yeni başlıyorum V922 Ters uçuş yapabilir miyim" şeklinde sorular geldi.

Biz de güzel serimizi bu soruları da kapsayacak şekilde bir özet ile sonlandıralım dedik. Şu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

1- V922 Dayanaklı mı ?
2- Yedek parça temininde bir sıkıntı var mı ? Fiyatları Nasıl ?922 Dayanaklı mı ?
3- V922 OLUMLU / ARTI Özellikleri Nelerdir ?
4- V922 OLUMSUZ / EKSI Özellikleri Nelerdir ?
5- Özetle V922 Tavsiye eder misiniz ?
a- Yeni başlayan birisi olarak
b- Orta seviye birisi olarak

NOT: Invert - 3D- Takla Denemelerimiz ve Performans Değerlendirmesi için

NOT: Ekleri ZIYARETCILER göremez. ÜYE olmak sadece 3 dak. Üye olarak hem forumumuza hem de yaptığımız çalışmalara DESTEK olacağınızı unutmayınız.

Saygılarımızla :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Ekli dosyalar

• V922 Dayanýklý mý.jpg
    V922 Dayanýklý mý.jpg
    130.9 KB · Görülme: 696
  • V922 Artýlar_Eksiler.jpg
    V922 Artýlar_Eksiler.jpg
    132.2 KB · Görülme: 683
  • V922 Tavsiye edermisiniz_1.jpg
    V922 Tavsiye edermisiniz_1.jpg
    141.3 KB · Görülme: 676
  • V922 Tavsiye edermisiniz_2.jpg
    V922 Tavsiye edermisiniz_2.jpg
    67.2 KB · Görülme: 670
Ynt: WLtoys V922 Nasıl ? V911 kadar Dayanıklı mı ? Tavsiye Eder misiniz ?

Mehmet, eline sağlık. TV programı gibi olmuş... :bravo:

Mehmet Abi elimne sağlık
tanıtım reklamı gibi olmuş :thumbup:

komuk tv editörü
sende başbakan gibi camdan mı okuyorsun

Elimde KomuK'un bayrağı var çekimlerde arka planda yer alırsa kanımca daha iyi olur.
ilk buluşmada sana getireyim

Hüseyin GENCER' Alıntı:
Elimde KomuK'un bayrağı var çekimlerde arka planda yer alırsa kanımca daha iyi olur.
Öncelikle güzel yorumları ile destek olan tüm dostlara teşekkürler :thumbup:

Abi aslında videolarda memkun olduğunca KOMUK ibaresini sürekli vurguluyoruz ama bayrak da süper olabilir %p Bu haftasonu yokum. Önümüzdeki haftasonu senden alayım abi. Aslında arkaya SAAT çok güzel gider de, Hakan kardeşim bir türlü iş yoğunluğunu bitiremedi henüz :)

Tebrikler Mehmet Abicim :laugh:

Ynt: Ynt: WLtoys V922 Nasıl ? V911 kadar Dayanıklı mı ? Tavsiye Eder misiniz ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hüseyin GENCER' Alıntı:
Öncelikle güzel yorumları ile destek olan tüm dostlara teşekkürler :thumbup:

Abi aslında videolarda memkun olduğunca KOMUK ibaresini sürekli vurguluyoruz ama bayrak da süper olabilir %p Bu haftasonu yokum. Önümüzdeki haftasonu senden alayım abi. Aslında arkaya SAAT çok güzel gider de, Hakan kardeşim bir türlü iş yoğunluğunu bitiremedi henüz :)
Haklısın kardeşim , ne desen haklısın.Ben hemencik araya alayım şu işi de , yoksa 1000 daha geldi baya bekleriz :lollol:
Hemen çalışmaları tamamlayıp sana göndericem kardeşim. Utandım yav :embarras:

v922 çok sağlam bizzat test ettim ;D almak isteyen herkese tavsiye ederim %p ufak sorunlar çıksada çözümleri kolay ve masrafsız oluyor

Çok faydalı bilgiler teşekkürler. Benim merak ettiğim küçük kardeşi 911 gibi 922 de Turnigy 9x ile bind edilebiliyor mu? Eğer öyleyse şurdan 59.99 $ a BNF versiyonunu almak çok daha mantıklı olacak :)

Safa Can' Alıntı:
Çok faydalı bilgiler teşekkürler. Benim merak ettiğim küçük kardeşi 911 gibi 922 de Turnigy 9x ile bind edilebiliyor mu? Eğer öyleyse şurdan 59.99 $ a BNF versiyonunu almak çok daha mantıklı olacak :)

Hayır Safa ne yazık ki olmuyor :embarras: Zaten olsaydı satış rekoru kırardı tıpki V911 olduğu gibi :)

Kendi kumandan da kullanmak için "HiSKY HT8 Adapter" ihtiyac var. O zamanda su paketi almak lazım $ 77

banggood.com- WLtoys V922 BNF With New HiSKY HT8 Adapter

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arkadaşlar merhaba

v922 heli'yi fırçasız motor ile upgrade edebilme imkanı var mı? banggood'da bununla ilgili parçalar gördüm ama ne derece uygulanabilir tecrübeli arkadaşların cevaplamasını bekliyorum.

Başka bir sorumda her fırçasız motoru istediğimiz heli'de kullanabilirmiyiz. (eğer heli buna izin veriyorsa )

V922 ye ilave ESC ve anakartda yapılacak modifikasyonla Fırçasız hale getirmek mümkün. Hatta forumda bununla ilgili bir çalısma da var.

Fakat pek tavsiye etmem. Zira testlerde montaj derken epey bir uğraşmak gerekiyor. Hele bir de montaj sırasında bir şeyi yakarsanız,maliyet nerede ise sıfır Fırçasız heliye geliyor.

Tavsiyem bunu bu sekilde kullanmanız.

Diger taraftan her motor her yerde kullanılmaz. Motorun beslemesi, gücü ve buna uyumlu ESC secimi kritik noktalar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cevap için teşekkkürler. Motorların kullanımı konusunda her motor her yerde kullanılmaz tamam ama uygun esc ile heli'de izin veriyorsa kullanılabilir olarak algılıyorum.

Ahmet bey , bu konuyu daha önce arkadaşlar tartıştı.Yapılabiliyor , ancak ...Maliyet artıyor , 977 tamamen brushless, yani bu çabanın anlamı kalmadı.Brushless 922 yapmak , ancak keyfe keder , para harcamak ve kendini tatmin etmektir.Öte yandan , orjinal stok bir 922 de gayet güzel performans veriyor.Bir kuyruk motoru değişiminin bile , insanı çileden çıkardığı bu mikro sınıfı , kartı değiştirip , motoru değiştirip , ayar tutturup uçurmayı , nasıl çileli hale getirir bir tahminde bulunun.
Kısacası bu iş şuna benziyor , ağacın eteklerinde olgun , hemen çıkmadan koparıp yiyebileceğimiz meyvalar dururken , ağacın en tepesinde , en ince ve kırılgan daldaki meyveyi koparıp yemeye çalışmak gibi bir durum.........
Tabi şurası da bir gerçek , bazı insanlar zoru sever , başarmak adına...