Yaptık uçurduk -Waltz kanatli kendi tasarimimiz

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kurtnazar' Alıntı:
Bu hastalıkla iflah olunmaz :)

Bu dördünü birbirine bantlayıp uçurabiliyor muyuz %p %p %p
Eski

Buğünki sabah uçuşumda biraz fazla yükselip bir anlık başka yerle meşğul olunca uçağımı deniz üzerinde Kıbrıs istikametinde kaybettim :lol: Uçaklarımızı kendimiz yapıyoruz sorun yokta,en çok alıcısıyla yeni taktığım tekerlere üzüldüm :'( İlk uçak kaybedişim oldu. :halay:

Cahit Uluyol' Alıntı:
Buğünki sabah uçuşumda biraz fazla yükselip bir anlık başka yerle meşğul olunca uçağımı deniz üzerinde Kıbrıs istikametinde kaybettim :lol: Uçaklarımızı kendimiz yapıyoruz sorun yokta,en çok alıcısıyla yeni taktığım tekerlere üzüldüm :'( İlk uçak kaybedişim oldu. :halay:
Geçmiş olsun Cahit Bey :-\ Insan bu kayıp olaylarında zaten en çok elektronik kısma üzülüyor.... Inşallah bu kayıp ilk ve son yaşadığınız kayıp olur..

Geçmiş olsun Cahit Bey. :(

Yine de fazla bir kayıp yok ve istenmeyen bir durum yaşanmadan atlatılmış diye düşünmek lazım bence.

Geçmiş olsun, peki su yüzeyinde kalır mı batar mı acaba?

Neden soruyorum derseniz, eğer su üzerinde kalabiliyorsa, aşağıdaki gps takip cihazını uçağa takabilirsiniz. ( harici 3s 800mah pil olabilir.) su geçirmez olarak sabitleyebilirsiniz.

Sonrasında direkt cep telefonu üzerinden pozisyonunu takip edebilirsiniz.

Bununla ilgili daha detaylı bir konu açacağım ama data hattım kayıp, bir ara halledip, konusunu açacağım.

Not: bozuk paranın darası alınmış halde GPS'in net ağırlığıdır gördüğünüz :)

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Bununla ilgili daha detaylı bir konu açacağım ama data hattım kayıp, bir ara halledip, konusunu açacağım.

Hepimizin ara ara merak ettiği bu çözümü paylaşmanı 4 gözle bekliyoruz Ercan :thumbup:

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Geçmiş olsun, peki su yüzeyinde kalır mı batar mı acaba?

Neden soruyorum derseniz, eğer su üzerinde kalabiliyorsa, aşağıdaki gps takip cihazını uçağa takabilirsiniz. ( harici 3s 800mah pil olabilir.) su geçirmez olarak sabitleyebilirsiniz.

Sonrasında direkt cep telefonu üzerinden pozisyonunu takip edebilirsiniz.

Teşekkürler;Batması mümkün değil,bundan öncede 2 kere denize düşürmüşlüğüm vardı.Servolar haricini kurtarmıştık.

İlk deniz uçağımızıda buğün suya indirdik.

Cahit Uluyol' Alıntı:
İlk deniz uçağımızıda buğün suya indirdik.
Uçuş videosu da olsa süper olurdu :thumbup: Güzel olmuş, ellerinize sağlık Cahit Bey %p

Fakat o dubalar zamanla su almaz değil mi ? Gördüğüm kadarı ile bildiğimiz Strofor gibi geldi bana :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Uçuş videosu da olsa süper olurdu :thumbup: Güzel olmuş, ellerinize sağlık Cahit Bey %p

Fakat o dubalar zamanla su almaz değil mi ? Gördüğüm kadarı ile bildiğimiz Strofor gibi geldi bana :rolleyes:
Üstadım teşekkürler,tek başıma olduğumdan video çekme gibi imkanım yoktu.Evet floatlar 1cm sitrafor ek yerleri silikonlandı stroforda 3 kat yaglı boya attım hem suda güzel kayıyor hem ince delikleri kapatsın diye.Yanlız kızaklar biraz agır oldu baya zorlandı kalkarken birde ya ruderı baya büyük yapmalı yada su dümeni şart sağa sola kayma yapıyor baya bi zorlandım.Ama eksiklikleri ve olumsuzlukları tespit etmekte baya bir tecrübe oldu.

Cahit Uluyol' Alıntı:
Üstadım teşekkürler,tek başıma olduğumdan video çekme gibi imkanım yoktu.Evet floatlar 1cm sitrafor ek yerleri silikonlandı stroforda 3 kat yaglı boya attım hem suda güzel kayıyor hem ince delikleri kapatsın diye.Yanlız kızaklar biraz agır oldu baya zorlandı kalkarken birde ya ruderı baya büyük yapmalı yada su dümeni şart sağa sola kayma yapıyor baya bi zorlandım.Ama eksiklikleri ve olumsuzlukları tespit etmekte baya bir tecrübe oldu.
Yağlı boya sonrası ağırlaşması normal ama. Neyse bir şekilde uçmuş ya, önemli olan da bu :thumbup: Ilerleyen zamanlarda tüm tespitleri daha iyi hala getirirsiniz %p