Duyuru YENI Ana Sayfa İstatistik Eklentisi Hakkında

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bugün itibarı ile ana sayfada bulunan son mesaj ve konuların gösterildiği "İstatistik" eklentisi, daha fonksiyonel olduğunu düşündüğümüz yeni bir eklenti ile değiştirilmiştir.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu eklentinin TEMEL Farkları:

1- Yeni eklentimizin AJAX özelliği bulunmakta. Yani artık ana sayfayı yenilemeden istatistik tablosu 2 dakikada bir otomatik olarak kendiliğinden güncellenmektedir.

2- Isterseniz yine ana sayfayı komple yenilemeden (-1-) REFRESH butonuna tıklayarak tabloyu manual olarak güncelleyebilirsiniz.

3- (-2-) nolu butonu tıklayarak menü yerini kendinize göre SAG-SOL-ÜST olarak değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikler makina bazlıdır. Mobilde farklı, PC'de farklı gösterim kullanabilirsiniz.

4- Menü seçeneklerine "HELI, UCAK, MULTI ve Ekipman" bölümleri ilave edilmiştir. Bu bölümlerde sadece ilgili bölümlere ait son konular görüntülenmektedir.

Hepimize hayırlı olsun, umarım sizler de bizler gibi bu eklentiyi daha çok beğenir ve severek kullanırsınız :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bende renk düzeni biraz farklı oldu nedense. Okuduğum konular da hep kırmızı:rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mehmet abi eline sağlık. :bravo:

Ekrandaki yerini bile keyfimize göre değiştirebiliyoruz, valla bu konfor bazı lisanslı yazılımlarda bile yok. %p

Maşallah demekten başka birşey yapamıyorum. :RCKolik:

Mehmet abi, çok güzel olmuş eline sağlık :saygilar:

Pozisyon bazen kendiliğinden değişiyor ama çok sıkıntı değil. Default olarak solda geliyor, ben üste aldım sabah saatlerinde iş yerinde. Aynı bilgisayar aynı IP, hatta aç kapa bile yapmadım ama biraz önce yine sola almış yine üste aldım.

Eskiden filtreleme taleplerimiz falan olurdu, Böyle ilgili ana bölümle ilgili konulara tek tıkta ulaşabiliyoruz. Tanışma konularının isimler şeklinde düzenlenmiş olması da çok iyi, eskiden her biri birbirine benzerdi "selamlar, ben geldim" gibi gibi...

Küçük bir rica olarak belki "takip ettiğim konular" da bu sekmeler dizisinde kendine bir sekme olarak yer bulabilir. Normalde takiplere tıklayınca zaten geliyor evet ama yeni bir sayfa olarak açıyor, sekmeler arası geçiş imkanı kalmıyor. Sekmelerde yer alırsa giren kişi son konularda ne var, heli konularında ne var, takip ettiğim konularda ne var... hızlıca göz gezdirebilir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Pozisyon bazen kendiliğinden değişiyor ama çok sıkıntı değil. Default olarak solda geliyor, ben üste aldım sabah saatlerinde iş yerinde. Aynı bilgisayar aynı IP, hatta aç kapa bile yapmadım ama biraz önce yine sola almış yine üste aldım.
Ben uzun süre test etmedim bu özelliği yalan yok :rolleyes: Ama bir bakayım bu tür kullanımda bende de sorun olacak mı ;)
NOT: Bu arada tarayıcı olarak ne kullanıyorsun @Rasim Öztürk ?
Eskiden filtreleme taleplerimiz falan olurdu, Böyle ilgili ana bölümle ilgili konulara tek tıkta ulaşabiliyoruz. Tanışma konularının isimler şeklinde düzenlenmiş olması da çok iyi, eskiden her biri birbirine benzerdi "selamlar, ben geldim" gibi gibi...
Tanışma konu başlıklarını yeni üye olan arkadaşlar kendileri bu şekilde açmışlar, sağolsunlar. Bu konuda ya da bu eklenti ile yaptığımız bir yenilik değil.
Küçük bir rica olarak belki "takip ettiğim konular" da bu sekmeler dizisinde kendine bir sekme olarak yer bulabilir.
Bir kontrol etmem lazım, bakalım ne yapabiliriz :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk
Ben uzun süre test etmedim bu özelliği yalan yok :rolleyes: Ama bir bakayım bu tür kullanımda bende de sorun olacak mı ;)
NOT: Bu arada tarayıcı olarak ne kullanıyorsun @Rasim Öztürk ?
Dün 1 saat kullandım. Bugün PC'yi sabahtan yeniden açtım ve üstte yerleştirdiğim menüler hala sorunsuz şekilde üstte gösterilmeye devam etti :rolleyes:
Test sırasında kullandığım tarayıcı "CHROME - Version 68.0.3440.106 (Official Build) (64-bit)

Küçük bir rica olarak belki "takip ettiğim konular" da bu sekmeler dizisinde kendine bir sekme olarak yer bulabilir.
Eklentinin hazır tablo şablonlarında ne yazık ki "Takip Konuları" listesi yok :embarras: Bu demektir ki eklenti de ciddi bir kodlama revizyonu gerekiyor.
Notlarıma aldım, müsait bir zamanda benden daha iyi kodlamadan anlayan arkadaşlardan destek almaya çalışacağım ;)

• Beğen
Tepkiler: Rasim Öztürk
İlk olarak izin dönüşü evde deneme şansım oldu yeni paneli, alışkanlık gereği üste aldım (internet tarayıcı sekmeler mantığı ile)... Sonra bir ara sola geçti üste aldım. İş yerinde yine aynı şekilde gün içinde iki veya üç kez üste aldım. Bugün şu anda yine solda. Default öyle geldiği için oturum kapanınca kendini sürekli o şekle alıyor olabilir.

Ama çok sıkıntı değil dediğim gibi, zaten değiştir deyince anlık olarak yeni pozisyona alıyor, saniye sürmüyor. Chrome'u da güncelledim şimdi, düzelir sanırım.

Edit: Chrome zaten bende de 68........106 imiş... Güncelleyince 69...........100 e çekti. Sekmeler falan biraz değişti, alışırız heralde :D
Edit2: Açılan ilk sayfada sık kullanılan siteler için kısayol eklemeyi manuel yapabilme özelliği güzelmiş.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari