Duyuru YENI Ana Sayfa İstatistik Eklentisi Hakkında

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.
Bir de zaman zaman yaşadığım sıkıntı olarak şu var ki; konu başlığının üzerine gelince istatistik çıkıyor siyah balonun içinde. İşte o tam ortaya merkezliyor kendini ve diğer konu başlıklarına da zaman zaman engel oluyor.

Örneğin; şu anda yukarıdan aşağıya align470lp, sj4000 ve çeşitli elektronik konuları var onun da altında kendi yaptığım model konusu... Kendi yaptığım model konusunun üzerine gelince istatistik çıkıyor ve sj4000 ve çeşitli elektronik konularının üzerini kapatıyor. Yukarı çıkmak istediğim zaman da istatistik balonunun içinde kalıyor, sj4000 e tıklayamıyorum.

Çözüm olarak mouse u o bölgeden komple uzaklaştırarak tekrardan üzerine getirmek ama bu sefer sj4000 üzerinde kalacak şekilde bekletmek.

Konu ismi uzun olunca sıkıntı yok biraz sağdan yine yakalıyor altı çizgiliyi ama konu ismi kısaysa istatistik balonu tamamen kapatıyor ve tekrardan yaklaşmaktan başka çözüm kalmıyor.

Bir de zaman zaman yaşadığım sıkıntı olarak şu var ki; konu başlığının üzerine gelince istatistik çıkıyor siyah balonun içinde. İşte o tam ortaya merkezliyor kendini ve diğer konu başlıklarına da zaman zaman engel oluyor.
Evet o sorunu ben de fark ettim, böyle bir hata var. Hatta başka küçük 1-2 sorun daha var eklentide :( İnşallah ilerleyen sürümlerde bu tür sorunlar çözülür.

Bu arada siyah balonu değiştirip, konu ön izleme haline getirdim. Bir kontrol eder misin benzer sorun bu yapıda da devam ediyor mu ?

Son düzenleme:
Temel mantık aynı abi, önizleme de komple kapatıyor. Ama onun güzelliği hemen değil de bir saniye sonra açılıyor, haliyle siyah balon kadar rahatsız etmiyor.

Siyah balon da aynı şekilde bir süre sonra gelse aslında hiç sıkıntı olmayacak. Yani "üzerine gelme" yerine "üzerinde bekleme" sonucu çıksa çok güzel olur. Ama öyle bir ayarı yoksa bence önizleme kalsın, en azından gezinmeyi engellemiyor.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Temel mantık aynı abi, önizleme de komple kapatıyor. Ama onun güzelliği hemen değil de bir saniye sonra açılıyor, haliyle siyah balon kadar rahatsız etmiyor.

Siyah balon da aynı şekilde bir süre sonra gelse aslında hiç sıkıntı olmayacak. Yani "üzerine gelme" yerine "üzerinde bekleme" sonucu çıksa çok güzel olur. Ama öyle bir ayarı yoksa bence önizleme kalsın, en azından gezinmeyi engellemiyor.
Dediğin gibi mantık aynı sadece konu içeriğini çekmek için ilave geçikme eklenmiş gibi. Ama bu da sorun olabiliyor.

Şimdilik, daha iyi bir çözüm buluncaya kadar "Konu üzerinde gelince bilgi paylaşım" özelliğini tamamen DEVRE DIŞI bırakıyorum.

Siyah balon yeniden aktif edilmiş ve üst satırları kapatmayacak şekilde sağa doğru kaydırılmıştır :)

NOT: Bu arada OKUNMAMIŞ mesajlar için hem YENI ikonu hem de ZEMIN farklı renk olduğu için yazı tipi KIRMIZI'dan SİYAH'a döndürülmüştür.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

NOT: Bu arada OKUNMAMIŞ mesajlar için hem YENI ikonu hem de ZEMIN farklı renk olduğu için yazı tipi KIRMIZI'dan SİYAH'a döndürülmüştür.
Okunmamış konu SABIT bir konu ise sadece YENI ifadesi çıkıyor, ZEMIN rengi şu aşamada değişmiyor, yeni fark ettim. İlk fırsatta düzelteceğim.

Bu çok iyi olmuş abi, özellikle mobil arayüzdeyken, eğer fazlaca okumadığım konu varsa kıpkırmızı br ekranla karşılaşıyordum. 1-2 gün önce fark ettim yeni düzenlemeyi, ama yeni yazabildim :D

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari