yeni fpv ucagim

sorunu buldum ucagi stall ettim , dusmeden hemen once arkami donup baska bir seyle ugrasiyordum ucak epey uzaklasmisti gaz kapaliyken donus verdim fpv ekranindanda kontrol etmeyip ucak dengesini kaybedince gaz acmadan sag sol yapmaya calistim ve stal oldu .
model haddinden fazla agir oldu oldukca yuksek hizda ucabiliyordu .
neyse daha hafif bir model inşasina basladim ,
govde hemen hemen bitti fotoblok yerine govde ve kanatta depron kullaniyorum bazi yerlere 2mm balsa takviyesi.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ali Osman SEVİM
Ellerinize sağlık. Başarılı bir çalışma olmuş. Uçağı elle havaya bırakmayı anlıyorum da iniş takımı olmayan uçakları kırmadan indirmeyi nasıl başarıyorsunuz onu hep merak etmişimdir :)

Ellerinize sağlık. Başarılı bir çalışma olmuş. Uçağı elle havaya bırakmayı anlıyorum da iniş takımı olmayan uçakları kırmadan indirmeyi nasıl başarıyorsunuz onu hep merak etmişimdir :)
aslinda inis takimsiz ucaklari indirmek daha kolay ayrica ucus kontrolcusuyle uctugundan kolayca govde uzerine inis yapabiliyor , govdenin alta yuzeyide sert sunger kapli oldugundan zarar gormuyor.

aslinda inis takimsiz ucaklari indirmek daha kolay ayrica ucus kontrolcusuyle uctugundan kolayca govde uzerine inis yapabiliyor , govdenin alta yuzeyide sert sunger kapli oldugundan zarar gormuyor.

Cevap için çok teşekkür ederim. Şayet imkanınız olursa bizlere bir video aracılığıyla canlı bir iniş örneği gösterebilir misiniz? Bu tür inişleri uzun çalılık gibi darbeyi emici yerlere yapıldığını düşünüyordum. İniş takımı olmadan nasıl iniş yapıldığını görmek yararlı olabilir benim için. Bir de uçuş kontrolcüsü gövde üzerine iniş yapmayı nasıl sağlıyor? Bunun için FC içindeki ayarlarda bir mod mu açmak geekiyor?

fc icinde landing ayarlari mevcut ancak pek kullanisli olmadigindan kullanmiyorum , normal fbwa modu yani gyro kontrolleriyle ucagin duz bir seviyede roll pitch ekseninde seyretmesini sagliyor , inislerde bundan dolayi kolay ve guvenli oluyor .
diger fpv ucagimdaki normal bir inis videosu ekleyim .
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Burak HAYIRLI
fc icinde landing ayarlari mevcut ancak pek kullanisli olmadigindan kullanmiyorum , normal fbwa modu yani gyro kontrolleriyle ucagin duz bir seviyede roll pitch ekseninde seyretmesini sagliyor , inislerde bundan dolayi kolay ve guvenli oluyor .
diger fpv ucagimdaki normal bir inis videosu ekleyim .
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkür ederim. Simulatörde uçuş yaptığımda inişte biraz sorun yaşıyorum. Belki de söylediğiniz kontrollerle gerçek bir uçak ile daha rahat iniş yapılabilir. Tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Burak Ağcayazı
sorunu buldum ucagi stall ettim , dusmeden hemen once arkami donup baska bir seyle ugrasiyordum ucak epey uzaklasmisti gaz kapaliyken donus verdim fpv ekranindanda kontrol etmeyip ucak dengesini kaybedince gaz acmadan sag sol yapmaya calistim ve stal oldu .
Uçak havada ama siz arkanızı dönüp başka bir şeyle mi uğraşıyordunuz demek :eek::rolleyes: FPV özelliği bu olsa gerek :laugh:

• Haha
Tepkiler: Türker Akgün