Yeni kumandam spektrum dx8 hakkında sorum var

Türker Akgün' Alıntı:
Faydalı oluyorsa ne mutlu bize. :saygilar:
yakinda sirketin kiraladığı helikopter kaptanı erkan kaptandan kontağı alip bir tur atmak için izin isteyecem :D
olmazmi Türker bey sizler sayesinde bir çok arkadaşlar real yardim ve destek olmadan tek başına model hobi pilotu olabiliyor.daha siz ve sizin gibi ustaların öğreneceğiz çok şey var :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aman yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar.. :D
Rıfat , aslında olabildiğince orjinal ekipman kullanımı taraftarıyım.Spektrumun alıcıları , daha doğrusu ispatlı tüm kumandaların alıcıları ve yan ekipmanları , birazcık pahalı olduğu için , ben bu sebeple narenciye kullanıyorum.Ha bende sıkıntı olmadı ama başkasında olabilir , bu fiyat -kalite ikileminde başımıza gelebilecek bir durum , orjinallerinde olmaz mı sıkıntı , onlarda da olabilir ama birisinde risk yüzde 10 iken , diğerinde yüzde 50 olabilir.Şans işi yani... :RCKolik:
Abi hiç öyle düşünme, benim goblinde 2 adet orjinal satellite var, yerleşimi bile 90 derece olacak şekilde çok düzgündü, kumandadan çıktı, eminim güvenemeyip takmadığım orange 3 kanal,sbus olsaydı çıkmazdı, sinyal karışması vs olmuş olabilir, ancak şunu söyleyebilirim, orange ile gözümün görmediği noktaya kadar uçakla çıktım, en ufak bir problem olmadı. Mesafeyi şöyle anlatayım full gazı bir anda kapattığımda motor yaklaşık 1 sn sonra gaz kesiyordu, o kadar uzaktaydı.

Kağan kardeşim , bu belki bir şanssızlık olmuş olabilir , ama yine de orjinale olan güveni yitirmemeli...Güvenmek zorundayız daha doğrusu ... :D Bende orange alıcılara güveniyorum ve kullanıyorum da zaten , ama orjinal ya da klon olsun hiçbirinin imalat aşamalarını ve malzeme kalitesini bilemiyoruz , belki orjinale döktüğümüz paranın çoğu marka ve reklam paylarına gidiyordur büyük ihtimalle ve belki içindeki ekipmanlar bile aynısıdır , bunu elektronikçi arkadaşlarımız daha iyi bilirler , yine de mümkün olduğu kadar , orjinal kullanmak daha aklıma yatkın geliyor. Keşke imkanım olsa da kullanabilsem :)
Diğer taraftan klonların yaptığı işi de göz ardı edemem , gerçekten çalışıyorlar , fakat dediğim gibi fiyat-kalite orantısında her zaman yüzde 50 risk var , iki gün iyi çalışıp , üçüncü gün bozulma durumu olabilir , yani havada klon alıcı ile başımıza gelebilecek bir talihsizlik sürpriz olmaz , ama orjinalde oluyor malesef :laugh:
Ne bileyim , biraz imkan , biraz tercih meselesi , 500-1000 liralık bir modeli istediğimiz elektroniğe teslim etmek kolay gibi , 3000-5000 bandında bir modeli kendi adıma teslim edebilir miyim , bilemiyorum...... :laugh: :RCKolik:

Şimdi orjinal de olsa bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var. Işıklar sürekli yanmayıp, yanıp sönüyorsa, belli bir mesafenin dışında (ki bu çok uzak bir mesafe değil) failsafe'e girip model kendini bırakabilir. Pili bağladıktan sonra alıcılara bi bakmak lazım, swashı sliderı kontrol ederken ona da bakılabilir.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Aman yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar.. :D
Rıfat , aslında olabildiğince orjinal ekipman kullanımı taraftarıyım.Spektrumun alıcıları , daha doğrusu ispatlı tüm kumandaların alıcıları ve yan ekipmanları , birazcık pahalı olduğu için , ben bu sebeple narenciye kullanıyorum.Ha bende sıkıntı olmadı ama başkasında olabilir , bu fiyat -kalite ikileminde başımıza gelebilecek bir durum , orjinallerinde olmaz mı sıkıntı , onlarda da olabilir ama birisinde risk yüzde 10 iken , diğerinde yüzde 50 olabilir.Şans işi yani... :RCKolik:
kesinlikle ama bu clone ürünler olmasaydı çoğu arkadaşımız bu pahali hobiden mahrum olacakti.onerilerin icin saol hakan abi

Bende de tüm modellerde orange alıcı var. Daha hiç orijinal alıcı kullanmadim.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şimdi orjinal de olsa bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var. Işıklar sürekli yanmayıp, yanıp sönüyorsa, belli bir mesafenin dışında (ki bu çok uzak bir mesafe değil) failsafe'e girip model kendini bırakabilir. Pili bağladıktan sonra alıcılara bi bakmak lazım, swashı sliderı kontrol ederken ona da bakılabilir.
anladığımız kadariyla kontroller çok onemli orginal yada clone her ne olursa olsun bu işin bir riski oldugu gercegidir.burada benim için riskin orani onemli degil.kumandaya ve alıcıya hiçbirzaman guvenmeyip uçuş öncesi bind bağlantı swash tepki gibi önemli unsurlar her seferinde gözden geçirilip sonra Start verilmeli.ornek olarak elektronik olarak orginal aldığınız üründe hatalı çıkabiliyor yada kısa süre içerisinde bozulabiliyor.bana kalırsa klon ürünler fiyatları doğrultusunda iyi iş çıkarabiliyor diye dusunuyorum :agreed:

orange 6 kanal alıcı hk da şansıma backorder :(

rifat dirikolu' Alıntı:
bana kalırsa klon ürünler fiyatları doğrultusunda iyi iş çıkarabiliyor diye dusunuyorum :agreed:

Klonlar istediği kadar başarılı olsun, mükemmel iş çıkarsın... İnsanın içini rahatlatmaya yetmiyor. Bir sıkıntı olsa karşımda muhatabım yok. O kumanda o orjinal satellite ile çalışmak için yapılmış. Sorun olmaz mı, illa ki olur. Ben hiç yaşamadım şükür ki... Klon kullanıp yaşamayanlar da var çok sayıda...

Ama dediğim gibi içim rahat etmez. Beş bin lirayı beş dolarlık alete güvenip havaya gönderemem. 450 serisi olsa neyse... 600 için olmaz ama. Tabi bunlar kendi görüşlerim.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ama dediğim gibi içim rahat etmez. Beş bin lirayı beş dolarlık alete güvenip havaya gönderemem. 450 serisi olsa neyse... 600 için olmaz ama. Tabi bunlar kendi görüşlerim.
benim Heli 450 :D

Hayırlı olsun öncelikle benimde ilk kumandam Dx8 di . Tm1000 için alıcı ile kullanmak gerekmiyor direkt satellite ve ümite ile kullanabiliyorsun goblin 700 ümde kullanıyorum gayet başarılı ama 450 için takmaya değmez diye düşünüyorum motor ısısı zaten fazla olmaz birtek volt göstergesi işine yarar rpm de çok önemli değil 450de governor ayarı yapılmıyor bildiğim kadarıyla ama eğlencelik kullanabilirsin. Satelliteye gelince orjinalden şaşma ve kalkmadan önce ışığının direkt yandığını kontrol et bir arkadaşımın goblini bu yüzden kırım yaşadı 1000 tl masraf çıktı . Ar8000 ve üzeri kesinlikle satellitesiz çalışmıyor bir ara baya tartışmasını yapmıştık Rasim kardeşimle fakat Ar6100 -6200 -6210 gibi alıcılar satellitesiz gayet güzel kullanılabiliyor.ama 450 sınıfında üniteye orjinal bir satellite dsmx al derim ben orange satellite ile sinyal kesilmesi yüzünden 1 kırım yaşadım 450 de ama şans işi bu

Rasim Öztürk' Alıntı:
Klonlar istediği kadar başarılı olsun, mükemmel iş çıkarsın... İnsanın içini rahatlatmaya yetmiyor. Bir sıkıntı olsa karşımda muhatabım yok. O kumanda o orjinal satellite ile çalışmak için yapılmış. Sorun olmaz mı, illa ki olur. Ben hiç yaşamadım şükür ki... Klon kullanıp yaşamayanlar da var çok sayıda...

Rasim duble satellite ile baya bir rahattı içim ama ah o failsafe yok mu :lol: :lol:

Allah'tan skidlerin üzerine indi, pallerde hiçbirşey yok, bir link, kanopi vs. Ha şimdiki kanopim çook daha yakışıklı, şuan heliyi resmen çok daha fazla seviyorum ancak insanın canını çooook sıkıyor yepyeni goblini yer ile buluşturmak :lol: :lol: :lollol:

Mevzu bence istediğini kullanıp denedikten sonra güvenmek lazım..

Orjinal satellite 'a laf yok da , benim hep ısrarla anlattığım bir konu var. Gerçekten full range olması için full range satellite 'ler kullanılmalı, uzun antenli olanlardan

Hayirdir Kağan gecmis olsun, hic haberimiz olmadı ? Ne oldu da failsafe gecti, sebebini bulabildin mı ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rifat abi yeni kumanda hayirli olsun guzel tercih [emoji106] alıcı ya da sat ne alacaksan lemonrx oneririm. Google'a lemonrx yaz orjinal sitesi cikar oradan al 4 dolar kargo ucreti aliyorlar ve kargo gayet hizli bana 1 haftada geldi.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkay Eğmür' Alıntı:
Rifat abi yeni kumanda hayirli olsun guzel tercih [emoji106] alıcı ya da sat ne alacaksan lemonrx oneririm. Google'a lemonrx yaz orjinal sitesi cikar oradan al 4 dolar kargo ucreti aliyorlar ve kargo gayet hizli bana 1 haftada geldi.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
saol Berkay Allah olmayana nasip etsin. evet baktım fiyatları uygun .bir arkadasla görüşüyoruz 6kanal orginal alıcı ve satellite var satılık bakalım belki alabilirim.