Yeni LOGO 700 XXtreme Yolda mi Acaba :)

Yeni LOGO 700 XXtreme Yolda

En çok merak edilen ağırlık mevzuu da kabaca belli olmuş :)

Stanttaki yetkililer 690sx ten sadece 100g daha ağır olduğunu söylemişler. Bu da demek oluyor ki 690sx in 12S-5000 lipolarla yaklaşık 4.8kg geldiği düşünülürse, 12S-5000 lipolarla Logo700xxtreme V2 yaklaşık 4.9kg gelecek yada belki 5kg olur o....

Eski versiyona göre (5.5kg), güzel bir azalma olmuş ;) Tipi ve frame tasarımı da hoş... Mikado soldan atağa kalkıyor :laugh:

En cok merak edilen ağırlık kısmı da netleşmiş demek ki :halay:

Darısı Logo 480 basına diyelim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Logo 480 i de sormuşlar abi, Rainer vstabi forumda 700 den sonra 480 i plastik frame yapacağız demişti. Fuarda net bişey dememişler... Zaten 700 de yaza çıkacak, şunu piyasaya sürmeden o tarafa kanalize olmazlar.

Bi foto daha gelsin :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben beğendim yeni 700'ü. :coolxf:

Bakalım plastik Main Frame'in iki parçalı olması gerçekten düşünüldüğü gibi bir artı sağlayacak mı. Hafiflemesi çok iyi olmuş. :laugh:

Çok güzel ya kırımsız uçuşlar şimdiden,merakla bekliyoruz :eek:

Daha piyasaya çıkmasına birkaç ay olan, bir süre denenmesinde fayda olan, daha fiyatı bile belli olmayan modeli kim alacak ki, kim nasıl alsın ki :laugh:

Bu arada ağırlık konusunda bir düzeltme :)

Bilgiyi paylaşan katılımcı kişinin bir hatası olabilir, hemen hemen 690sx ağırlığındaymış. 100g değil belki 10g daha ağırdır yanlış hatırlamış olabilirim, hemen hemen aynı ağırlıkta demişlerdi diyor, bi tık fazla sadece diyor... En kötü ihtimalle 100gr ağır olsun, bu boyutta çok sorun değil zaten.

Bu modele çok da abartı motora gerek olmayabilir, 120-130A esc yeterli olabilir... Bu çok önemli gerçekten çünkü 160-200A bandındaki escler gerçekten çok pahalı, 120-130 lar ise yer yer uyguna bulunabiliyor.

Yeni frame eskisi kadar geniş büyük çarşaf gibi değil, saddle tipi değil pil yerleşimi. Frame de uzamayınca, stick tipi yerleşimde öndeki pil biraz çıplak kalmış, burundan çarpmalarda kesin gider... Arka kısmı ise gerek form olarak, gerek kuyruk servosu yerleşimi olarak plastik seri logo 550-600-690 lar gibi...

Ünite bölümü de çok geniş çok yeterli, oraya birçok şey koyulabilir :)

Dipnot; Kit VTX pallerle gelecekmiş... Şekli bi acayip, performansını zaman gösterecek.

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Bu modele çok da abartı motora gerek olmayabilir, 120-130A esc yeterli olabilir... Bu çok önemli gerçekten çünkü 160-200A bandındaki escler gerçekten çok pahalı, 120-130 lar ise yer yer uyguna bulunabiliyor.
Mikado'nun yeni 700'ün pazarlanması konusunda yaptığı bir hata var diye düşünüyorum. :rolleyes: Bence eski versiyonu hafif makyajlayıp karbon edition olarak satmaya devam etmesi gerekirdi. Çünkü üst segmentte modele para harcamayı seven, beklentisi çok fazla performans olmayan, karbon görüntüsünü seven, özetle piyasada daha az görülebilen modellerden hoşlanan bir kitle de var diye düşünüyorum.

Rasim'in söylediği avantajlar çoğumuz için gerçekten çok güzel, daha ekonomik bir şekilde Logo 700 sahibi olabiliriz. :halay: Ama Kosmik alıp takmak için model arayan bir modelciyseniz bu pek cezbedici olmayabilir. :laugh:

Türker abi bence 2017 ile birlikte karbon satmaya devam edeceklerdir. Plastik versiyonun çıkış sürecinde diğerinin satışını tamamen durdurup, bunun piyasasını hazırladılar, beklenti oluştu, yaza çıkarırlar bir süre sadece bunu satarlar sonra ikisi ile devam ederler diye düşünüyorum.

En büyük eleştiri ağırlıktı... Cüssesine heybetine kimsenin bişey dediği yok da, 5.5kg rtf ağırlık biraz fazla :) Almanya'da bir yasa da var, 5kg dan ağır modellerin ortalık yerde serbestçe uçmasını sınırlayan. (onaylanmamış alanlar, kulüplerin arazileri hariç otlak mera çayırlık alanlar vs.) O yüzden hedefi maks. 5kg olarak belirlemişlerdir tasarım esnasında...

Kosmik 160A... 530 dolar...
YGE 160A ... 380 dolar...
Scorpion 160A... 320 dolar...
Castle 160A... 300 dolar...

Bin lira bir esc için çok :D Binbeşyüz, iki bin aşırı... :D

Böyle bir makineye;

Scorpion 130A opto esc 200 dolar, RJX HV esc ler 521HV serisi dört tanesi 300 dolar, Scorpion motor maks. 250 dolar, VTX paller zaten üzerinde gelir... Ünite kim neyi kullanıyorsa aynen devam, belki Vbar Neo'lu kitler de çıkar... Kit fiyatı da ne olur bilinmez, ana pal ve kuyruk pali ile 750-800 dolar civarında kalırsa güzel olur...

Çeken arkadaşın açı eh işte, pek ideal değilmiş ama yine de güzel bir uçuş yeni canavardan, Kyle Dahl'ın ellerinde :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Daha piyasaya çıkmasına birkaç ay olan, bir süre denenmesinde fayda olan, daha fiyatı bile belli olmayan modeli kim alacak ki, kim nasıl alsın ki :laugh:
Adem Bey birilerine iyi temenniler de bulunmuşta kırımsız Uçuşlar dilerim diye. :laugh:
Ben de dedim kim almış ki ;D

Herhalde ilk alacak arkadaş içindi iyi dilekleri :saygilar:

İlk ödülünü de aldı Mikado'nun çiçeği burnunda helisi... Rotorlive 2nd...

Rasim Öztürk' Alıntı:
İlk ödülünü de aldı Mikado'nun çiçeği burnunda helisi... Rotorlive 2nd...
Arkadaş da benim gibi hemen iniş takımlarını BEYAZ'ı ile UPGRADE yapmış :laugh: ;D