Yeni Modelim: Trex550e DFC & V-BAR

Deniz Sert

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar abiler son model macaramı ancak paylaşıyorum zira model bitmeden paylaşmak istemedim :) Trex 550 E DFC aldım biraz upgrade yaptım içime sinen bir model oldu :) Fazla birşey yazmıyorum resimlere bırakıyorum merak ettiğiniz birşey varsa sormaktan kaçınmayınız ;) :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Güzel bir model oldu acayip memnunum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

DenizSERT' Alıntı:
Evet arkadaşlar abiler son model macaramı ancak paylaşıyorum zira model bitmeden paylaşmak istemedim :) Trex 550 E DFC aldım biraz upgrade yaptım içime sinen bir model oldu :) Fazla birşey yazmıyorum resimlere bırakıyorum merak ettiğiniz birşey varsa sormaktan kaçınmayınız ;) :D
İyi düşünmüşsün Deniz. Zira biz de bir iki olay sonrasında bundan sonra modelin Maiden yaptıktan sonra konuyu paylaşmanın daha doğru olduğu kararına vardık :D

Öncelikle eline sağlık, bol resimli güzel bir konu olmuş :thumbup: Maşallah bütüm upgrade takmışsın modele ve de yakışmışda %p

Gördüğüm kadarı pil olarak NanoTech kullanıyorsun. Normalde genelde bu piller problemli, sen memnun musun peki ?? Mesela eğer Buzzer takarsan, 1-2 Tic Toc sonrası celler arası fark hemen açılıyor ve başlıyor pil ötmeye :-\ Yani en azından benimkilerin hepsi bu şekilde tepki veriyor :'( Zaten çoğunda da 1 sene sonra cellerden bir kaça çöktü :(

Deniz eline sağlık oldukça şık ve özenli toplanmışsın.

Hayırlı olsun , kırımsız uçuşlar dilerim. %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İyi düşünmüşsün Deniz. Zira biz de bir iki olay sonrasında bundan sonra modelin Maiden yaptıktan sonra konuyu paylaşmanın daha doğru olduğu kararına vardık :D

Öncelikle eline sağlık, bol resimli güzel bir konu olmuş :thumbup: Maşallah bütüm upgrade takmışsın modele ve de yakışmışda %p

Gördüğüm kadarı pil olarak NanoTech kullanıyorsun. Normalde genelde bu piller problemli, sen memnun musun peki ?? Mesela eğer Buzzer takarsan, 1-2 Tic Toc sonrası celler arası fark hemen açılıyor ve başlıyor pil ötmeye :-\ Yani en azından benimkilerin hepsi bu şekilde tepki veriyor :'( Zaten çoğunda da 1 sene sonra cellerden bir kaça çöktü :(
Evet abi biraz aldım haber vermedim gibi oldu ama napalım :) bütün hepsini alamamışız Mordo abinin resimleri görünce sıyırıyorum valla :D
Nanodan memnun değilim yüklenmeye gelmiyor benim hızıma asla yetişemiyor ama hücreleri dengeli.

Arda Erkan' Alıntı:
Deniz eline sağlık oldukça şık ve özenli toplanmışsın.

Hayırlı olsun , kırımsız uçuşlar dilerim. %p
Teşekkür ederim bu işi yapan biri olarak kendi modellerime eksra özen göstermem gerekiyor :)

Öncelikle yeni modelini güle güle kullan Deniz, paylaşım için ayrıca teşekkürler. ;) Gayet detaylı fotoğraflandırmışsın, keyifle takip ettim. :thumbup:

Çok genç bir arkadaşımızsın, pilotajın da advanced 3D seviyesine çok yakın gördüğüm kadarıyla. Öncelikle seni canı gönülden tebrik ederim. :bravo: Önün çok açık ve bu şekilde çalışmaya devam edersen dilediğin her noktaya ulaşabileceğini düşünüyorum. %p

Yalnız bence abilerinin tavsiyelerini de kulak arkası etme derim. Bu hobide kendine fazla güven insanın başına fekaletler getirebiliyor. Daha geçtiğimiz aylarda Amerika'da Align'ın 19 yaşındaki test pilotu hayatını kaybetti, eminim bilgin vardır. :(

Başta kendi sağlığın ve çevredeki insanların sağlığı için dikkatli olmanı ve gereksiz risk almamanı öneririm. İnan bana sadece tek bir olay herşeyin sona ermesine yeter de artar bile.

Hepimiz gelecekte senin başarılarını görerek gururlanmayı istiyoruz. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Öncelikle yeni modelini güle güle kullan Deniz, paylaşım için ayrıca teşekkürler. ;) Gayet detaylı fotoğraflandırmışsın, keyifle takip ettim. :thumbup:

Çok genç bir arkadaşımızsın, pilotajın da advanced 3D seviyesine çok yakın gördüğüm kadarıyla. Öncelikle seni canı gönülden tebrik ederim. :bravo: Önün çok açık ve bu şekilde çalışmaya devam edersen dilediğin her noktaya ulaşabileceğini düşünüyorum. %p

Yalnız bence abilerinin tavsiyelerini de kulak arkası etme derim. Bu hobide kendine fazla güven insanın başına fekaletler getirebiliyor. Daha geçtiğimiz aylarda Amerika'da Align'ın 19 yaşındaki test pilotu hayatını kaybetti, eminim bilgin vardır. :(

Başta kendi sağlığın ve çevredeki insanların sağlığı için dikkatli olmanı ve gereksiz risk almamanı öneririm. İnan bana sadece tek bir olay herşeyin sona ermesine yeter de artar bile.

Hepimiz gelecekte senin başarılarını görerek gururlanmayı istiyoruz. ;)
Abi öncelikle güzel yazın için teşekkür ederim :) Pilotaj seviyelerini bilmiyorum Umarım fazla bişi kalmamıştır bir yarışmaya girecek düzeye :D Dikkat konusuna gelirsek evet bu zamana kadar her türlü deliliği yaptım artık daha fazla zorlamamam lazım diye bende düşünüyorum uyarı ve öneriler için teşekkürler :)

DenizSERT' Alıntı:
Evet abi biraz aldım haber vermedim gibi oldu ama napalım :) bütün hepsini alamamışız Mordo abinin resimleri görünce sıyırıyorum valla :D
Nanodan memnun değilim yüklenmeye gelmiyor benim hızıma asla yetişemiyor ama hücreleri dengeli.
Peki uçuş sırasında Buzzer kullanıyor musun ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki uçuş sırasında Buzzer kullanıyor musun ??
hayır abi almayı unuttum malesef :D benim uçuş şöyle oluyor 2 dakka %100 flat son 1.5 dakka %70 flat sonra güzel bi hold burun selamı bitti :)

Çok iyi iş çıkarmışsın. Uçuş da çok güzeldi. Tebrikler..

Deniz Merhaba. SAna bir sorum olacak. Bu V-Bar ayarlarını yaparken Cyclic açısını nasıl ayarladın.

Ben Cyclic sekmesinden 8 derece olarak ayarlıyorum. Ama ayar bittikten sonra swash plate hala çok fazla hareket ediyor. Yani aileron ve elevatör komutlarında swash çok fazla yatıyor. ben de "swash" sekmesindeki şapkaya basınca çıkan "travel and reactions" menüsünden "cyclic ring" değerini kısarak ayarladım. doğru mu yaptım bilemiyorum.

Cahit Kaş' Alıntı:
Deniz Merhaba. SAna bir sorum olacak. Bu V-Bar ayarlarını yaparken Cyclic açısını nasıl ayarladın.

Ben Cyclic sekmesinden 8 derece olarak ayarlıyorum. Ama ayar bittikten sonra swash plate hala çok fazla hareket ediyor. Yani aileron ve elevatör komutlarında swash çok fazla yatıyor. ben de "swash" sekmesindeki şapkaya basınca çıkan "travel and reactions" menüsünden "cyclic ring" değerini kısarak ayarladım. doğru mu yaptım bilemiyorum.
Çok fazla hareket etmesi 8 dereceyi geçtiği anlamına gelmeyebilir abi setup sonrası kontrol etmekde fayda var bide sağ ve sol ileri ve geri arasında hep fark çıkar düşük olanı baz almak gerekiyor benim vbar express olduğu için alt menüyü bilmiyorum ama seni tatmin ettiyse olmuştur zira vbar rate modda 3d yapabilen bi gyro fazla kafaya takmamak lazım :)

Teşekkürler Deniz. Artık çok kafaya takmıyacağım o açı değerini

benimde düşündüğüm bir model 550 serisi toplam maliyeti ne oldu acaba kumanda alıcıları servolar pil hepsi yani. birde iki model arasında kaldım aling trex 550 pro ve blade 550 x pro aralarında 300$ yakın bir fark var acaba hangisini tercih etmeliyim. 3d tecrübem şu anlık yok wltoys v922 siparişimi banggoodan verdim 20 güne gelir kumandasında sim girişi de var artık sim adaptör alıp v922 ile de pratik yapıp 550 hayalime ulaşırım şu an kullandığım model double horse 9101 :)