Yeni oyuncağım Trex 700 L DOMINATOR

Oğuz Gün

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Uzun süre ara verdiğim modelciliğe Micro larla geri döndüm ama maalesef bu merer şişede durduğu gibi durmuyor derler ya aynı hesap :) dayanamayıp 700 dominatör almış bulunmaktayım. Sanırım kuruluma 1 ay sonra falan başlayacağım taşınma durumları olduğundan arada zarar görmesini istemem. Daha önce 700 nitro ya sahip olmama rağmen bu modelde beni en çok şaşırtan ve etkileyen canopy boyutu ve motorunun boyutu resimlerle alakası yok. Motor su bardağı büyüklüğünde kanopy rahatlıkla 450 lik bir modeli içine alabilecek boyutta. Kurulum yapacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Modeli alırken tek hesaplamasığım pil oldu aslında aklıma geldi ama küçümsedim biraz 3 -5 pilden ne olacak diye. Ama göründüğü gibi değil. Ucuzundan almak istesem tanesi 200 tl bir uçuş için 7 dakika için 1 takım 2 adet yani 400 tl . En az 3 takım olmalı ki alana gittiğine değmeli 1200 tl. Bu en ekonomik pil için geçerli. (Zippy turnigy rhino). Kaliteli almak istenirse orta kalite pulse gibi 300 civarı 700 e kader adet fiyatı değişiyor. Yani işin özü modele verilen para kadar pilede ayırmak gerekiyor. :( bu nedenle kurulum bittikten sonra sanırım birkaç ayda pil için maddiyat ayarlamakla geçecek. Ama her ne kadar uçması için baya zamanı olsada model gerçekten mükemmel ötesi. Kuruluma başladığımda ayrı ayrı resimleyip ekleyeceğim.

TEKNIK Bilgiler
● Castle EDGE HV 120 Brushless ESC x 1
● 800MX Brushless Motor(520KV) x 1
● BL815H High Voltage Brushless Servo x 3
● BL855H High Voltage Brushless Servo x 1
● Gpro Flybarless System
● 6S Li-Po 4500 ~ 5200mAh x 2

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Yeni oyuncağım Trex 700 L DOMINATOR

Montaj resimleri icin Rezerve

Şimdiden kırımsız uçuşlar dilerim. Birde moralinizi bozmak gibi olmasın en iyi pille ancak 5 dakika Soft uçarsınız, ondada pil hücre başına 3.7 ye düşer. En iyi pille 4½ ensaglıklı süre.
7 dakikalar hayal yani.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Modeliniz hayırlı uğurlu olsun. İyi günlerde kullanın.

Yazdıklarınızı okurken bir takım pille 7 dakika uçtuğunuzu gördüm , eğer kafa turu çok düşük değilse 7 dakika lipo pillerle uçmak pillerin aşırı boşalıp en kalitelisi bile olsa kısa sürede kullanılmaz hale gelmesi demektir. Sizinde dediğiniz gibi piller gerçekten model parasına mal oluyor. O yüzden en uzun ömürde kullanmak için hücre başına 3.7 volun altına inmemek gerek.

Gene bu vesile ile okuyan arkadaşlara pillerin pahalı olduğunu ve model alırken planlamaların pile göre yapılmasını tekrar hatırlatıyorum. Sadece kendine özel bir pil kapasitesi kullanan modellerden kaçınılması gerekir.
Örnek vermek gerekirse 5000 mah 6S pillerimiz varsa bu pili kullanan modeller:
500 (430 mm pal) boyutu : Gaui X4II
Gerçek 500 (500 mm pal ) boyutu : Goblin 500
550 boyutu : Trex 550 vb
700 Boyutu : Tüm 700 boyutu modellerde iki adet.

Örnek elimizde 3200 mah 6S piller varsa:
Trex 500 ve Trex 600 (iki adet pil ile) dışında modeller için farklı boyutta pil almak gerekir.

Standart dışı pil kullanan (kendine has boyut) modellere örnekler:
Goblin 630 (4100-4200 mah) , Gaui X5 (4000 mah , modifikasyonla 4500 mah)

Ek olarak nanotech pillere verilen para çöpe atılmış para demektir, o yüzden uygun fiyatlı pil aranıyorsa turnigy tercih edilmelidir.

Tekrardan hayırlı olsun.

Hayırlı olsun.........Güzel model.....Kırımsız uçuşları olsun inşallah...... :saygilar:

Oğuz yeni modelin hayırlı uğurlu olsun öncelikle :thumbup:

Elektrikli modellerin özellikle büyük modellerin en büyük sıkıntısı ne yazık ki pil ve iyi şarj cihazı :embarras: Bunlar ciddi bir yatırım gerektiriyor :-\

Ilker hocama aynen katılıyorum, Nanotech pillerden uzak durun ve eğer mümkün ise de az olsun ama kaliteli pil alın derim ;)

Bu arada ilerleyen aşamalarda montaj resimleri için ilk 4 mesajı senin adına rezerve ettim. Sonradan resimleri buraya ilave edebilirsin :) Ama ilave edince yeni mesajla haber vermeyi unutma ki gözümüzden kaçmasın ;)

Öncelikle bütün arkadaşlarıma abilerime iyi niyetleri için çok teşekkür ederim. Elektrikli olarak daha önce 600 esp uçurduğımdan alan turunda 8 buçuk dakika rahat uçuyordum. Bu nedenle 7 dakika havada kalacağımı düşünüyordum ki bu rakam gerçekten çok düşük 3 takım pilde kurtarmaz bizi bu durumda. Rezerve içinde çok teşekkür ederim. Aklıma gelmişti ama bir ay sonra başlayacağımdan yeni konu açarım diye düşünmüştüm ama konu kirliliğine gerek yok buradan paylaşırım tabi bu sürede bizden önce birileri dominatör alıp paylaşmazsa :) Şimdiye kadar alt seviye kullandığım pillerde turnigy nanotech de olsa düzde olsa gerçekten çok çabuk bozulup elden çıkıyor. Zippy Ler hem fiyatı daha ucuz hemde daha dayanıklı.İki arkadaşla görüştüm. İkisindede Gens Ace 5200 Mah 45c pil 4 er adet. 1 tanesi 10 uçuş falan yapmış 4 üne 1000 tl istiyor. Diğer arkadaş konneltörleri takılmamış sıfır durumda tanesine 350 tl istiyor 1400 tl. Gerçekten çok yüksek rakamlar. Karar vermek bütçe ayırmak çok zor. Şarj aleti olanakta iki hafta önce forumdan bir abimizden bu linkteki şarj aletini aldım sıfır olarak. İngiliz marka aklımda değil güç istasyonu ile birlikte. Sanırım kalite olarak yeterli gelir ama aksi daha iyi anlayan arkadaşlar yorumlarınızı alabilirim daha uygun alırım.

Oğuz Bey modeliniz hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:

Gelişmeleri merakla takip ediyoruz. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Oğuz Bey modeliniz hayırlı uğurlu olsun. :thumbup:

Gelişmeleri merakla takip ediyoruz. :RCKolik:

Çok teşekkürler. Çok sabırsızlamıyorum biran önce kurmak için. Taşınmam bitsin ilk işim kurup sizlerle paylaşmak olacak.

Bu arada Oğuzhan yeni fark ettim ama kitin içinden FBL ünite olarak GPRO çıkıyormuş. Desene Türkiye'de ilk kullananlardan birisi olacaksın :halay:

Bu arada ilk mesaja ürün ile ilgili bazı teknik bilgiler ve temsili resimler ilave ettim :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada Oğuzhan yeni fark ettim ama kitin içinden FBL ünite olarak GPRO çıkıyormuş. Desene Türkiye'de ilk kullananlardan birisi olacaksın :halay:

Bu arada ilk mesaja ürün ile ilgili bazı teknik bilgiler ve temsili resimler ilave ettim :thumbup:

Teşekkürler abi sanırım öyle olacağız. Sayende konumda renklendi. Biraz nazara açık hale geldik ama bu işlerböyle bugün bende yarın bir başka modelci arkadaşımda.:)

Oğuz Gün' Alıntı:
Teşekkürler abi sanırım öyle olacağız. Sayende konumda renklendi. Biraz nazara açık hale geldik ama bu işlerböyle bugün bende yarın bir başka modelci arkadaşımda.:)
Hic sorma Oguz bu nazar işine ben de cok inanırım ama yapacak bir sey yok. O zaman hic bir sey paylaşmamak gerekiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk