Yeni Projem FT Racer

Çok teşekkürler daha net anladım şimdi, Bu motor açısı için, plandaki gibi bıraksam bir olumsuzluğu olur mu uçuş açısından çünkü hiç bir ft uçağında bu açıdan bahsetmiyorlar bilmediğim için soruyorum eğer ki 2 3 derece açı vermem gerekiyor ise onuda bir şekilde yapmaya çalışırım

Ft modellerinde eğer ihtiyaç varsa motor açısını power podda veriyorlar. Videoları dikkatli izleyin. Bu modelde motor açısı var diye hatırlıyorum. Video da yani yanlış anlaşılmasın. Bu modele takılacak pervane dönme etkisi yapacaktır mutlaka.

Ft modellerinde eğer ihtiyaç varsa motor açısını power podda veriyorlar. Videoları dikkatli izleyin. Bu modelde motor açısı var diye hatırlıyorum. Video da yani yanlış anlaşılmasın. Bu modele takılacak pervane dönme etkisi yapacaktır mutlaka.

Merhaba Nesimi Bey,
Power pod videosunu ve uçak build videosunu izledim yine göremedim , ama ben yapayım en iyisi garanti olsun. Gönye ile ölçme şansım var mı gönyeyi tam uçak en ucuna yerleştirsem motor mili sanırım tam açıyı çıkarabilir

Birde bir sorum daha olacaktı bu uçakla ilgili, yeşil olan uçakta Sunsky 2212 1250 kv motor ve 9x4.5 gemfan pervane kullandık;
Bu motor 9x45 ile 950g itme veriyor , 9x47 ie 990g 9060 ile 1000g uçak ise totalde 535g geldi pil ile beraber tam olarak 715g geliyor bu da bu uçak için tam olarak yeterli gelecek sanırım. Fakat tavsiye edilen motor emax gt 2215 1180 kv , bu motor 72 ağırlığında. Tam olarak bu nokta da şöyle bir problem yaşadık, sunsky 2215 motor hafif geldiği için ağırlık merkezini çok zor dengeleyebildim 2200 mah altı piller için burna ekstra ağırlık takmaktan başka çare kalmadı esc ve reicever ı en öne almama rağmen.
Diğer uçak için şu an uygun bir motor yok sipariş edeceğim işte tam bu noktada aklım karıştı;
tavsiye edilen motor emax gt2215 1180 kv için fazla bir bilgi yok sadece ,
1047 için 1250 g
1060 için 1140g itme yazıyor 9060 9045 sanırım kullanamayacağım ama işin ilginci planda 8x60 ile 9x45 önerilmiş pervane olarak bu verileri dikkate alarak,
muadil olarak sunsky 2216 1250 kv 1400kv arasında kaldım

sunsky 1250 için ;

1047 1350 g
9060 1040g
9045 980g
9047 950g
hatta 8060 800g trust
max watt 300 max amp 26

sunsky 1400 kv için ,

9060 1230g
9047 1220g
9045 1190g
8060 900g trust veriyor
max watt 540 max amp 36

Bu verilere baktığımda 1400 kv motor 1250 kv motor a göre çok daha güçlü ve 2 side aynı ağırlık ve aynı fiyatta ve birde emax gt 2215 var 3 motorda aynı ağırlıkta 72g aynı fiyatta ve elimdeki 2 esc de 40 A bu durumda hangisini seçmek daha mantıklı olurdu?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Motor Açısını şu şekilde vermeye çalıştım,

You must be registered for see images attach

Doğru mudur acaba ? Bana sanki fazla gibi geldi tam olarak da ölçemedim . Tam olarak derecesini ölçmek için ne yapmalıyım.

tekrar monte edip baktığımda da oldukça fazla gibi görünüyor,

Bu şekilde normal midir? yoksa 2 pul yerine tek pul koymak daha mı uygun olacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Burak ERDOĞAN
Ellerine saglik kardesim benimde kisa sureli tatilimde yapmak istedigim bir modeldi simdi gorunce benide gaza getirdi :) kirimsiz eglenceli ucuslar. Maiden videonu bekliyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Son olarak bir kaç bir kaç kozmetik güncelleme ile uçağı bitirdim yarın maiden yapıp videosunu paylaşacağım.

Damalı bantları satın almadan kendi yapmak isteyen için ben bu şekilde yaptım,

Kesme matı yardımı ile karelerin tam eşit gelecek şekilde ve yapışkan yüzeyi yukarı bakıcak şekilde koli bandını uçlarından kıvırarak mat a sbtliyoruz

ardından karelere tam gelecek şekilde 1 cm2 lik kesilmiş siyah elişi kagıdını yapıştırıyoruz.

Bu şekilde güzel bir dekoratif damalı şerit elde edebilirsiniz.

Bir sorum olacaktı,

Motor şaftı 3.175 mm kullanacağım prop 9.60 veya 9.45 2 side mevcut bu ölçüler ile nasıl bir pervane adaptörü yada spinners alabilirim.

bu pervane adaptörü için 2mm/4.90 mm yazıyor bunun anlamı bu degerler arsındaki bir şaft için uygun mu oluyor?

yada 3.17 mm yazan ı mı almak gerekiyor arada fiyat farkı var:embarras:

yada,

bunun gibi bir spinners büyük mü gelir?

Bir sorum olacaktı,

Motor şaftı 3.175 mm kullanacağım prop 9.60 veya 9.45 2 side mevcut bu ölçüler ile nasıl bir pervane adaptörü yada spinners alabilirim.

bu pervane adaptörü için 2mm/4.90 mm yazıyor bunun anlamı bu degerler arsındaki bir şaft için uygun mu oluyor?

yada 3.17 mm yazan ı mı almak gerekiyor arada fiyat farkı var:embarras:

yada,

bunun gibi bir spinners büyük mü gelir?

Malzemenin açıklama kısmında yazıyor zaten. İlk ölçü motor şaft çapı, ikinci ölçü pervane göbek deliği çapı. Yani ikincisini alacaksın. Spinner almana gerek yok.