yine bir v922 problemi

oksijen

Yeni Uye
evet arka kuyruk pervanesinin sürekli dönme problemini bordu değiştirerek aştım. sonra tam alışırken heli çakıldı arka kuyruk borusu kırıldı ve içindeki kablo koptu, neyse yeni boruyu açtım paketten taktım. sonra zil teliyle kabloyu hallettim şimdi heliye gazı verince arka kuyruk motoru çılgın gibi dönüyor doğal olarak kuyruk kaçırmaktan öte bir hale geliyor umarım yine board değildir sorun. eğer sorunun board olduğunu düşünüyorsanız hangi bölümündedir elimde 1 bozuk board var ikisini birleştirip bir sağlam board elde edilir miyim acaba

yine bir v922 problemi

%99 ne yazık ki ana kart problemi :-\ Tail motora ait FET (TAIL FET) gitmiştir büyük ihtimal. Detaylar ekteki resimde :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

yine bir v922 problemi

ilk kartda da tail fet yanmıştı :D :laugh: diğerleriyle aynı parçamı acaba diğerlerinden birini alıp değiştirsem nasıl olur. Birde ilk yandığında motor sürekli dönüyor du bu sefer heliyi kaldırmaya çalışınca dönüyor

ONEMLI EKLEME: kuyruk kablosunu zil teliyle degistirirken lehimi yanlis yapmims olabilirim. Motordan siyah ve beyaz kablo cikiyor kardada beyaz ve kirmizi kablo giriyor. Ben beyaz_beyaz siyah_kirmizi yaptim burada bir hata olabilir mi

yine bir v922 problemi

Kablo yönlerini ters bağlamak motorun ters dönmesine neden olacaktır ki, sizin bahsettiğiniz çolgın gibi dönme durumunu ortaya çıkarabilir.

Bu nedenle motor bağlantılarını mutlaka kontrol edin ;)

yine bir v922 problemi

Heliye gaz verin ve arka pervanenin baktığı tarafa elinizi getirin ( yani heli tail in duruşundayen kuyruk motorunun sağına ) eğer elinize hava geliyorsa pervaneden doğru bağlanmıştır gelmiyorsa pervane ters dönüyordur yani bağlantıyı yanlış yapmışsınızdır :D kabloların lehimini falan değiştirirken kuyruk motorunun kablosunu anakarttan çıkarın ki yanmasın.

yine bir v922 problemi

Yardimci olan arkadaslara cok tesekkurler sorun yanlis kablo baglantisiymis. kardin saglam olduguna cok sevindim.