Yük Bırakma Sistemi

elektro mıknatıs konusu gps ve pusula yı etkileyebilir endişesi vardı bende, Döner kanatlı zımbırtımızda sorun çıkarmadı, ama uçakta elektronikler daha bir iç içe olacak, ben sizin yerinizde olsam servolu bir mekanizma düşünürdüm,

3d printer ile rahatlıkla istediğiniz tasarımı ortaya koyabilirsiniz.

You must be registered for see images attach

Bizim karakedinin video linki de aşağıdadır. ben elektro mıknatıs kullanmıştım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Thingverse te de farklı tasarımlar mevcut bunları da inceleyin derim, ( aşağıdaki sırayla topları bırakmaya yarayabilir, ama hangi rengin bırakılacağı net değil ise, bu tasarım dert olabilir.

Ekli dosyalar

• 1520694271089.png
    1520694271089.png
    172.6 KB · Görülme: 15
Bu uçaklara havadayken torpili yakıp atan bir sistem entegre edemezmiyiz ? :lollol:

Biz iki sene önce bu yarışmaya katıldığımızda tek servoyla 4 veya iki servoyla 4 kapı açabilmenin yollarını araştırmıştık.... iki kapı sorunsuz oluyor. servo horna biraz uzunca bir parça yapıştırılıyor. Servo önce bir yöne sonra ters yöne dönüyor. Böylelikle sırayla iki kapıyı da açmış oluyor. 4 kapı içinse 360 derece servo lazım. servo tam yüklerin ortasında olacak.

Havadan torpil birakma mesajina bir cevap yazmistim, ancak biraz fazla sert bir cevap oldugu icin silmeyi tercih etmistim.

Yaptigimiz hobi bir takim kendini bilmezler yuzunden zaten yeterince zarar gormus durumda. Havadan “patlayici” birsey birakan bir modelin medyada nasil yer bulacagini bir dusunelim hep beraber...

Havadan torpil birakma mesajina bir cevap yazmistim, ancak biraz fazla sert bir cevap oldugu icin silmeyi tercih etmistim.

Yaptigimiz hobi bir takim kendini bilmezler yuzunden zaten yeterince zarar gormus durumda. Havadan “patlayici” birsey birakan bir modelin medyada nasil yer bulacagini bir dusunelim hep beraber...
Düşüncenize saygım var. İnsanların olduğu yerde torpil bırakacak kadar aptal olduğumu düşünmemişsinizdir diye düşünüyorum.

Bu arada insanların kafasına torpil bırakacaktım . Fakat sizin yorumunuzdan sonra kötü bir şey olduğunu anladım . Allah sizden razı olsun :)

Son düzenleme:
Bu arada insanların kafasına torpil bırakacaktım . Fakat sizin yorumunuzdan sonra kötü bir şey olduğunu anladım . Allah sizden razı olsun
Kendince laf sokmaya çalışmıssin sayın @Cengiz Küçük bey ama 7 yıl içerisinde bu foruma hangi profilden kaç çeşit insanın gelmis olduğunu bilseydin bu şekilde cevap yazma gaffinda bulunmazdin diye düşünmek istiyoruz.

Bu arada insanların kafasına torpil bırakacaktım . Fakat sizin yorumunuzdan sonra kötü bir şey olduğunu anladım . Allah sizden razı olsun :)

Önemli değil, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Mevzu insanların kafasına torpil bırakmak değil, eğer insan kafası büyüklüğünde bir alana torpil isabet ettirmeyi becerebilirsen o başlı başına bir başarıdır zaten, ayakta alkışlarız. Ancak mevzu medyanın ve kamuoyunun uçar herşeyin kafalarına patlayıcı birşey bırakabilme ihtimali olduğu algısına kapılmaları. Bunu da anlayabilirsin.

Kendince laf sokmaya çalışmıssin sayın @Cengiz Küçük bey ama 7 yıl içerisinde bu foruma hangi profilden kaç çeşit insanın gelmis olduğunu bilseydin bu şekilde cevap yazma gaffinda bulunmazdin diye düşünmek istiyoruz.

“7 yıl içerisinde bu foruma hangi profilden kaç çeşit insanın gelmis olduğunu bilseydin bu şekilde cevap yazma gaffinda bulunmazdin”
İnsanları tanımadan cevap yazarsanız , insan doğası gereği etki-tepki ile karşılaşırsınız.
Emre Beyin dediği şey doğru . Medya saçma sapan şeylerden haberi çarpıtabiliyor.Fakat siz de biraz fazla tepki verdiniz gibi
Yaşınız gereği zaten bunu çok iyi biliyorsunuzdur yine ben hatırlatayım . Bir kişi yanlış bir şey yapıyorsa kibarca doğrusu anlatılır. Ben yanlış bir şeyi savunmadım orası ayrı tabi
Konu dışına çıktım biraz . Fazla konu kirliliği olmasını da istemem
Hayırlı aksamlar

İnsanları tanımadan cevap yazarsanız , insan doğası gereği etki-tepki ile karşılaşırsınız
Boyle bir yükümlülüğümüz olduğunu da sizin sayenize öğrenilmiş olduk.
Yaşınız gereği zaten bunu çok iyi biliyorsunuzdur yine ben hatırlatayım.Bir kişi yanlış bir şey yapıyorsa kibarca doğrusu anlatılır
Bu forumda 7 yıldır yöneticiyim merak etmeyin, bu sure zarfında iyi kotu kime nasıl davranmam gerektiğini öğrendim.

Diger taraftan lutfen siz de aynen bu şekilde devam edin cunku benim vereceğim son tepkiyi görmenize gerçekten çok isterim.

Boyle bir yükümlülüğümüz olduğunu da sizin sayenize öğrenilmiş olduk.

Bu forumda 7 yıldır yöneticiyim merak etmeyin, bu sure zarfında iyi kotu kime nasıl davranmam gerektiğini öğrendim.

Diger taraftan lutfen siz de aynen bu şekilde devam edin cunku benim vereceğim son tepkiyi görmenize gerçekten çok isterim.

Ben de anlamış oldum ki , rckolik.com ‘ a tıklayarak yanlış kişilere para kazandırıyormuşum .

Hayırlı aksamlar size . Uyeliğimi de silebilirsiniz.