Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Gümrük sunum ücreti hariç sipariş etmiş olduğum 3 ₺ lik transistöre 3,5 ₺ vergi çıkarttılar. Bu vergiye bi itiraz mekanizması olması lazım. Oradaki memurun cehaletinin bedelini vatandaş ödememeli.
Bırak Türkiye'yi Batıda bile vergiye itirazdan haklı çıkan pek olmaz. :)

Ortada sistem falan kalmamış. İstanbul da öyle büyük bir birikim var ki, adamlar tamamen kafasına göre takılıyor ve malesef yapılabilecek hiç bir şey yok.
En başta yurtdışından gelen bir çok paketin "PİM" de giriş kayıtları dahi yapılmadan depolarda beklemekteler, böyle olunca kargoyu takip de edemiyorsunuz. Bu arada muhtemelen bir sürü de kaybolan kargo olacaktır, zira gümrüklerde ve bu tür depolama durumlarında memur arkadaşların bir geleneği varmış; begendiği şeyi alıp evine götürmek şeklinde... Bunu söyleyen ben değilim yanlış anlaşılmaya, gerçekten gümrükçü bir arkadaşın sözleridir.
Tamamen Allah'a kalmış vaziyette durum.
Ben de 1 çift Pal ısmarlamıştım bakalım ne olacak zira hala PTT de bir gelişme görünmüyor, Bu gün 9 Temmuz 2019, PTT de son hareket 31 Mayıs 2019, ama uçak çoktan havalanmış çinden (6 Haziran 2019), şimdi aklıma geldi de belki İSTANBUL HAVA LİMANI na inememiştir zavallı, hala havada tur atıyor olabilir..:lollol::lollol:

Malum, o da başka mesele....;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

evet buyuklerimiz yeni bir duzenleme daha getiriyor ayda 5 parca kargo sinirlamasi koymuslar ,

Biraz saçma bir soru olacak ama 5 parçadan kasıt nedir ? 1 Kargo paketi içerisinde en fazla 5 parça mı yoksa 1 ay içerisinde en fazla 5 adet ayrı kargo sınırı mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Biraz saçma bir soru olacak ama 5 parçadan kasıt nedir ? 1 Kargo paketi içerisinde en fazla 5 parça mı yoksa 1 ay içerisinde en fazla 5 adet ayrı kargo sınırı mı acaba?
Aslında tanım olarak aynı üründen 3'den fazlası zaten ticariye girer.

Peki alınamayacak mı bu ürünler yoksa ayın 1ini mi bekleyecekler gümrük kapısının önünde :D