Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Bende nerdeyse 1 ay önce 2 tane pil sipariş ettim. Pillerden hiç haber yok. Adamlar sakin olun bekleyin diyorlar sadece :D yeni model alacaktım fakat telefon bozulunca parayı telefona harcadım. Şimdi piller gelmez inşaallah diye dua ediyorum :Dgelirse de 2 aydan sonra gelsinler

Aslında pil hariç 2 siparişim daha oldu. 20 günde geldiler. Bi sim dongle 60 liralık. birde 500 liralık bi şarj aleti. AliExpressden ücretsiz kargo ile aldım. Dongle elime ulaştı 13 lira ödedim gümrük ile beraber. Şarj cihazını PTT getirmemiş. Ben söyleyince 'evet öyle bir kargonuz varmış. Bayramdan sonra getiririz' dediler. Erken getirmiş olsa 20 gün bile olmadan elimde olacaktı.

Bende nerdeyse 1 ay önce 2 tane pil sipariş ettim. Pillerden hiç haber yok. Adamlar sakin olun bekleyin diyorlar sadece :D yeni model alacaktım fakat telefon bozulunca parayı telefona harcadım. Şimdi piller gelmez inşaallah diye dua ediyorum :Dgelirse de 2 aydan sonra gelsinler
Pilleri nerden satın aldın ? Aliexpress ise 40-45 güne anca geliyor .

Pilleri nerden satın aldın ? Aliexpress ise 40-45 güne anca geliyor .
Evet AliExpressden satın aldım. 16 temmuzda satın aldım. Takip numarasında hala "gönderi sevk edilmeye hazır" yazıyor. Yeni bir takip numarası istemiştim. Verdiği takip numarasında sadece
""Ayrılan kargo Iş ortağı tesisi, USPS bekleyen madde-> sizin öğe 4:41 de bir nakliye ortağı tesisi ayrıldı 20 Temmuz 2019. Bu, USPS veya gerçek posta tarihi tarafından alınmadı göstermez.""
Yazıyor. Bakalım ne zaman gelecek.

Valla adamların günahını aldım,,:)
Meğersem uçak havada ikmal ile bütün dünyayı dolaşmış...:lollol::lollol:
Bu gün aklıma geldi bir bakayım dedim ne oldu bu kargo diye, hoş parasını da iade aldım ama, 9 Ağustos da Türkiye'ye giriş yapmış.

Bakalım 175 liralık Pallere ne kadar gümrük çıkacak bayram sonrası.

25.05.2019 sipariş..
06.06.2019 uçak kalktı..
09.08.2019 uçak indi..
şimdilik 2 aydan fazla...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Evet 175 TL. lik Pallere çıkan toplam ödeme şöyle.:evil:

Bugun itibariyle butun siparislerim 60 gunu gecti, 70 gunu gecenler de var, hala havadalar. Alljoy ile gelen 3 paketim 12-15 gundur gumruk kontrolu bekliyor. Yurtdisi alisveris isi de 20 yil geri dondu... Sonraki adim yurtdisina giden birine servo siparis etmek ☺️

Senede maksimum 4 alışveriş ancak yapılacak demek ki , 3 ayda teslim oluyorsa durum bu , en iyisi önümüzdeki yıl ne almayı hedefliyorsak şimdiden alalım , ancak gelecek baksana şu işe :eek::rolleyes:

Hey gidi :D Zamanında fastlad den cuma öğleden sonra aldığım Forza 450 kiti, salı günü teslim edilmişti :D

Nerden nereye geldik 3-4 yılda...

Benim şarj cihazı bugün geldi. 580 liralık şarj aletini 26 dolar (150₺) göstermişler. 40 liralık vergi ödedim. Bayramla birlikte 3 hafta pttde beklemiş olmasına rağmen 40 günde elime ulaştı.
Ayın 15inde satın almıştım. 30unda Hendek pttye ulaşmış. Bi tane de sim dongle almıştım. O pttde beklemeden geldiği için baya hızlıydı.

Son düzenleme:
Hey gidi :D Zamanında fastlad den cuma öğleden sonra aldığım Forza 450 kiti, salı günü teslim edilmişti :D

Nerden nereye geldik 3-4 yılda...

O da bir şey mi :D Ben de LOGO 800 Fastlad'dan perşembe günü öğleden sonra sipariş etmiş ve Cuma öğleden sonra yani 24 saat içerisinde teslim almıştım :) Heyyy gidi güzel günler heeyyy :embarras:

@ Ali Haydar : Gözün aydın . Güle Güle kullan .
@ Emre Kaman : Banggood Turkey direct mail ile aldıklarım 5 gün içinde gümrüğe girip 15-18 gün içinde çıkıyor ( İstanbul için konuşuyorum ) . Buna bide bayram tatilini eklersek bu ay içinde gümrüğe girinler demekki 20-25 gün içinde çıkar .
Dağıtım yapan arkadaşlarla burda muhabbet ettik biraz bi kaç gün önce . Öyle bir yığılma varki , siparişin az olduğu bölgedeki dağıtıcılar fazla olan bölgedeki arkdaşların kargolarını alıp dağıtımda yardımcı olmaya başlamışlar .

@ Rasim Öztürk
@Mehmet Kucuksari ;
Sizin için gidip bakana bi tokat atayım mı ?:laugh: Kendine gel ne yaptığını zannediyorsun şapşik derim bide:coolxf: . Arada ziyaretime gelirsiniz hapisteyken :D:hoppa::yuppi:

O da bir şey mi :D Ben de LOGO 800 Fastlad'dan perşembe günü öğleden sonra sipariş etmiş ve Cuma öğleden sonra yani 24 saat içerisinde teslim almıştım :) Heyyy gidi güzel günler heeyyy :embarras:
Mehmet abi senin logo 800 nerelerde ? Yıllardır ses seda yok :) Yada ben kaçırmış olabilirim.

###Send item abroad (EDI-received)####. Herkese iyi günler . Fotğraf yüklemeyi beceremiyorum . :lollol:bangooddan aldığım sky surfer x8 vergi sigortasını da diğer sigortayı da yaptırdım. Böyle bir mesaj geldi. Ama tecrübem olmadığından anlayamadım. Uçağım acaba çine geri mi gitti bilenler varsa yardımcı olursalar çok teşekkür ederim . birde mesela diyelimki kargo gelmedi banggoddan nasıl para iadesi alacağız . benim arkadaş adama mesaj attı ama adam cevap vermiyor. Oysaki vergi sigortasini da ödemişti. Ortada kalıverdi:(