Yurt dışından 22 euroluk vergi muafiyeti kaldırıldı

Mehmet abi senin logo 800 nerelerde ? Yıllardır ses seda yok :) Yada ben kaçırmış olabilirim.
Küçük kırım sonrası yeniden toplandı ve yıllardır vitrinde dinleniyor ? Arada büyük buluşmalara resim amaçlı sahaya götürüp hava aldırıyorum ??

Bu vergi muafiyetinin kaldırılması mevzusundan sonra yeni gelişmeler var mı? Benim gözlemlediğim, mayıs ayında bir bocalama oldu. Mayıs siparişlerinin gelmesi 2-3 ayı buldu. Ama sanki şu an tekrar hızlandı gibi. Ne dersiniz? Özellikle Aliekspress'ten bir kaç almam gereken ürün var. Aliekspressten son 1-2 ay içinde alışveriş yapan oldu mu?

Bu vergi muafiyetinin kaldırılması mevzusundan sonra yeni gelişmeler var mı? Benim gözlemlediğim, mayıs ayında bir bocalama oldu. Mayıs siparişlerinin gelmesi 2-3 ayı buldu. Ama sanki şu an tekrar hızlandı gibi. Ne dersiniz? Özellikle Aliekspress'ten bir kaç almam gereken ürün var. Aliekspressten son 1-2 ay içinde alışveriş yapan oldu mu?
29 Temmuz tarihli siparişim 26 Ağustos'ta elime geçti.
19 Ağustos tarihli siparişim dün Türkiye'ye ulaştı bugün gümrükten geçmiş görünüyor. İçeriği 4 benzinli bujisi, 120 TL tutarında. 11 TL vergi çıkmış. Bakalım PTT kaç günde ulaştıracak.

4 agustosta siparis verdigim lcd kontrol karti 130 tl tutarli kargomu bugun teslim aldim , 21tl vergi odedim .

204 TL tutarındaki kargom için
34.5 TL vergi çıktı. Üstelik satıcı 120TL göstermişti. :(

Son düzenleme:
  • Şaşırdım
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Valla artık geldiğine şükredelim diyorum. Yakında yerli giriçmciyi destekleyelim diye yurt dışı alışverişine de sınırlama gelmesinden çok korkuyorum.

Valla artık geldiğine şükredelim diyorum. Yakında yerli giriçmciyi destekleyelim diye yurt dışı alışverişine de sınırlama gelmesinden çok korkuyorum.
Bizim yurtdışından aldığımız neredeyse hiçbir şeyi buradaki "yerli girişimci" ithal etmez. Edemez aslında. Ayrıca bence birçoğumuz (en azından ben) doğrudan görüp, elinde tutup satın alabileceği ya da ertesi gün eline ulaşabilecek şekildeki bir malzemeyi yurt içinden almayı tercih eder. Ama örneğin Aliexpress'ten 20 liraya aldığım bir ürün burada 50 liraya satılıyorsa orada durmak gerekir.

Bizim yurtdışından aldığımız neredeyse hiçbir şeyi buradaki "yerli girişimci" ithal etmez. Edemez aslında. Ayrıca bence birçoğumuz (en azından ben) doğrudan görüp, elinde tutup satın alabileceği ya da ertesi gün eline ulaşabilecek şekildeki bir malzemeyi yurt içinden almayı tercih eder. Ama örneğin Aliexpress'ten 20 liraya aldığım bir ürün burada 50 liraya satılıyorsa orada durmak gerekir.
Tam da dediğin gibi oluyor abi aslında.
Mesela evdeki bisiklete hobi olarak elektirikli dönüşüm kiti alıp yapayım dedim, hemde evdeki koca, koca 5000 pilleri değerlendirmiş olurum dedim.

Bu - bangood fiyatı
[TRY404.33 54% OFF]36 V 250 W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Scooter Motor Denetleyici Kit Için 22-28 inç Sıradan Bisiklet Elektrikli Scooterlar from Otomobiller & Motosikletler on banggood.com

Bu-Türkiye fiyatı.

Neredeyse iki katı fiyat farkı var. 100 TL vergi çıksa dahi, yine ciddi anlamda karım olur.

Tam da dediğin gibi oluyor abi aslında.
Mesela evdeki bisiklete hobi olarak elektirikli dönüşüm kiti alıp yapayım dedim, hemde evdeki koca, koca 5000 pilleri değerlendirmiş olurum dedim.

Bu - bangood fiyatı
[TRY404.33 54% OFF]36 V 250 W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Scooter Motor Denetleyici Kit Için 22-28 inç Sıradan Bisiklet Elektrikli Scooterlar from Otomobiller & Motosikletler on banggood.com

Bu-Türkiye fiyatı.

Neredeyse iki katı fiyat farkı var. 100 TL vergi çıksa dahi, yine ciddi anlamda karım olur.
Bahse girerim ki n11'den 750liraya alacağın üründen bir iki cıvata, somun vs de eksik çıkacaktır!

iki adet $8 + $8 ürünün birine 21TL diğerine 38TL vergi ödedim. Yuh yani rastgele çakıyorlar bandrolü ne tutarsa.
Bu arada zarftaki ürünüm açılmamıştı. Fakat koli ile gelen ürünümü açıp bantlamışlar.

Benim mayis sonu - haziran basi kargolarim ufak ufak gelmeye basladilar. Odedigim vergilerde kesinlikle bir oranti yok ? Zaten mantik da aramiyorum. Mesela 12 liralik urune 22 liralik kargo odemisim, ustune 15 liralik da vergi vermisim. Buna halk dilinde “sorma, ver parasi” da derler ☺️