Yurtdışı Siparişlerini Takip İçin : TrackChecker Takip Programı

Erman Bey, bu yazıyı ilk kaleme aldığında ne yazık ki APPLE uygulaması yoktu. Az önce kontrol ettim, Iphone lar içinde IOS versiyonu çıkmış :thumbup:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ben bütün alışverişlerimi animal olarak seçtim ama ;(

sedriq' Alıntı:
Ben bütün alışverişlerimi animal olarak seçtim ama ;(
Problem degil, adrese kadar gelirler ama sadece takip edemezsiniz ;)

Bu arada yeni fark ettim, henuz tanisma konusu acmamissiniz :rolleyes: Bir de gercek isminiz nedir, size nasil hitap edelim ?

Ynt: Yurtdışı Siparişlerini Takip İçin : TrackChecker Takip Programı

Sümer Yamaner' Alıntı:
Bununla yurt içi hareketleri görebiliyor musunuz?
Abi, Tracking nosu sonrasi siparis yerine ve gonderilen kargo Servisi'ne gore kargo firmasini seciyorsun. Ben test olarak PTT sectim ama calismadi :-\ Malum PTT cok sik sayfa degistiriyor, mail ile durumu yazilimcilara aktardim :embarras: Bakalim belki duzeltirler. Bunun harici yurtdisi kargo firmasi tarafini henuz kontrol etmedim.

Gerçek ismim Serkan Mehmet bey forumda yeni olduğum için pek tanışma kısmı hakkında bir fikrim yok ama forumdan çok şeyler öğrendim emeği geçen herkese tşk ederim.

Programı düzgün çalıştırmayı sonunda beçerdim. Hatırlayacağınız üzere PTT sayfasından bilgi alamıyor demiştim.

Aslında sorun yazılımın değil, bizim PTT'da sayfasının her defasında MANUAL doğrulama istemesi imiş. Bu aslında sadece PTT değil mesela "Chine Post" içinde geçerli.

Bu sorunu aşıp düzgün çalışması için SETTING kısmından "Manual Captcha Entering" aktif etmek gerekiyor.

Diğer önemli bir sıkıntı da kargonun Türkiye'ye gelinceye kadar yurtdışı hareketini detaylı izleyebilmek için gerekli "Yurtdışı KARGO Firması" nın adını bilmek.
Bunu var ise sipariş verdiğimiz firmadan bize gelen mailden ya da sipariş ettiğimiz sitenin sayfasından bulabiliriz. Fakat bu yöntem biraz uğraştıran ve zahmetli bir iş.

En kolay yol ise, eğer elimizde Tracking numarası var ise, aşağıdaki siteye girip, Yurtdışı Kargo firmasını ismini rahatlıkla öğrenebiliyoruz.

ya da

Merhaba, Öncelikle bu konuda bana yardımcı olacağınıza inandığım için ilk kez bir foruma üye oldum. Bu programla ilgili bilgilendirmeleriniz gerçekten çok güzel. Benim sıkıntım ne yazık ki İngiltereden aldığım ürünlerin yurtdışı takibini yapabilmem fakat aynı tracking number ile yurtiçinde takip edememem sebebiyle şuan paketime ulaşamamam.
Normalde İngiltereden aldığım ürünler 7-10 gün içinde elimde oluyordu fakat bu defa 20 gündür gelmedi.
İngilterede kullanılan kargo firmasını da bilmiyorum maalesef, yönlendirmelerinizle elimdeki tracking number ile firmayı öğrenmeyi ummuştum ama başarılı olamadım.
Desteklerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler

ALIYE SEN' Alıntı:
Merhaba, Öncelikle bu konuda bana yardımcı olacağınıza inandığım için ilk kez bir foruma üye oldum. Bu programla ilgili bilgilendirmeleriniz gerçekten çok güzel. Benim sıkıntım ne yazık ki İngiltereden aldığım ürünlerin yurtdışı takibini yapabilmem fakat aynı tracking number ile yurtiçinde takip edememem sebebiyle şuan paketime ulaşamamam.
Normalde İngiltereden aldığım ürünler 7-10 gün içinde elimde oluyordu fakat bu defa 20 gündür gelmedi.
İngilterede kullanılan kargo firmasını da bilmiyorum maalesef, yönlendirmelerinizle elimdeki tracking number ile firmayı öğrenmeyi ummuştum ama başarılı olamadım.
Şimdiden teşekkürler

yardımcı olalım olmasına ancak paketle ilgili hiçbir bilgi vermemişsiniz ? ürünü hangi siteden aldınız ? takip numarası nedir ?

ALIYE SEN' Alıntı:
.......
Şimdiden teşekkürler
Öncelikle hosgeldiniz Aliye Hanım,

Şu an tüm kargolarda bir geçikme yaşanıyor ne yazık ki :-\. Bunun bir kısmı yurtdışı kaynaklı (mesela kargo taşıma metod değişimi, yıl başı yoğunluğu...) bir kısmı da yurtiçi kanaklı (belli bir büyüklüğün üzerindeki tüm ürünler gümrük incelemede teker açılarak kontrol edilıyor)

Yurtiçinde yaşanan bu gümrük inceleme uygulaması daha ne kadar devam edilir bilinmez.

Şayet elinizde alıdğınız yer Tracking numarası vermiş ise, şu iki site otomatik olarak kargo firmasını tespit edip, ürünün nerede olduğunu size sorgulayarak gösteriyor olması lazım.

yada

Yurtdışı siparişlerinin takibi için bugün şans eseri aşağıdaki gibi bir site buldum.

Birkaç kargo firmasının linki var.
Tıkladığınız anda direkt ilgili kargo firmasının takip sayfası açılıyor.

Ben Rctimer'dan alışveriş yaptım programı hem telefonuma hem bilgisayara kurdum fakat hangi numara ile nasıl bakacağımı anlatır mısınız. Lojistik firma posten.se yazıyor. Bilgi için şimdiden teşekkürler.

Salih Akça' Alıntı:
Ben Rctimer'dan alışveriş yaptım programı hem telefonuma hem bilgisayara kurdum fakat hangi numara ile nasıl bakacağımı anlatır mısınız. Lojistik firma posten.se yazıyor. Bilgi için şimdiden teşekkürler.
Anlaşılan kayıt sonrası üyelerimize OZELDEN gelen mesaj formatını değiştirmem gerekiyor. Zira kimse dikkat etmiyor anlaşılan :eek:

Hobbyking avrupa deposundan pil siparişi verdim. Belçika dan geliyor kargo ama takip no çinden gelen kargoların takip nosu gibi değil. Uzun birşey. Bunu ptt den takip etmek için cevirmek lazimmis. Googleden araştırdım trackitonline den aratinca ptt için çeviri yapıyormuş. Bende böyle birşey olmadı. Türkiye ye girişi mi beklemek lazım? Bu takip noyu ptt den nasıl takip edebilirim?

312014847300000260143118580130

Kadir Kurt' Alıntı:
Hobbyking avrupa deposundan pil siparişi verdim. Belçika dan geliyor kargo ama takip no çinden gelen kargoların takip nosu gibi değil. Uzun birşey. Bunu ptt den takip etmek için cevirmek lazimmis. Googleden araştırdım trackitonline den aratinca ptt için çeviri yapıyormuş. Bende böyle birşey olmadı. Türkiye ye girişi mi beklemek lazım? Bu takip noyu ptt den nasıl takip edebilirim?

312014847300000260143118580130

EA125245069BE

sitesine giriyorsun, kodu aratıyorsun, Parcel details altında gerçek kodu görüyorsun :)