Yurtdışından kumanda alımı için websitesi veya satıcı önerisi

SAFA ALPARSLAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Ben satın almak istediğim kumanda türkiye de olmadığı için aliexpress banggood gibi sitelere bakmayı denedim. Ve sonuç olarak kumanda var ama güvenilir mi sahte mi anlayamıyorum. Ama şunu da belirteyim tek bir kumandaya bağlı kalmıyorum. 4 5k tl fiyatları arasında seyreden kumadalar beğenmiştim ancak bunların çoğu ya ürün yok yada güvenilir değil. Yada aliexpresste işte. Sizin bu konuda ki göreşlerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim

Ben baharda Flysky kumanda aldım Banggood dan. Vergi dahil fiyat ödedim. Teslim edilirken elden ikinci kez vergi ödemem dışında bir problem olmadı. Onu da banggood a yazıp iade aldım. Banggood dan alabilirsiniz yani, güvenilir. Zaten daha önce de drift aracı, helikopter vs alışverişlerim oldu. :saygilar:

Ben satın almak istediğim kumanda türkiye de olmadığı için aliexpress banggood gibi sitelere bakmayı denedim. Ve sonuç olarak kumanda var ama güvenilir mi sahte mi anlayamıyorum. Ama şunu da belirteyim tek bir kumandaya bağlı kalmıyorum. 4 5k tl fiyatları arasında seyreden kumadalar beğenmiştim ancak bunların çoğu ya ürün yok yada güvenilir değil. Yada aliexpresste işte. Sizin bu konuda ki göreşlerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim
Öyle sahte kumanda vb bişey hiç duymadım yaşıcağınız tek sıkıntı gümrük olur o da şans işi

Nasıl bir kumanda almak istiyorsun? Marka ve modeli belirlediniz mi? Ne tür bir modelde kullanacaksınız Araba mı,Uçak mı,Helikopter mi,Tekne mi,...vs? Bütçe ne kadar? Nasıl bir modelde kullanılacak yakıtlı mı elektrikli mi? Bunlar Kumanda seçiminde etken.

Amazon.tr’ ye bakmanızı tavsiye ederim.
Orada piyasada 1800 e satılan flysky i6x kumandayı 1200 e almıştım (aliexspressde 1600’e satılıyordu). Belki sizin aradığınız kumanda orada daha ucuzdur.

Nasıl bir kumanda almak istiyorsun? Marka ve modeli belirlediniz mi? Ne tür bir modelde kullanacaksınız Araba mı,Uçak mı,Helikopter mi,Tekne mi,...vs? Bütçe ne kadar? bir modelde kullanılacak yakıtlı mı elektrikli mi? Bunlar Kumanda seçiminde etken.
Model uçak için bütçe 3-4k TL elektrikli model olacak kumanda at9s pro düşündüm ancak bu fiyata Türkiye de yok bu konuyu açtığımda da hiç bir yerde yoktu farklı bir öneriniz varsa söylemeniz isterim ayrıca aliexpresste vardı ama hangi satıcı güvenilir bilemedim

Gümrükte ne gibi bir sıkıntı olabilir orada kalma yada fazla vergi olayları bunu kapsıyor mu
Evet tam olarak böyle şeyler. Ama çok korkulması gereken birşey mı orası tartışılır. Sürekli yurt dışından alışveriş yaparım hobi amaçlı dışında çanta vb günlük ihtiyaçlar içinde aliexpress kullanıyorum. Sadece 1 kere aldığım bir motor gümrüğe takıldı çok fazla vergi istendi o da kargo firması UPS di bu sebeple daha sonra birkaç belge gönderdim biraz uğraştırdı ama oda normal bir şekilde elime ulaştıbnormal PTT ve arasla gelenlerde böyle sıkıntı olmuyor

Evet tam olarak böyle şeyler. Ama çok korkulması gereken birşey mı orası tartışılır. Sürekli yurt dışından alışveriş yaparım hobi amaçlı dışında çanta vb günlük ihtiyaçlar içinde aliexpress kullanıyorum. Sadece 1 kere aldığım bir motor gümrüğe takıldı çok fazla vergi istendi o da kargo firması UPS di bu sebeple daha sonra birkaç belge gönderdim biraz uğraştırdı ama oda normal bir şekilde elime ulaştıbnormal PTT ve arasla gelenlerde böyle sıkıntı olmuyor
Eğer sipariş verirsem kargo şirketi olarak UPS seçmem o halde ancak aklıma takılan şey bu bu uzaktan kumanda ya radio frekanslı bunun ayrı bir yönetmelik var diye okumuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum kumandalar o yüzden daha riskli diye

Radiolink AT10II veya Radiolink AT9S Pro arasından seçim yapabilirsiniz zaten aralarında hemen hemen ciddi fark yok.Amazon.com.tr'den satın alabilirsiniz güvenilir ve dünyaca büyük bir firma olduğunu belirteyim.Aliexpress ve Banggood'dan da alabilirsiniz ancak ben ilk tercihimi Amazon'dan yana yapardım...

Amazon.tr’ ye bakmanızı tavsiye ederim.
Orada piyasada 1800 e satılan flysky i6x kumandayı 1200 e almıştım (aliexspressde 1600’e satılıyordu). Belki sizin aradığınız kumanda orada daha ucuzdur.
Aynen amazon.com.tr şuan aliden daha uyguna fırsatlar sunuyor. Aliexpress'de ürün fiyatı üzerinden %50 gümrük vergisi ekliyor ve varsa kargo da biniyor. Amazonda ücretsiz kargo diye ürünleri aratın görünen ürün fiyatına direk kapınıza kadar geliyor. Üstelik kargoyu bana aras kargo getiriyor ne gümrük ve bi ücret istemiyor. gayet memnunum. Amazon.com.tr'nin tek sıkıntısı üründe sorun olursa iade için ürünü geri göndermeniz lazımmış. Aliexpress'de o yok. Üründe sorun varsa video fotosunu çekip anlaşmazlık başlatın gümrük ve kargo parasını geri alamazsınız ama ürün parasını kurtarabilirsiniz. Bir çok kez tecrübe ettim sıkıntı yok.

Aynen amazon.com.tr şuan aliden daha uyguna fırsatlar sunuyor. Aliexpress'de ürün fiyatı üzerinden %50 gümrük vergisi ekliyor ve varsa kargo da biniyor. Amazonda ücretsiz kargo diye ürünleri aratın görünen ürün fiyatına direk kapınıza kadar geliyor. Üstelik kargoyu bana aras kargo getiriyor ne gümrük ve bi ücret istemiyor. gayet memnunum. Amazon.com.tr'nin tek sıkıntısı üründe sorun olursa iade için ürünü geri göndermeniz lazımmış. Aliexpress'de o yok. Üründe sorun varsa video fotosunu çekip anlaşmazlık başlatın gümrük ve kargo parasını geri alamazsınız ama ürün parasını kurtarabilirsiniz. Bir çok kez tecrübe ettim sıkıntı yok.
peki sorunlu ürün ne kadar sıklıkla denk geliyor

Ben kullandığım X20S i Aliexpress ten getirttim... Yurtdışındayım tabi, memlekette gümrük vs ne sorun çıkar ona birşey diyemiyorum...